End of Report
BMX Event Managerę by Lyndon.Downing@bigpond.com

SOUTH WEST BMX 2015

Event Administrator: val.hommell@hotmail.com

BMX EVENT MANAGER, Report Created 05/Aug/2015 17:18:48

Series Detailed, All Riders

Round 1: Round 1 Burnham

Round 2: Round 2 Exeter

Round 3: Round 3 Cornwall

Round 4: Round 4 Tiverton

Round 5: Bideford

Round 6: Round 6 Decoy
Decoy

Round 7: Rd7 Bristol2015
Bristol

Round 8: Rd 8 Tiverton 2015
Tiverton

Male 6 & under 13 Riders, 7 Qualified.

RANK NAME GROUP TOTAL
After 8 of 8 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
1 Harry BANKS Decoy BMX Club SW 312.0 394.0 48.5 41.0 41.0 53.5 54.0 54.0 48.5 53.5
2 Oliver COPPING Bristol BMX Club SW 310.5 407.0 53.0 52.5 53.5 49.0 48.5 49.0 53.5 48.0
3 Rocco SOMERVILLE Bristol BMX Club SW 262.0 329.0 42.0 47.5 46.5 40.0 32.0 35.0 44.5 41.5
4 Zack AVERY Decoy BMX Club SW 234.5 299.5 36.5 33.0 37.5 42.5 38.0 41.5 38.5 32.0
5 Finlay COLLIS Bath BMX SW 202.5 202.5 28.5 29.0 - 34.5 35.5 39.0 36.0 -
6 Benjamin MULLER Exeter Eagles BMX Racing Club SW 196.0 247.5 32.0 36.5 33.0 33.5 30.5 29.5 22.0 30.5
7 Ryan ISON Decoy BMX Club SW 159.0 199.5 25.0 23.0 29.0 21.0 19.5 29.5 27.5 25.0
8# Samuel LEACH Bristol BMX Club SW 103.5 103.5 - 24.5 - 28.0 21.5 - 29.5 -
9# Jago PHILLIPS Bristol BMX Club SW 89.0 89.0 - - - 29.5 28.0 - 31.5 -
10# Louis AVERY Decoy BMX Club SW 80.5 80.5 - - - 18.5 - 22.0 18.5 21.5
11# Finley ALLNUTT Decoy BMX Club SW 75.0 75.0 - - - - 42.5 32.5 - -
12# Oliver ACKLAND Tiverton BMX Club SW 35.0 35.0 - - - - - - - 35.0
13# Owen SMART Bideford Bombers BMX SW 21.5 21.5 21.5 - - - - - - -
* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 5 of rounds 1-8 to qualify.
Best Of is Best 6 results from rounds 1-8

Male 7 18 Riders, 15 Qualified.

RANK NAME GROUP TOTAL
After 8 of 8 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
1 Ashton COOMBS Exeter Eagles BMX Racing Club SW 295.0 328.5 34.0 54.0 54.0 54.0 - 45.0 33.5 54.0
2 Jaden FLETCHER Decoy BMX Club SW 288.5 360.0 48.0 45.0 37.5 44.0 34.0 54.0 49.0 48.5
3 Curtis COPELAND Bristol BMX Club SW 281.0 359.0 41.0 44.5 48.0 39.0 54.0 39.0 54.0 39.5
4 Henry EYRE Decoy BMX Club SW 258.5 279.5 42.5 - 21.0 45.0 46.0 47.0 41.5 36.5
5 Micah PRITCHARD Cornwall BMX Racing Club SW 243.0 305.5 30.0 39.5 44.0 32.5 43.0 36.0 38.0 42.5
6 Colby HOARE Cornwall BMX Racing Club SW 202.5 255.0 34.0 35.0 35.5 31.0 33.0 21.5 34.0 31.0
7 Jack MILLS Tiverton BMX Club SW 191.0 234.5 27.5 32.5 26.5 36.0 39.0 27.0 17.0 29.0
8 Jake HEALAN Cornwall BMX Racing Club SW 174.0 192.5 21.5 31.0 32.5 18.5 - 32.0 29.0 28.0
9 Alfie FRYER Burnham BMX Club SW 135.0 148.5 15.5 27.0 - 13.5 33.0 16.5 21.5 21.5
10 Jed SMITH Decoy BMX Club SW 129.5 129.5 17.5 - 18.5 20.5 27.0 29.0 17.0 -
11 Caden ROBERTS Cornwall BMX Racing Club SW 118.5 118.5 8.0 20.0 29.0 27.0 - 17.5 - 17.0
12 Liam BILL Bristol BMX Club SW 93.5 101.0 - 13.0 8.5 7.5 19.5 9.0 29.0 14.5
13 Jago PIERRE Cornwall BMX Racing Club SW 88.0 95.5 12.5 16.0 15.0 11.5 19.0 7.5 - 14.0
14 Matthew PARSONS Bristol BMX Club SW 72.0 72.0 - 10.5 13.0 9.0 15.0 11.0 13.5 -
15 Harry MURPHY Exeter Eagles BMX Racing Club SW 71.5 71.5 - 18.0 11.0 10.5 14.5 7.5 - 10.0
16# Zailan JOHNSON
(GBR20080521)
Bristol BMX Club SW 53.0 53.0 53.0 - - - - - - -
17# Jacob JAMES Bristol BMX Club SW 9.0 9.0 - - - - - - 9.0 -
-# Micah PRITCHARD Cornwall BMX Racing Club SW 0 0 - - - - - - - -
* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 5 of rounds 1-8 to qualify.
Best Of is Best 6 results from rounds 1-8

Male 8 22 Riders, 11 Qualified.

RANK NAME GROUP TOTAL
After 8 of 8 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
1 Jenson EGAN Bristol BMX Club SW 312.5 351.5 - 39.0 54.0 51.0 53.0 53.5 54.0 47.0
2 Harrison COLLIS Bath BMX SW 273.5 309.5 47.0 54.0 - 42.5 43.0 43.5 43.5 36.0
3 Ashton SOMERVILLE Bristol BMX Club SW 269.0 338.5 31.5 43.0 42.5 45.5 47.0 38.0 47.0 44.0
4 Harvey NIEMCZYK Bristol BMX Club SW 223.5 282.0 30.0 35.5 30.0 34.0 40.5 32.0 28.5 51.5
5 Jack HOARE Bristol BMX Club SW 214.0 256.0 37.0 21.0 46.5 33.0 36.5 29.5 21.0 31.5
6 Kalin CORYN Cornwall BMX Racing Club SW 201.5 218.0 34.5 30.5 37.5 - 31.0 16.5 36.5 31.5
7# Max STANDEN Bideford Bombers BMX SW 165.0 165.0 42.0 46.0 36.5 40.5 - - - -
8 Alfie HOLLOWAY
(GBR20071110)
Decoy BMX Club SW 153.5 153.5 32.5 - 19.0 17.5 - 48.0 15.0 21.5
9 Scott MONRO-HIGGS Exeter Eagles BMX Racing Club SW 153.0 182.5 18.5 17.0 31.5 12.5 22.0 18.0 29.0 34.0
10 Zailan JOHNSON
(GBR20080521)
Bristol BMX Club SW 135.0 135.0 - 33.0 22.0 - - 33.5 31.5 15.0
11 Jack WHITBURN-WELCH Bristol BMX Club SW 117.5 139.0 15.5 15.0 29.5 28.0 17.5 12.0 9.5 12.0
12# Zion POULTER Andover BMX Club S 86.0 86.0 - - - 31.5 - 20.0 17.5 17.0
13# Finley ROBINSON Cornwall BMX Racing Club CORNWALL 79.5 79.5 - 28.0 - 22.0 29.5 - - -
14 Reece BRADES Braunton BMX Club SW 69.0 69.0 8.5 10.5 15.5 13.0 12.5 - - 9.0
15# Arne ESSLEMONT Andover BMX Club S 52.5 52.5 52.5 - - - - - - -
16# Ashton PURNELL Bristol BMX Club SW 50.5 50.5 - - - - - - 35.5 15.0
17# Lewis USHER Bristol BMX Club SW 47.0 47.0 12.5 13.5 - 15.0 - - 6.0 -
18# Zack RAYNER Cornwall BMX Racing Club SW 46.5 46.5 21.5 - - - 15.5 9.5 - -
19# Noah Joseph MATTHEWS Tiverton BMX Club SW 45.0 45.0 - - - - 29.0 - 16.0 0
20# Zander BROWNE Bristol BMX Club SW 38.5 38.5 10.5 - - - - - - 28.0
21# Sam PERRY-OGDEN Gosport BMX Club S 32.0 32.0 - - - - - 32.0 - -
22# Devon JAMES Bristol BMX Club SW 9.0 9.0 - - - - - - 9.0 -
* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 5 of rounds 1-8 to qualify.
Best Of is Best 6 results from rounds 1-8

Male 9 21 Riders, 16 Qualified.

RANK NAME GROUP TOTAL
After 8 of 8 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
1 Callum CHARD-MAPLE
(GBR20060304)
Exeter Eagles BMX Racing Club SW 324.0 414.0 54.0 54.0 54.0 54.0 54.0 54.0 36.0 54.0
2 Taylor HUNT Burnham BMX Club SW 269.5 269.5 48.0 43.0 - 47.5 - 30.5 52.5 48.0
3 Sonny FLAVELL Bideford Bombers BMX SW 252.5 315.0 40.5 45.0 47.5 32.0 48.5 38.0 30.5 33.0
4 Ethan ASHTON Bristol BMX Club SW 241.5 308.0 32.0 34.5 39.0 37.0 37.0 47.5 38.0 43.0
5 Milar GONZALES Bristol BMX Club SW 233.5 297.5 35.5 33.0 42.5 31.5 42.0 32.5 44.0 36.5
6 Ned PENNY Bristol BMX Club SW 226.0 296.5 39.5 37.5 37.0 37.5 38.5 36.0 34.5 36.0
7 Jared COPPIN
(GBR20060701)
Burnham BMX Club SW 160.0 173.0 32.5 30.0 29.5 13.0 - 14.0 26.5 27.5
8# Betsy BAX
(GBR20060312)
Bristol BMX Club SW 157.5 157.5 23.0 - - 43.5 - 44.0 47.0 -
9 Sienna HARVEY
(GBR20060821)
G.Y.P.O (Giving Young People Opportunities) M 126.5 126.5 32.0 22.5 33.0 17.5 - 21.5 - -
10 Dexter PHILLIPS
(GBR20060516)
Burnham BMX Club SW 123.5 123.5 - 29.5 - 24.5 13.5 24.0 - 32.0
11 Charlie PHIPPS Exeter Eagles BMX Racing Club SW 122.5 135.5 17.0 17.5 - 13.0 31.5 15.0 20.0 21.5
12 Ashley PEAKE Tiverton BMX Club SW 104.0 121.0 14.0 13.5 21.0 12.0 29.0 9.5 7.5 14.5
13 Joby ROBERTS Cornwall BMX Racing Club SW 97.5 97.5 22.5 6.0 27.5 - 27.0 5.0 - 9.5
14 Sophie-May HARRIS
(GBR20060901)
Exeter Eagles BMX Racing Club SW 93.0 93.0 13.5 14.5 - 19.0 - 11.5 17.0 17.5
15 Tai BRIDDEN Decoy BMX Club SW 88.5 105.5 10.5 8.5 18.0 8.5 22.0 16.0 10.0 12.0
16 Amber SHEPERD Burnham BMX Club SW 73.5 73.5 12.5 10.0 - 10.5 18.5 8.5 13.5 -
17# Rudi EICHHORN Bristol BMX Club SW 66.5 66.5 - - - 34.0 - 32.5 - -
18 Eddie HARRISON Tiverton BMX Club SW 60.5 69.0 8.0 5.0 15.5 5.0 15.5 3.5 7.5 9.0
19# Barney ROEBUCK Bristol BMX Club SW 19.0 19.0 - - - - - 4.0 15.0 -
20# Oliver HALEY Exeter Eagles BMX Racing Club SW 5.0 5.0 5.0 - - - - - - -
-# Ethan ASHTON Bristol BMX Club SW 0 0 - - - - - - - -
* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 5 of rounds 1-8 to qualify.
Best Of is Best 6 results from rounds 1-8

Male 10 22 Riders, 15 Qualified.

RANK NAME GROUP TOTAL
After 8 of 8 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
1 Ned PRITCHARD
(GBR20050927)
Cornwall BMX Racing Club SW 293.5 367.0 47.5 33.0 48.0 52.5 48.0 54.0 40.5 43.5
2 Evan HOLMES Bideford Bombers BMX SW 292.0 344.0 20.0 48.0 32.0 49.0 54.0 35.5 52.0 53.5
3 Rio CAPRON Bideford Bombers BMX SW 261.5 312.5 53.5 34.5 19.5 31.5 43.5 39.5 44.0 46.5
4 Jayden JAMES Exeter Eagles BMX Racing Club SW 260.0 321.5 40.0 32.0 52.0 43.5 31.5 44.0 48.5 30.0
5 Kolby ELLIS Bideford Bombers BMX SW 259.0 325.0 44.0 52.5 38.0 39.5 38.5 46.5 32.5 33.5
6 Fletcher POWE
(GBR20050302)
Bideford Bombers BMX SW 203.0 203.0 33.5 40.5 41.0 24.0 35.5 - 28.5 -
7 Corey HUNT Decoy BMX Club SW 193.0 232.0 18.0 21.0 30.0 31.5 27.5 32.5 34.5 37.0
8 Jude BROOKS Bristol BMX Club SW 155.5 155.5 32.5 31.5 31.0 14.0 - - 24.5 22.0
9 William WHITBURN-WELCH Bristol BMX Club SW 135.0 164.5 27.5 17.0 17.5 28.0 18.5 26.5 14.0 15.5
10# Toby George MATTHEWS Tiverton BMX Club SW 132.0 132.0 - - - - 31.0 31.5 36.0 33.5
11# Joseph BRYANT
(GBR20050623)
Cornwall BMX Racing Club SW 111.5 111.5 - 37.0 37.5 37.0 - - - -
12 Lewis HEALAN
(GBR20050715)
Cornwall BMX Racing Club SW 104.0 114.5 28.5 13.5 14.0 13.5 - 10.5 18.0 16.5
13 Tuscan JEMISON Exeter Eagles BMX Racing Club SW 99.0 106.0 7.0 15.5 14.0 15.5 10.0 - 12.5 31.5
14 Harley INGLEDEW Tiverton BMX Club SW 86.0 95.5 15.5 - 9.5 10.5 21.0 19.0 10.0 10.0
15 Harvey FRYER Burnham BMX Club SW 78.5 88.0 13.0 9.5 - 13.0 12.0 15.5 13.0 12.0
16 Curtis GATTING
(GBR20051117)
Bideford Bombers BMX SW 61.0 74.0 10.0 7.5 7.5 5.5 15.0 12.0 9.0 7.5
17# Christopher DAVIS Bristol BMX Club SW 50.5 50.5 - - - 9.0 - 17.5 18.0 6.0
18 Dillon HANCOCK Bideford Bombers BMX SW 43.0 52.5 5.0 6.5 8.0 5.5 8.0 9.5 4.5 5.5
19# Joseph VARNDELL Tiverton BMX Club SW 21.5 21.5 - - - 21.5 - - - -
20# Josh UPFIELD Exeter Eagles BMX Racing Club SW 8.5 8.5 8.5 - - - - - - -
21# Phoenix TREGENZA-BOND Cornwall BMX Racing Club SW 4.5 4.5 - - 4.5 - - - - -
-# Tuscan JEMISON Exeter Eagles BMX Racing Club SW 0 0 - - - - - - - -
* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 5 of rounds 1-8 to qualify.
Best Of is Best 6 results from rounds 1-8

Male 11 14 Riders, 8 Qualified.

RANK NAME GROUP TOTAL
After 8 of 8 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
1 Harvey SHORT
(GBR20040914)
Exeter Eagles BMX Racing Club SW 318.5 364.5 53.5 54.0 - 46.0 54.0 54.0 49.0 54.0
2 Charlie KNOX Bideford Bombers BMX SW 280.0 354.0 48.5 36.0 49.0 53.0 38.0 43.0 43.0 43.5
3 Aaron PEAKE
(GBR20040122)
Tiverton BMX Club SW 265.0 327.0 39.0 30.5 53.5 36.5 31.5 48.5 51.5 36.0
4 Bradey CHUGG Bideford Bombers BMX SW 248.5 304.5 44.0 42.5 44.0 41.5 41.5 34.0 35.0 22.0
5 Corbin BROWN Exeter Eagles BMX Racing Club SW 229.0 280.0 22.0 36.5 39.0 29.0 46.0 40.0 36.0 31.5
6 Ed GILSON Exeter Eagles BMX Racing Club SW 215.5 275.0 36.0 47.0 30.0 32.0 29.5 33.5 30.0 37.0
7 Dylan SHIPTON Bristol BMX Club SW 146.5 146.5 28.0 - 27.0 25.5 - 27.5 38.5 -
8 Benjamin MAJOR
(GBR20041011)
Braunton BMX Club SW 129.5 129.5 - 21.0 21.5 23.5 25.0 21.0 17.5 -
9# Louie PARTRIDGE
(GBR20041128)
Decoy BMX Club SW 101.5 101.5 31.5 37.0 33.0 - - - - -
10# Tyler PARTRIDGE
(GBR20041128)
Decoy BMX Club SW 92.0 92.0 29.5 27.5 35.0 - - - - -
11# Harvey GATTING
(GBR20040208)
Exeter Eagles BMX Racing Club SW 89.0 89.0 - - - - - 30.5 27.0 31.5
12# Jenson PURNELL Bristol BMX Club SW 50.0 50.0 - - - - - - 22.0 28.0
13# Tyler COOMBS Exeter Eagles BMX Racing Club SW 48.5 48.5 - - - - - - - 48.5
14# Jacob REYNOLDS Cornwall BMX Racing Club SW 33.0 33.0 - - - - - - 15.0 18.0
* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 5 of rounds 1-8 to qualify.
Best Of is Best 6 results from rounds 1-8

Male 12 13 Riders, 10 Qualified.

RANK NAME GROUP TOTAL
After 8 of 8 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
1 Jamie PHILLIPS
(GBR20030306)
Bristol BMX Club SW 323.5 420.5 54.0 54.0 54.0 53.5 54.0 49.0 54.0 48.0
2 Sam PENNY Bristol BMX Club SW 276.5 344.5 40.5 36.5 47.0 48.5 31.5 44.0 43.0 53.5
3 Leo FORSYTH-SNELL Decoy BMX Club SW 249.5 317.0 40.5 47.5 40.5 40.5 41.0 39.5 37.0 30.5
4 Cameron FOSTER
(GBR20030530)
Exeter Eagles BMX Racing Club SW 248.0 313.0 47.0 43.0 30.5 39.5 47.0 35.5 34.5 36.0
5 Max AVERY Decoy BMX Club SW 217.0 281.5 35.0 38.0 37.0 36.5 35.5 31.5 35.0 33.0
6 Taylor SAMPSON
(GBR20051102)
Tiverton BMX Club SW 204.5 204.5 32.5 32.5 - 33.5 32.5 51.5 22.0 -
7 Ashley ENGLAND
(GBR20030301)
Cornwall BMX Racing Club SW 201.5 257.5 28.0 32.0 37.0 29.0 32.5 31.5 28.0 39.5
8 Danny NICHOLLS
(GBR20030725)
Tiverton BMX Club SW 183.0 201.5 33.0 21.5 33.0 29.0 36.5 18.5 30.0 -
9 Tyler ATKINS BAILEY Exeter Eagles BMX Racing Club SW 133.5 133.5 21.5 18.0 30.5 20.5 21.5 21.5 - -
10 Garry MCMAHON
(GBR20030518)
Decoy BMX Club SW 130.0 130.0 18.0 26.5 22.0 18.0 - 27.5 18.0 -
11# Alex ROBINSON Cornwall BMX Racing Club CORNWALL 67.5 67.5 - 15.0 18.5 16.0 18.0 - - -
12# Callum RUSSELL Birmingham BMX Club M 48.5 48.5 - - - - - - 48.5 -
13# Liam HOUSE Bristol BMX Club SW 14.5 14.5 14.5 - - - - - - -
* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 5 of rounds 1-8 to qualify.
Best Of is Best 6 results from rounds 1-8

Male 13 12 Riders, 6 Qualified.

RANK NAME GROUP TOTAL
After 8 of 8 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
1 Owen HYDE
(GBR20020502)
Bristol BMX Club SW 315.5 399.0 52.5 53.5 46.5 37.0 53.5 49.0 53.5 53.5
2 Logan FORD
(GBR20021222)
Cornwall BMX Racing Club SW 277.0 358.5 42.0 42.5 51.5 44.0 48.0 43.0 39.5 48.0
3 Ben AVERY Decoy BMX Club SW 247.0 317.5 36.5 47.0 42.0 37.5 42.0 36.0 34.5 42.0
4 Kieron SAUNDERS Bristol BMX Club SW 201.0 260.5 30.0 36.0 38.0 31.0 36.0 29.5 30.0 30.0
5 Ryan EWINGS Exeter Eagles BMX Racing Club SW 198.0 241.5 27.5 33.0 32.0 34.5 32.5 32.0 16.0 34.0
6# Alfie BAX
(GBR20040311)
Bristol BMX Club SW 196.0 196.0 47.0 - - 48.5 - 52.5 48.0 -
7 Ryan MILLS
(GBR20020612)
Cornwall BMX Racing Club SW 173.5 216.0 25.0 28.5 30.5 27.0 28.5 27.5 17.5 31.5
8# Dennis LUFFMAN Bristol BMX Club SW 142.5 142.5 5.5 - - 52.5 - 40.5 44.0 -
9# Troy ELWORTHY Bideford Bombers BMX SW 75.0 75.0 - - - - - 22.0 26.5 26.5
10# Mackenzie RENNISON Birmingham BMX Club M 34.0 34.0 - - - - - - 34.0 -
11# Torin GRAHAM Bristol BMX Club SW 21.0 21.0 - - - - - - 21.0 -
-# Adin RUDLOF Bideford Bombers BMX SW 0 0 - - - 0 - - - -
* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 5 of rounds 1-8 to qualify.
Best Of is Best 6 results from rounds 1-8

Male 14 16 Riders, 10 Qualified.

RANK NAME GROUP TOTAL
After 8 of 8 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
1 Callum PITTAS
(GBR20010724)
Bristol BMX Club SW 305.0 339.0 53.5 53.0 - 44.0 53.5 34.0 48.5 52.5
2 Max PENNY Bristol BMX Club SW 276.5 350.5 48.0 39.5 48.5 39.0 43.0 44.0 53.5 35.0
3 Charlie ROAST
(GBR20010826)
Decoy BMX Club SW 274.0 341.0 44.0 44.0 52.0 35.5 47.0 31.5 39.5 47.5
4 Luke UPFIELD Exeter Eagles BMX Racing Club SW 259.5 259.5 34.0 49.0 - 44.0 - 46.5 43.0 43.0
5 Jacob EDWARDS Burnham BMX Club SW 214.0 266.5 37.0 32.0 43.5 33.0 33.0 22.0 35.5 30.5
6 Willow PEAKE
(GBR20010830)
Tiverton BMX Club SW 208.0 266.0 33.0 35.0 39.5 31.0 35.5 34.0 29.5 28.5
7 Alfie LOVELL
(GBR20020920)
Bristol BMX Club SW 168.5 168.5 31.0 29.5 34.0 - - 18.5 32.5 23.0
8 Ross DRAPER
(GBR20011014)
Decoy BMX Club SW 156.0 170.5 14.5 18.0 31.0 27.5 25.0 36.5 18.0 -
9 Oliver FOSTER
(GBR20010628)
Exeter Eagles BMX Racing Club SW 143.0 143.0 28.0 22.0 34.5 3.0 - - 28.5 27.0
10# Finlay MEAD
(GBR20010302)
Bath BMX SW 107.5 107.5 - - - 53.5 - 54.0 - -
11# Harrison PASCOE-WHITE
(GBR20020121)
Bideford Bombers BMX SW 100.5 100.5 21.5 - - - 28.5 29.0 21.5 -
12 Noah HANSON Braunton BMX Club BRAUNTON 91.5 91.5 11.0 15.5 27.0 16.5 21.5 - - -
13# Jake YOUNG Llynfi Valley BMX Club SW 53.5 53.5 13.0 - 22.0 18.5 - - - -
14# Adin RUDLOF Bideford Bombers BMX SW 48.5 48.5 - 27.0 - 21.5 - - - -
15# Bill COX
(GBR20040410)
Decoy BMX Club SW 17.5 17.5 17.5 - - - - - - -
-# Finlay MEAD
(GBR20010302)
Bath BMX SW 0 0 - - - - - - - -
* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 5 of rounds 1-8 to qualify.
Best Of is Best 6 results from rounds 1-8

Male 15 8 Riders, 6 Qualified.

RANK NAME GROUP TOTAL
After 8 of 8 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
1 Luke PERRETT Burnham BMX Club SW 309.0 350.5 48.5 36.0 5.5 47.5 54.0 52.0 54.0 53.0
2 Zak RAMSDEN
(GBR20001211)
Exeter Eagles BMX Racing Club SW 280.5 356.5 35.5 47.0 53.5 40.5 47.5 42.0 46.5 44.0
3 Haydn HISCOX Bristol BMX Club SW 232.5 296.0 32.0 31.5 41.5 32.0 41.0 34.0 37.5 46.5
4 Joshua COPPIN
(GBR20010505)
Burnham BMX Club SW 208.5 208.5 42.0 41.0 46.5 - - 37.0 42.0 -
5# Daniel COMMONS-LOMAX Cornwall BMX Racing Club SW 196.0 196.0 53.0 54.0 0 54.0 - - - 35.0
6 Bailey TAYLOR Exeter Eagles BMX Racing Club SW 183.0 183.0 29.5 29.5 37.0 29.0 - - 28.5 29.5
7# Jonathan KNIGHT Decoy BMX Club SW 146.5 146.5 0 25.5 - 37.0 37.5 46.5 - -
8 David Rhys POWELL Llynfi Valley BMX Club SW 141.5 141.5 - 22.5 - 25.5 - 29.0 32.0 32.5
* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 5 of rounds 1-8 to qualify.
Best Of is Best 6 results from rounds 1-8

Male 16 13 Riders, 8 Qualified.

RANK NAME GROUP TOTAL
After 8 of 8 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
1 Callum EBBAGE Exeter Eagles BMX Racing Club SW 321.0 321.0 54.0 - - 53.5 54.0 54.0 51.5 54.0
2 Mitchell BOMBROFF Bristol BMX Club SW 284.5 317.0 47.5 52.5 53.5 32.5 - 48.0 46.5 36.5
3 Connor WELLS Burnham BMX Club SW 250.5 284.0 - 37.5 41.0 39.5 47.0 33.5 38.0 47.5
4 Declan PENBERTHY Tiverton BMX Club SW 239.0 303.0 32.0 32.0 47.0 45.0 42.5 38.0 34.0 32.5
5 Ethan SQUIBB
(GBR20010222)
Decoy BMX Club SW 236.0 236.0 41.5 47.5 - 37.0 - 31.0 38.0 41.0
6 Emily GREEN
(GBR19990516)
Decoy BMX Club SW 230.5 259.5 37.0 41.0 37.0 29.5 - 43.0 43.0 29.0
7 James HERBERT Exeter Eagles BMX Racing Club SW 185.5 185.5 - 28.5 32.5 23.5 36.5 34.0 30.5 -
8 Matthew BERRY
(GBR19991218)
Cornwall BMX Racing Club SW 165.0 186.0 27.5 25.5 29.5 - 29.0 21.0 28.5 25.0
9# Flynn ELWORTHY Bideford Bombers BMX SW 83.0 83.0 - - - - 31.5 29.5 22.0 -
10# Chris WHITE
(GBR19991121)
Tiverton BMX Club SW 52.5 52.5 26.0 - - 26.5 - - - -
11# Sam WASS Bideford Bombers BMX BIDEFORD 25.0 25.0 - - - - 25.0 - - -
12# Samuel DENHAM Tiverton BMX Club SW 22.5 22.5 - 22.5 - - - - - -
13# Josh BOWEN Tiverton BMX Club SW 21.5 21.5 21.5 - - - - - - -
* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 5 of rounds 1-8 to qualify.
Best Of is Best 6 results from rounds 1-8

Male 17-29 7 Riders, 3 Qualified.

RANK NAME GROUP TOTAL
After 8 of 8 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
1 Harry LITTLE
(GBR19980929)
Bristol BMX Club SW 317.0 317.0 54.0 54.0 47.0 54.0 - 54.0 54.0 -
2 James WILSON Bristol BMX Club SW 275.5 275.5 - 47.5 53.5 47.0 48.0 42.0 37.5 -
3 Jason EGAN Bristol BMX Club SW 261.5 261.5 - 41.5 43.0 42.5 42.0 47.5 45.0 -
4# Daniel WAGSTAFF Bristol BMX Club SW 119.5 119.5 48.0 37.0 - - - - 34.5 -
5# Roy JONES
(GBR19970115)
Burnham BMX Club SW 41.0 41.0 - - - - - - 41.0 -
6# Zak SCALES Bideford Bombers BMX BIDEFORD 36.5 36.5 - - - - 36.5 - - -
7# Aaron FROST Burnham BMX Club SW 28.5 28.5 - - - - - - 28.5 -
* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 5 of rounds 1-8 to qualify.
Best Of is Best 6 results from rounds 1-8

Master 15 Riders, 7 Qualified.

RANK NAME GROUP TOTAL
After 8 of 8 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
1 Lee SWEETLAND Llynfi Valley BMX Club SW 313.0 403.0 47.5 43.0 47.0 53.5 53.0 51.5 54.0 53.5
2 Jason NICHOLLS
(GBR19750516)
Tiverton BMX Club SW 286.5 327.0 53.0 48.0 40.5 48.0 42.0 48.5 47.0 -
3 Samuel HOMMELL
(GBR19850210)
Bideford Bombers BMX SW 262.0 262.0 42.0 36.5 - - 48.5 44.0 43.0 48.0
4 Mark BROWN Exeter Eagles BMX Racing Club SW 227.0 260.0 37.0 38.0 33.0 42.0 36.5 33.0 - 40.5
5 Danny TAYLOR Bristol BMX Club SW 211.0 211.0 35.0 32.0 36.5 - - 34.5 36.5 36.5
6 Dan DAYMAN Bideford Bombers BMX SW 195.0 209.0 28.5 14.0 - 36.5 32.0 33.0 31.5 33.5
7 Ben ASTON Bristol BMX Club SW 123.0 123.0 - - - 32.0 25.0 21.0 23.5 21.5
8# Peter MOORE
(GBR19790304)
Tiverton BMX Club SW 111.5 111.5 - 17.0 - - 28.5 37.5 - 28.5
9# Michael SMART
(GBR19840104)
Bideford Bombers BMX SW 108.0 108.0 - 54.0 54.0 - - - - -
10# Mike JOHNSON Bristol BMX Club SW 95.0 95.0 - 29.0 - - - 29.0 37.0 -
11# Tom EDWARDS Exeter Eagles BMX Racing Club SW 89.0 89.0 31.0 29.5 28.5 - - - - -
12# Jody GALE Bristol BMX Club SW 52.0 52.0 - - - - - - 27.0 25.0
13# Ross EAKERS Club Unknown 40.5 40.5 26.0 14.5 - - - - - -
14# Neil HOPES
(GBR19690429)
Bristol BMX Club SW 21.5 21.5 - 21.5 - - - - - -
-# Mike JOHNSON Bristol BMX Club SW 0 0 - - - - - - - -
* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 5 of rounds 1-8 to qualify.
Best Of is Best 6 results from rounds 1-8

Veteran 11 Riders, 6 Qualified.

RANK NAME GROUP TOTAL
After 8 of 8 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
1 Graham COPELAND Bristol BMX Club SW 314.0 397.0 47.5 44.0 53.0 54.0 54.0 54.0 51.5 39.0
2 Andrew CORYN Cornwall BMX Racing Club SW 258.0 288.5 52.0 30.5 48.5 - 42.0 42.0 40.0 33.5
3 Patrick MATTHEWS Tiverton BMX Club SW 243.0 311.5 33.0 36.5 36.5 38.0 35.5 47.0 43.0 42.0
4 Jason HILL Bristol BMX Club SW 218.5 218.5 - 47.0 41.0 38.0 47.5 - - 45.0
5 Richard PENNY Bristol BMX Club SW 203.0 259.0 41.5 27.5 31.5 32.5 32.5 32.0 33.0 28.5
6 Vanessa HARRISON Tiverton BMX Club SW 170.0 219.5 26.0 24.5 30.0 27.0 29.0 28.5 29.5 25.0
7# Chris BAX Bristol BMX Club SW 121.5 121.5 37.5 - - 47.0 - 37.0 - -
8# Neil HOPES
(GBR19690429)
Bristol BMX Club SW 95.0 95.0 - - - 42.5 - - - 52.5
9# Chris TAYLOR Birmingham BMX Club M 52.5 52.5 - 52.5 - - - - - -
10# Jamie FLUKES Bristol BMX Club SW 29.5 29.5 - - - 29.5 - - - -
11# Steve USHER Bristol BMX Club SW 28.0 28.0 28.0 - - - - - - -
* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 5 of rounds 1-8 to qualify.
Best Of is Best 6 results from rounds 1-8

Female 6 & under 7 Riders, 5 Qualified.

RANK NAME GROUP TOTAL
After 8 of 8 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
1 Heidi HARRIS Exeter Eagles BMX Racing Club SW 323.0 323.0 54.0 53.0 - 54.0 - 54.0 54.0 54.0
2 Bethany NIEMCZYK Bristol BMX Club SW 287.0 329.0 - 42.5 54.0 42.5 53.0 42.0 47.5 47.5
3 Kimberley DAVIS Tiverton BMX Club SW 271.5 308.5 - 37.0 46.5 46.5 48.0 47.5 42.0 41.0
4 Bethany COATES Exeter Eagles BMX Racing Club SW 243.5 312.5 47.5 32.5 43.0 37.0 42.5 36.5 36.5 37.0
5 Libby COPPING Bristol BMX Club SW 201.5 259.0 34.5 25.5 36.5 32.0 34.0 32.0 32.0 32.5
6# Lotti-May PARTRIDGE Decoy BMX Club SW 68.0 68.0 39.0 29.0 - - - - - -
7# Molly TAYLOR Birmingham BMX Club M 46.0 46.0 - 46.0 - - - - - -
* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 5 of rounds 1-8 to qualify.
Best Of is Best 6 results from rounds 1-8

Female 7-8 3 Riders, 2 Qualified.

RANK NAME GROUP TOTAL
After 8 of 8 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
1 Maisie AYRES Bideford Bombers BMX SW 302.0 389.5 42.5 54.0 54.0 49.5 50.0 48.0 46.5 45.0
2 Lyla SAMPSON Tiverton BMX Club SW 270.0 270.0 54.0 47.5 - 43.5 43.5 41.5 40.0 -
3# Elle HARVEY Cornwall BMX Racing Club SW 94.5 94.5 47.0 - 47.5 - - - - -
* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 5 of rounds 1-8 to qualify.
Best Of is Best 6 results from rounds 1-8

Female 9-10 11 Riders, 5 Qualified.

RANK NAME GROUP TOTAL
After 8 of 8 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
1 Mia FARROW Exeter Eagles BMX Racing Club SW 318.5 350.5 - 53.5 54.0 52.0 53.5 32.0 53.0 52.5
2 Joanna BANKS Decoy BMX Club SW 288.0 380.0 47.5 48.5 46.5 48.5 48.5 46.0 48.5 46.0
3 Lauren HILL Bristol BMX Club SW 268.5 311.5 2.5 44.5 41.0 44.0 44.5 52.5 42.0 40.5
4 Aleesha BRIDGEWOOD Decoy BMX Club SW 221.5 252.0 42.0 35.0 33.0 35.5 34.0 42.0 - 30.5
5 Lily GULLON Bideford Bombers BMX SW 195.5 195.5 - 22.5 - 30.5 34.5 36.5 36.5 35.0
6# Jazzy BRYANT Cornwall BMX Racing Club SW 109.5 109.5 - 32.5 37.5 39.5 - - - -
7# Mollie PHILLIPS Bristol BMX Club SW 103.5 103.5 - - - 33.0 38.5 - 32.0 -
8# Olivia WEBBER Braunton BMX Club BRAUNTON 80.0 80.0 - 30.0 - 21.0 29.0 - - -
9# Grace SPOONER Decoy BMX Club SW 54.0 54.0 54.0 - - - - - - -
10# Ashley CRAWFORD Club Unknown 52.0 52.0 - 27.5 - 24.5 - - - -
11# Ellie TAYLOR Birmingham BMX Club M 38.0 38.0 - 38.0 - - - - - -
* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 5 of rounds 1-8 to qualify.
Best Of is Best 6 results from rounds 1-8

Female 11-12 6 Riders, 4 Qualified.

RANK NAME GROUP TOTAL
After 8 of 8 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
1 Louise BECK
(GBR20040709)
Burnham BMX Club SW 323.5 372.0 53.5 54.0 - 48.5 54.0 54.0 54.0 54.0
2 Caitlin ELLIS Bideford Bombers BMX SW 262.0 262.0 - 42.0 47.5 36.5 46.5 42.0 47.5 -
3 Isla HARVEY
(GBR20041028)
G.Y.P.O (Giving Young People Opportunities) M 250.0 250.0 48.0 47.5 54.0 53.0 - 47.5 - -
4 Emily DAY Braunton BMX Club SW 233.0 296.5 42.0 36.5 42.0 31.0 37.0 32.5 37.0 38.5
5# Mackenzie MARTIN Cornwall BMX Racing Club SW 162.0 162.0 - - - 42.0 42.5 36.0 41.5 -
6# Molly HANSON Braunton BMX Club SW 134.5 134.5 36.5 32.0 36.5 29.5 - - - -
* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 5 of rounds 1-8 to qualify.
Best Of is Best 6 results from rounds 1-8

Female 13-14 8 Riders, 7 Qualified.

RANK NAME GROUP TOTAL
After 8 of 8 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
1 Leah CHAPPLE
(GBR20020127)
Tiverton BMX Club SW 322.5 403.5 53.0 54.0 54.0 32.5 54.0 48.5 53.5 54.0
2 Alisha HUNT Decoy BMX Club SW 294.5 379.5 48.5 47.0 47.5 51.0 47.5 53.0 42.5 42.5
3 Jody MILLS
(GBR20020612)
Cornwall BMX Racing Club SW 249.5 312.5 36.0 31.5 31.5 41.0 41.0 37.0 47.5 47.0
4 Grace SPOONER Decoy BMX Club SW 235.5 235.5 - 42.0 41.0 46.5 32.5 41.5 - 32.0
5 Aaliyah COPE Cornwall BMX Racing Club SW 208.0 208.0 30.5 36.5 36.0 - 37.0 32.0 - 36.0
6 Agnes HARRISON Tiverton BMX Club SW 202.0 259.0 42.0 29.5 29.5 35.5 28.5 28.5 36.5 29.0
7 Laura BERRY
(GBR20020214)
Cornwall BMX Racing Club SW 150.5 172.0 27.0 25.0 26.0 26.0 25.0 21.5 - 21.5
8# Charlotte DAVIS Bristol BMX Club SW 115.0 115.0 - - - 33.0 - 25.0 32.0 25.0
* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 5 of rounds 1-8 to qualify.
Best Of is Best 6 results from rounds 1-8

Female 15-16 6 Riders, 3 Qualified.

RANK NAME GROUP TOTAL
After 8 of 8 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
1 Yasmin ENGLAND
(GBR20000323)
Cornwall BMX Racing Club SW 321.0 425.5 54.0 54.0 54.0 52.0 52.5 52.5 53.0 53.5
2 Lydia WEBBER
(GBR20030219)
Bristol BMX Club SW 269.0 350.0 43.0 42.0 45.5 44.5 44.5 44.0 47.5 39.0
3 Chloe FARROW Exeter Eagles BMX Racing Club SW 250.0 250.0 - 47.5 40.0 38.0 - 37.5 41.0 46.0
4# Caitlin SHEPARD Tiverton BMX Club SW 135.5 135.5 36.5 33.5 - 32.5 - - - 33.0
5# Lauryn BECK
(GBR19990731)
Burnham BMX Club SW 83.0 83.0 46.5 36.5 - - - - - -
-# Lydia WEBBER
(GBR20030219)
Bristol BMX Club SW 0 0 - - - - - - - -
* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 5 of rounds 1-8 to qualify.
Best Of is Best 6 results from rounds 1-8

Championship Female 9 Riders, 2 Qualified.

RANK NAME GROUP TOTAL
After 8 of 8 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
1 Jessie PEAKE
(GBR19990314)
Tiverton BMX Club SW 283.5 324.0 40.5 41.5 44.5 46.5 46.0 53.5 51.5 -
2 Abi ROBERTS
(GBR19970417)
Cornwall BMX Racing Club SW 206.0 206.0 34.0 35.5 52.0 - - 41.0 - 43.5
3# Lauren STACK
(GBR19981011)
Burnham BMX Club SW 159.5 159.5 52.0 53.5 - 54.0 - - - -
4# Joanna KISTLE
(GBR19980607)
Cornwall BMX Racing Club SW 157.5 157.5 6.0 - - - 54.0 45.0 - 52.5
5# Sammy-Jo JONES
(GBR19981022)
Burnham BMX Club SW 116.0 116.0 35.0 - - 38.0 - - 43.0 -
6# Natasha BRADLEY
(GBR19971222)
Decoy BMX Club SW 95.5 95.5 47.5 48.0 - - - - - -
7# Iona AGNEW Club Unknown 39.0 39.0 - - - - 39.0 - - -
8# Amelia SILVESTRE
(GBR19940816)
Burnham BMX Club SW 38.0 38.0 - - - - - - - 38.0
9# Lana REDGEWELL
(GBR19960309)
Club Unknown 30.5 30.5 - 30.5 - - - - - -
* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 5 of rounds 1-8 to qualify.
Best Of is Best 6 results from rounds 1-8

12 and under Cruiser 6 Riders, 4 Qualified.

RANK NAME GROUP TOTAL
After 8 of 8 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
1 Tyler COOMBS Exeter Eagles BMX Racing Club SW 307.5 307.5 54.0 54.0 54.0 47.0 - 54.0 44.5 -
2 Max AVERY Decoy BMX Club SW 289.5 289.5 - 47.5 47.5 53.5 54.0 - 37.5 49.5
3 Grace SPOONER Decoy BMX Club SW 264.0 300.5 47.5 36.5 41.5 42.5 47.5 42.0 - 43.0
4 Amber SHEPERD Burnham BMX Club SW 221.5 221.5 42.0 32.0 - 37.0 42.0 36.5 32.0 -
5# Ben AVERY Decoy BMX Club SW 126.5 126.5 - 42.0 37.0 - - 47.5 - -
6# Ashley ENGLAND
(GBR20030301)
Cornwall BMX Racing Club SW 49.5 49.5 - - - - - - 49.5 -
* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 5 of rounds 1-8 to qualify.
Best Of is Best 6 results from rounds 1-8

13-14 Cruiser 7 Riders, 5 Qualified.

RANK NAME GROUP TOTAL
After 8 of 8 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
1 Charlie ROAST
(GBR20010826)
Decoy BMX Club SW 315.5 315.5 52.0 53.0 54.0 53.5 49.0 54.0 - -
2 Jake SHEPERD Burnham BMX Club SW 251.0 251.0 43.0 37.5 - 42.0 41.5 40.5 46.5 -
3 Callum PITTAS
(GBR20010724)
Bristol BMX Club SW 241.5 241.5 47.5 46.5 - 48.0 52.0 47.5 - -
4 Oliver FOSTER
(GBR20010628)
Exeter Eagles BMX Racing Club SW 236.0 236.0 - 41.0 47.5 2.5 37.5 - 54.0 53.5
5 Lydia WEBBER
(GBR20030219)
Bristol BMX Club SW 223.0 223.0 - 34.0 42.0 31.5 32.0 - 41.5 42.0
6# Ashley ENGLAND
(GBR20030301)
Cornwall BMX Racing Club SW 121.5 121.5 37.5 - - 36.0 - - - 48.0
-# Lydia WEBBER
(GBR20030219)
Bristol BMX Club SW 0 0 - - - - - - - -
* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 5 of rounds 1-8 to qualify.
Best Of is Best 6 results from rounds 1-8

15-16 Cruiser 2 Riders, 2 Qualified.

RANK NAME GROUP TOTAL
After 8 of 8 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
1 Matthew BERRY
(GBR19991218)
Cornwall BMX Racing Club SW 310.5 353.0 53.5 53.5 54.0 - 42.5 51.0 49.5 49.0
2 Sam MAJOR
(GBR20001220)
Braunton BMX Club SW 286.0 328.5 48.0 48.0 47.5 50.5 49.0 43.0 42.5 -
* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 5 of rounds 1-8 to qualify.
Best Of is Best 6 results from rounds 1-8

17-29 Cruiser 10 Riders, 3 Qualified.

RANK NAME GROUP TOTAL
After 8 of 8 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
1 Charlie LEGGETT
(GBR19960820)
Tiverton BMX Club SW 270.0 343.0 40.5 40.0 51.0 52.5 46.5 39.5 33.5 39.5
2 Kieran DRAPER
(GBR19970902)
Decoy BMX Club SW 257.0 257.0 37.5 48.0 49.0 47.5 - 48.5 26.5 -
3 Scott PRATT Bristol BMX Club SW 243.5 243.5 29.5 44.0 - - 54.0 43.5 30.0 42.5
4# Joe WALLBRIDGE
(GBR19971223)
Bristol BMX Club SW 187.5 187.5 46.5 54.0 - - - - 38.0 49.0
5# Daniel POPLE
(GBR19910402)
Bristol BMX Club SW 108.0 108.0 - - - - - 54.0 54.0 -
6# Tom PALFREY Bristol BMX Club SW 103.0 103.0 - - - - - 28.0 46.5 28.5
7# Nathan ABBOTT
(GBR19900110)
Bristol BMX Club SW 97.0 97.0 - - - - - - 43.5 53.5
8# Jack WILLIAMS
(GBR19961110)
Burnham BMX Club SW 77.5 77.5 33.5 - - 44.0 - - - -
9# Daniel BEVAN Exeter Eagles BMX Racing Club SW 63.5 63.5 - - - - - 33.0 - 30.5
10# Daniel HODGE
(GBR19870531)
Bristol BMX Club SW 53.0 53.0 53.0 - - - - - - -
* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 5 of rounds 1-8 to qualify.
Best Of is Best 6 results from rounds 1-8

30-39 Cruiser 9 Riders, 4 Qualified.

RANK NAME GROUP TOTAL
After 8 of 8 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
1 Matthew EATON Bristol BMX Club SW 290.0 290.0 47.0 43.5 - 47.0 51.0 50.5 51.0 -
2 Andrew MULLER Exeter Eagles BMX Racing Club SW 265.5 265.5 36.5 46.5 44.5 - - 42.5 44.0 51.5
3 Neil FORSYTH Decoy BMX Club SW 260.5 326.5 42.5 32.5 39.0 50.0 44.0 40.0 33.5 45.0
4 Steven ISON Decoy BMX Club SW 201.0 227.5 - 26.5 30.5 29.5 38.0 34.0 29.5 39.5
5# Wayne HARRIS Exeter Eagles BMX Racing Club SW 142.0 142.0 - 50.5 49.0 42.5 - - - -
6# Luke MILLS Tiverton BMX Club SW 105.0 105.0 32.0 35.0 - - - - 38.0 -
7# Justin GATTING Bideford Bombers BMX SW 98.0 98.0 - 27.0 35.5 35.5 - - - -
8# Sim JOHNSTON Bristol BMX Club SW 54.0 54.0 54.0 - - - - - - -
9# Frances PEAKE
(GBR19680111)
Tiverton BMX Club SW 33.5 33.5 - - 33.5 - - - - -
* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 5 of rounds 1-8 to qualify.
Best Of is Best 6 results from rounds 1-8

40-44 Cruiser 9 Riders, 3 Qualified.

RANK NAME GROUP TOTAL
After 8 of 8 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
1 Ben LEACH Bristol BMX Club SW 284.0 284.0 47.5 - 36.5 48.5 53.0 - 51.0 47.5
2 Timothy BERRY
(GBR19730601)
Cornwall BMX Racing Club SW 252.5 330.0 42.0 44.5 38.0 42.0 39.5 41.0 41.5 41.5
3 Stuart BREEZE
(GBR19721118)
Decoy BMX Club SW 216.0 216.0 0 33.5 46.5 36.0 - 47.0 - 53.0
4# Johnathan DOMINGUEZ
(GBR19710928)
Cornwall BMX Racing Club SW 207.0 207.0 - 52.0 53.5 51.5 - 50.0 - -
5# Tony MARTIN
(GBR19720731)
Hereford Dirt Riders M 151.0 151.0 54.0 - 43.5 - 53.5 - - -
6# Cheyne GREENWOOD Bristol BMX Club SW 114.0 114.0 - 36.0 - - - - 43.0 35.0
7# Martin GARDNER Bristol BMX Club SW 107.5 107.5 33.0 - - - - 36.5 38.0 -
8# Steve PERRY ? 75.0 75.0 35.5 39.5 - - - - - -
9# Jon CLIFTON Cornwall BMX Racing Club SW 64.0 64.0 - - 31.0 33.0 - - - -
* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 5 of rounds 1-8 to qualify.
Best Of is Best 6 results from rounds 1-8

45+ Cruiser 8 Riders, 6 Qualified.

RANK NAME GROUP TOTAL
After 8 of 8 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
1 Russell PIERRE Cornwall BMX Racing Club SW 296.0 341.0 49.0 51.0 45.0 46.0 50.5 52.0 - 47.5
2 Neil HOPES
(GBR19690429)
Bristol BMX Club SW 239.0 239.0 - - 51.5 51.0 - 35.5 52.0 49.0
3 Andrew HARRISON Tiverton BMX Club SW 233.0 296.5 37.0 37.5 40.0 31.0 37.5 45.0 36.0 32.5
4 Frances PEAKE
(GBR19680111)
Tiverton BMX Club SW 224.5 224.5 54.0 32.5 - 36.5 32.5 38.5 - 30.5
5 Graham WATTS
(GBR19650906)
Bristol BMX Club SW 194.0 194.0 43.0 28.5 - 41.5 - - 41.5 39.5
6 Jack JOHNS Bideford Bombers BMX SW 150.5 150.5 6.5 42.5 - 29.0 41.5 31.0 - -
7# Rob HARDING Exeter Eagles BMX Racing Club SW 57.5 57.5 - 29.0 - - - 28.5 - -
8# Nigel RAYNER Cornwall BMX Racing Club SW 35.0 35.0 - - 35.0 - - - - -
* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 5 of rounds 1-8 to qualify.
Best Of is Best 6 results from rounds 1-8

17-29 Female Cruiser 4 Riders, 1 Qualified.

RANK NAME GROUP TOTAL
After 8 of 8 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
1 Laura POPLE Bristol BMX Club SW 289.0 289.0 - 52.5 - 47.0 50.5 45.0 46.5 47.5
2# Sammy-Jo JONES
(GBR19981022)
Burnham BMX Club SW 212.0 212.0 53.0 - - 53.0 - - 52.0 54.0
3# Joanna KISTLE
(GBR19980607)
Cornwall BMX Racing Club SW 102.0 102.0 48.5 - - - - 53.5 - -
-# Laura POPLE Bristol BMX Club SW 0 0 - - - - - - - -
* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 5 of rounds 1-8 to qualify.
Best Of is Best 6 results from rounds 1-8

30+ Female Cruiser 4 Riders, 2 Qualified.

RANK NAME GROUP TOTAL
After 8 of 8 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
1 Shannaz GULLON Bideford Bombers BMX SW 299.0 299.0 - 52.5 - 51.5 50.0 50.5 43.0 51.5
2 Paula HUNT Decoy BMX Club SW 279.5 322.0 - 45.5 51.5 46.0 42.5 42.5 48.5 45.5
3# Lizzie HRUZA Decoy BMX Club SW 42.5 42.5 - - - - - - - 42.5
-# Shannaz GULLON Bideford Bombers BMX SW 0 0 - - - - - - - -
* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 5 of rounds 1-8 to qualify.
Best Of is Best 6 results from rounds 1-8

40+ Female Cruiser 7 Riders, 3 Qualified.

RANK NAME GROUP TOTAL
After 8 of 8 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
1 Rebecca GOHL Bideford Bombers BMX SW 322.0 322.0 - 54.0 - 54.0 53.0 53.0 54.0 54.0
2 Elizabeth RAYNER Cornwall BMX Racing Club SW 285.5 285.5 53.5 48.0 54.0 47.5 41.0 41.5 - -
3 Sharon WATTS Bristol BMX Club SW 240.5 272.0 48.0 41.5 - 40.5 31.5 36.5 42.0 32.0
4# Julie RICHARDS Bideford Bombers BMX SW 150.0 150.0 - 36.5 - 33.0 36.0 - - 44.5
5# Tracey DAY Braunton BMX Club SW 149.0 149.0 42.0 30.0 40.5 36.5 - - - -
6# Alli MORGAN Braunton BMX Club SW 123.5 123.5 - 35.5 47.0 - - - - 41.0
7# Marie NIXON Exeter Eagles BMX Racing Club SW 102.5 102.5 - - - - - 30.5 36.5 35.5
* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 5 of rounds 1-8 to qualify.
Best Of is Best 6 results from rounds 1-8

Regional Elite 27 Riders, 11 Qualified.

RANK NAME GROUP TOTAL
After 8 of 8 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
1 Ryan STACK
(GBR19950131)
Burnham BMX Club SW 318.5 318.5 49.0 54.0 - 54.0 - 53.5 54.0 54.0
2 Oliver FAY
(GBR19961028)
Exeter Eagles BMX Racing Club SW 250.0 281.5 - 43.0 45.5 36.0 36.0 42.5 47.0 31.5
3 Joshua MOORE
(GBR19980601)
Burnham BMX Club SW 221.0 221.0 43.5 48.0 - 43.0 54.0 - - 32.5
4 Eddie MOORE
(GBR19991213)
Burnham BMX Club SW 201.5 201.5 - 34.0 - 32.0 47.5 - 42.0 46.0
5 Matthew BOURNE
(GBR19891228)
Bristol BMX Club SW 189.0 189.0 33.5 32.5 54.0 30.5 - 38.5 - 0
6 Daniel LEAK
(GBR19990701)
Bristol BMX Club SW 188.5 188.5 37.0 16.0 36.0 33.0 - 29.5 37.0 -
7 Haydon GREEN
(GBR19991218)
Decoy BMX Club SW 163.5 163.5 33.5 29.0 - 12.0 41.5 47.5 - -
8 Scott DOMINGUEZ
(GBR19980523)
Cornwall BMX Racing Club SW 154.5 154.5 32.5 31.5 41.0 15.5 - 34.0 - -
9 Albie HOPES
(GBR19960204)
Bristol BMX Club SW 116.0 116.0 0 14.0 - 9.0 - 28.0 31.0 34.0
10 Samuel LEGGETT
(GBR19931217)
Tiverton BMX Club SW 103.0 103.0 21.0 21.5 21.5 19.5 - 19.5 - -
11 Dan DAVIS
(GBR19950630)
Cornwall BMX Racing Club SW 92.5 92.5 18.5 16.0 30.5 9.0 - - - 18.5
12# Tom NOVIS
(GBR19980126)
GREENMACHINE 80.0 80.0 - 36.0 - 9.0 - 35.0 - -
13# Lee GREEN
(GBR19940410)
Braunton BMX Club SW 74.5 74.5 - - 33.5 - - - - 41.0
14# Thomas PALMER
(GBR19870422)
Burnham BMX Club SW 59.5 59.5 13.0 - - 46.5 - - - -
15# Adam BRAZIL
(GBR19910202)
Burnham BMX Club SW 52.0 52.0 52.0 - - - - - - -
16# Michael SMART
(GBR19840104)
Bideford Bombers BMX SW 49.5 49.5 - - - 27.0 - - - 22.5
17# Alex KITE
(GBR19980908)
Bristol BMX Club SW 41.0 41.0 15.5 - - - - - 25.5 -
18# Jason EGAN Bristol BMX Club SW 38.0 38.0 - - - - - - - 38.0
19# James WILSON Bristol BMX Club SW 29.5 29.5 - - - - - - - 29.5
20# Nathan ABBOTT
(GBR19900110)
Bristol BMX Club SW 29.0 29.0 - - - - - - 29.0 -
21# Benjamin ARMITAGE
(GBR19990210)
Decoy BMX Club SW 26.5 26.5 26.5 - - - - - - -
22# James HORWOOD
(GBR19960807)
Runnymede Rockets S 25.0 25.0 - - 25.0 - - - - -
23# Daniel POPLE
(GBR19910402)
Bristol BMX Club SW 23.5 23.5 - 10.5 - 13.0 - - - -
24# Williiam IWE Hayes Hawks BMX Club S 22.0 22.0 - - - - - 22.0 - -
25# Aaron HOLLOWAY Bristol BMX Club SW 17.5 17.5 1.0 - - - - - - 16.5
26# Daniel HODGE
(GBR19870531)
Bristol BMX Club SW 15.0 15.0 - - - 15.0 - - - -
27# Thomas HARRISON Club Unknown 12.5 12.5 - - - - - - - 12.5
* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 5 of rounds 1-8 to qualify.
Best Of is Best 6 results from rounds 1-8

Novice 6 & under 37 Riders, 12 Qualified.

RANK NAME GROUP TOTAL
After 8 of 8 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
1 Oliver ACKLAND Tiverton BMX Club SW 324.0 377.0 53.0 54.0 54.0 54.0 54.0 54.0 54.0 -
2 Jack BAILEY Exeter Eagles BMX Racing Club SW 274.5 338.0 46.0 33.0 48.0 44.0 34.0 30.5 48.5 54.0
3 Jack HODGSON Decoy BMX Club SW 267.5 331.5 44.0 39.0 38.0 47.5 44.5 44.0 26.0 48.5
4 Theo COTTRELL Exeter Eagles BMX Racing Club SW 260.0 325.0 34.0 47.5 31.0 40.0 48.0 45.5 39.0 40.0
5 Jenson HUNT Burnham BMX Club SW 191.5 191.5 - 33.0 - 31.5 - 38.5 44.5 44.0
6 Owen SMART Bideford Bombers BMX SW 181.5 181.5 - 42.5 41.5 35.5 28.5 - - 33.5
7 Ethan FOSTER Exeter Eagles BMX Racing Club SW 180.5 217.0 31.5 34.5 22.0 20.5 37.5 33.5 16.0 21.5
8 George DAVIS Tiverton BMX Club SW 172.5 200.5 29.0 21.5 13.5 29.0 29.5 30.5 33.0 14.5
9 Jack ESSEX Braunton BMX Club SW 116.5 116.5 19.5 - - 28.0 22.0 17.0 13.0 17.0
10# Zack HARVEY Cornwall BMX Racing Club SW 104.0 104.0 22.0 27.0 34.5 - - 20.5 - -
11# Louie SAUNDERS Bideford Bombers BMX SW 96.5 96.5 - - - - 33.0 14.0 18.5 31.0
12# Kayden WILLIAMS Decoy BMX Club SW 77.5 77.5 - - - - 10.5 10.0 27.0 30.0
13# Jesse GALE Bristol BMX Club SW 72.0 72.0 - - - - - - 35.5 36.5
14 Jack ISON Decoy BMX Club SW 65.0 76.0 11.0 9.0 14.5 6.5 11.5 7.5 4.5 11.5
15# Finlay DOIDGE Tiverton BMX Club SW 56.0 56.0 - 17.5 - 16.0 15.5 - - 7.0
16# Louis AVERY Decoy BMX Club DECOY 55.0 55.0 15.5 12.5 17.5 - 9.5 - - -
17 Joel LLOYD Bristol BMX Club SW 53.0 53.0 - - - 6.5 8.5 8.0 12.5 17.5
18# Bradley JAMES Decoy BMX Club SW 51.5 51.5 - - - - 12.5 14.0 12.0 13.0
19# Bethany NIEMCZYK Bristol BMX Club SW 38.5 38.5 38.5 - - - - - - -
20# Marley ROWLAND Bristol BMX Club SW 34.5 34.5 - - - - - - 28.0 6.5
21# Tom USHER Bristol BMX Club SW 32.5 32.5 - 14.0 - 8.5 - - 10.0 -
=22# Thomas WADE Cornwall BMX Racing Club SW 32.0 32.0 - - 32.0 - - - - -
=22# Alfie Jay CHARLISH Braunton BMX Club SW 32.0 32.0 - - - - - 32.0 - -
24# Kimberley DAVIS Tiverton BMX Club SW 31.5 31.5 31.5 - - - - - - -
25# Samuel LEACH Bristol BMX Club SW 30.5 30.5 - - 30.5 - - - - -
26 Max CHAPPLE Tiverton BMX Club SW 29.0 29.0 - 9.0 - 7.0 5.0 - 3.0 5.0
27# Ethan WOOD Tiverton BMX Club SW 25.5 25.5 - - - - - - - 25.5
28# Theo PENGELLY Tiverton BMX Club SW 22.5 22.5 - - - 16.5 - - - 6.0
29# Henry WEST Bristol BMX Club SW 17.0 17.0 - - - - - - 17.0 -
30# Toby VARNDELL Tiverton BMX Club SW 13.0 13.0 - - - 13.0 - - - -
31# Sol-Ashton ROWLAND Bristol BMX Club SW 11.0 11.0 - - - - - - 4.5 6.5
32# Lotte BROWN Bideford Bombers BMX SW 10.5 10.5 - - - - - - - 10.5
33# Oakley HOLLOWAY Decoy BMX Club SW 9.0 9.0 - - - - - 4.5 - 4.5
34# Indy-Amor DAVIS Bristol BMX Club SW 8.5 8.5 - - - - - - 4.0 4.5
35# Nyall BILL Bristol BMX Club SW 4.5 4.5 - - - - - - - 4.5
36# Anthony BISSETT Bideford Bombers BMX SW 3.5 3.5 - - - - - - - 3.5
-# Seamus DOHERTY Club Unknown 0 0 - - - - - - - 0
* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 5 of rounds 1-8 to qualify.
Best Of is Best 6 results from rounds 1-8

Novice 7-9 30 Riders, 9 Qualified.

RANK NAME GROUP TOTAL
After 8 of 8 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
1 Chad LLOYD Bristol BMX Club SW 289.5 358.0 45.0 42.5 36.0 32.5 52.0 50.5 48.5 51.0
2 Ethan MILLS Tiverton BMX Club SW 228.5 247.0 51.5 18.5 36.0 37.5 33.0 39.0 31.5 -
3 Kieran BROWNING-PARSONS Burnham BMX Club SW 214.0 214.0 36.5 34.0 - 33.5 - 32.0 35.0 43.0
4# Noah Joseph MATTHEWS Tiverton BMX Club SW 190.0 190.0 34.0 48.0 54.0 54.0 - - - -
5# Koray KONAR Exeter Eagles BMX Racing Club SW 187.5 187.5 - 54.0 - 48.0 - 44.5 - 41.0
6 Brodie QUICK Decoy BMX Club SW 179.0 179.0 - 15.0 41.0 20.5 42.0 32.0 28.5 -
7 Bobby BURKE Tiverton BMX Club SW 177.0 177.0 - 35.0 - 44.5 29.0 - 20.5 48.0
8 Alfie PENNY Bideford Bombers BMX SW 172.0 179.5 - 7.5 18.0 30.0 46.5 28.5 28.0 21.0
9 Bodie JOHNS Bideford Bombers BMX SW 166.5 180.0 42.5 20.0 30.0 19.0 37.5 17.5 - 13.5
10 Alfie DOIDGE Tiverton BMX Club SW 162.5 162.5 37.5 26.5 - 28.5 37.5 15.0 - 17.5
11 Summer WILLS Exeter Eagles BMX Racing Club SW 127.5 136.5 22.5 9.5 36.0 12.0 32.0 - 15.5 9.0
12# Marcus JOHNS Exeter Eagles BMX Racing Club SW 118.5 118.5 - 39.5 - - - 47.5 - 31.5
13# Keon WILLIAMS Decoy BMX Club SW 89.0 89.0 - - - - 22.5 21.0 17.0 28.5
14# Max LOUGHLIN Bristol BMX Club SW 85.0 85.0 - - - - - - 54.0 31.0
15# Benjamin RICHARDS Exeter Eagles BMX Racing Club SW 78.0 78.0 29.0 12.0 22.0 15.0 - - - -
16# Josh LOUGHLIN Bristol BMX Club SW 74.5 74.5 - - - - - - 39.0 35.5
17# Liam CASALEGNO Cornwall BMX Racing Club SW 46.5 46.5 - - 46.5 - - - - -
18# Ty KOVACS BRAKE Bristol BMX Club SW 43.5 43.5 - - - - - - 43.5 -
19# Summer ROSS Decoy BMX Club SW 43.5 43.5 - - - - 18.0 13.0 12.5 0
20# Devon JAMES Bristol BMX Club SW 35.0 35.0 - - - - - 35.0 - -
21# Liam BILL Bristol BMX Club SW 31.5 31.5 31.5 - - - - - - -
22# Tobi BRYANT Cornwall BMX Racing Club SW 30.5 30.5 - 30.5 - - - - - -
23# Ted HEBDEN Club Unknown 30.5 30.5 - - 30.5 - - - - -
=24# Harley PEARCEY Exeter Eagles BMX Racing Club SW 26.0 26.0 19.0 7.0 - - - - - -
=24# Katie JAMES Decoy BMX Club SW 26.0 26.0 - - - - - 10.5 9.0 6.5
26# Harrison DICKSON Llynfi Valley BMX Club SW 13.0 13.0 - - - - - - - 13.0
27# Jack MCPARTLAN-MOREY Club Unknown 11.5 11.5 - - - - - - 11.5 -
28# Mya CRAWFORD Decoy BMX Club SW 11.0 11.0 - - - 11.0 - - - -
29# Saul VINNICOMBE Cornwall BMX Racing Club SW 9.5 9.5 - - - - - - - 9.5
30# Jacob JAMES Bristol BMX Club SW 8.0 8.0 - - - - - 8.0 - -
* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 5 of rounds 1-8 to qualify.
Best Of is Best 6 results from rounds 1-8

Novice 10-12 26 Riders, 6 Qualified.

RANK NAME GROUP TOTAL
After 8 of 8 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
1 Callum GREENWOOD Bristol BMX Club SW 268.5 268.5 36.0 42.5 40.0 - 42.0 - 54.0 54.0
2 Harvey GATTING
(GBR20040208)
Exeter Eagles BMX Racing Club EXETER 200.0 200.0 41.5 39.0 12.0 53.5 54.0 - - -
3 Ben WILLS Exeter Eagles BMX Racing Club SW 191.5 207.5 28.5 32.5 16.0 32.5 29.5 - 41.0 27.5
4# Toby George MATTHEWS Tiverton BMX Club SW 189.0 189.0 47.5 48.0 45.5 48.0 - - - -
5 Liam ROSS Decoy BMX Club SW 165.0 182.5 24.5 17.5 26.5 - 31.0 36.0 29.5 17.5
6 Jacob REYNOLDS Cornwall BMX Racing Club SW 147.0 147.0 - 20.0 31.5 30.5 36.0 29.0 - -
7 Bradley LOCKE Exeter Eagles BMX Racing Club SW 138.0 138.0 - 14.5 - 29.5 25.5 32.5 36.0 -
8# Leo HARDING Exeter Eagles BMX Racing Club SW 128.0 128.0 - - - 38.5 47.5 42.0 - -
9# Jack O,CONNOR Exeter Eagles BMX Racing Club SW 108.0 108.0 - - - 21.0 - 25.0 32.5 29.5
10# Kyle PEARCEY Exeter Eagles BMX Racing Club SW 105.5 105.5 54.0 51.5 - - - - - -
11# Jack CARPENTER Decoy BMX Club SW 97.0 97.0 - - - - - 48.5 - 48.5
12# Benjamin ALDWORTH Tiverton BMX Club SW 96.0 96.0 - - - 44.5 - 51.5 - -
13# James NORTHCOTT Cornwall BMX Racing Club SW 77.5 77.5 - 37.0 40.5 - - - - -
14# Leah JAMES Exeter Eagles BMX Racing Club SW 76.5 76.5 - - - - - 33.5 - 43.0
15# Aiden DENNIS Bristol BMX Club SW 73.0 73.0 - - - 33.0 - - - 40.0
16# Daniel WRIGHT Cornwall BMX Racing Club SW 67.0 67.0 - 31.5 35.5 - - - - -
17# Robert BERNARD Tiverton BMX Club SW 58.5 58.5 - - - 15.5 21.5 - - 21.5
18# Mackenzie MARTIN Cornwall BMX Racing Club SW 50.0 50.0 - 28.0 22.0 - - - - -
19# Jay HURLEY
(GBR20050129)
Burnham BMX Club SW 49.0 49.0 - - - 17.5 - - - 31.5
20# Tom THOMPSON Bristol BMX Club SW 47.5 47.5 - - - - - - 47.5 -
21# Jess MULLER Exeter Eagles BMX Racing Club SW 34.5 34.5 - - - - - - - 34.5
22# Christopher DAVIS Bristol BMX Club SW 32.5 32.5 32.5 - - - - - - -
23# Dan WARD Cornwall BMX Racing Club SW 29.0 29.0 - - 29.0 - - - - -
24# Logan KELLY Club Unknown 23.0 23.0 - 10.0 - 13.0 - - - -
25# Ben WARD Cornwall BMX Racing Club SW 17.5 17.5 - - 17.5 - - - - -
26# Bethany LAWRENCE Exeter Eagles BMX Racing Club SW 14.0 14.0 - 14.0 - - - - - -
* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 5 of rounds 1-8 to qualify.
Best Of is Best 6 results from rounds 1-8

Novice 13-15 10 Riders, 2 Qualified.

RANK NAME GROUP TOTAL
After 8 of 8 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
1 Reece CORNELIUS Burnham BMX Club SW 302.5 345.5 47.5 48.0 - 53.0 54.0 54.0 46.0 43.0
2 Morgan FOSTER Bristol BMX Club SW 290.0 324.0 54.0 53.5 - 48.5 47.5 48.0 34.0 38.5
3# Kieren ROSS Decoy BMX Club SW 130.5 130.5 - - - - 42.0 39.5 - 49.0
4# Jake LOUGHLIN Bristol BMX Club SW 103.0 103.0 - - - - - - 54.0 49.0
5# Sam THOMPSON Bristol BMX Club SW 47.5 47.5 - - - - - - 47.5 -
=6# Charlotte DAVIS Bristol BMX Club SW 42.0 42.0 42.0 - - - - - - -
=6# Sky CONNABEARE Tiverton BMX Club SW 42.0 42.0 - - - 42.0 - - - -
8# Josh BALL Decoy BMX Club SW 33.5 33.5 - - - - - - - 33.5
9# James ALLEN Bristol BMX Club SW 31.5 31.5 - - - - - - 31.5 -
10# Mark HAWKINS Tiverton BMX Club SW 30.0 30.0 - - - - - - - 30.0
* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 5 of rounds 1-8 to qualify.
Best Of is Best 6 results from rounds 1-8

Novice 16+ 2 Riders, 0 Qualified.

RANK NAME GROUP TOTAL
After 8 of 8 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
1# Tom PALFREY Bristol BMX Club SW 208.5 208.5 54.0 54.0 54.0 46.5 - - - -
2# Morgan RILEY Llynfi Valley BMX Club SW 144.5 144.5 47.5 47.5 - - - - 49.5 -
* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 5 of rounds 1-8 to qualify.
Best Of is Best 6 results from rounds 1-8
Top of Report