End of Report
BMX Event Managerę by Lyndon.Downing@bigpond.com

SOUTH WEST BMX 2016

Event Administrator: val.hommell@hotmail.com

BMX EVENT MANAGER, Report Created 14/Aug/2016 18:35:47

Series Detailed, All Riders

Round 1: SOUTHWESTBMX SUMMER SERIES RD 1 PAIGNTON 2016
SWBMX

Round 2: SOUTHWESTBMX SUMMER SERIES RD 2 DECOY 2016
SWBMX

Round 3: SWBMX SUMMER SERIES RD 3 CORNWALL
SWBMX

Round 4: SWBMX SUMMER SERIES RD 4 BURNHAM
SWBMX

Round 5: SWBMX SUMMER SERIES RD 5 BRISTOL
SWBMX

Round 6: SWBMX SUMMER SERIES BATH
SWBMX

Round 7: SWBMX SUMMER SERIES TIVERTON
SWBMX

Round 8: SWBMX SUMMER SERIES RD8 BIDEFORD
SWBMX

Round 9: SWBMX SUMMER SERIES RD9 EXETER
SWBMX

Male 6 & under 21 Riders, 10 Qualified.

RANK NAME GROUP TOTAL
After 9 of 9 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
1 Jenson HUNT Burnham BMX Club SW 355.0 355.0 54.0 54.0 - 32.0 54.0 53.5 53.5 54.0 -
2 Bradley JAMES Decoy BMX Club SW 329.5 406.0 46.5 39.5 48.5 41.5 37.0 42.5 49.0 48.0 53.5
3 Louis AVERY Decoy BMX Club SW 313.0 378.0 40.0 48.0 34.0 53.5 32.0 33.0 44.0 44.5 49.0
4 Luca SOZZI Decoy BMX Club SW 286.0 345.0 40.5 30.0 54.0 38.5 33.5 29.0 38.5 38.5 42.5
5 Samuel LEACH Bath BMX SW 244.0 270.5 26.5 34.5 - 46.5 34.5 29.5 35.0 34.0 30.0
6 Jesse GALE Bristol BMX Club SW 241.0 241.0 18.5 32.0 - 33.5 48.0 39.5 33.5 - 36.0
7 Riley PAYNE Decoy BMX Club SW 202.0 218.5 34.5 21.0 34.0 20.5 16.5 - 27.0 34.0 31.0
8 Olly KIRBY Decoy BMX Club SW 200.5 239.0 26.5 22.5 29.0 17.5 28.0 21.0 29.0 27.0 38.5
9# Frederick FRANKLIN Bristol BMX Club SW 180.5 180.5 - 16.5 43.0 30.5 43.5 34.5 12.5 - -
10# Zack HARVEY Cornwall BMX Racing Club SW 143.0 143.0 35.5 35.0 39.0 33.5 - - - - -
11# Toby HOWELL Decoy BMX Club SW 119.5 119.5 - 15.0 29.5 - - 17.0 - 29.0 29.0
12 Joel LLOYD Bristol BMX Club SW 95.5 104.5 9.5 10.0 14.5 11.0 12.0 9.0 17.5 - 21.0
13 Nyall BILL Bristol BMX Club SW 82.5 82.5 7.5 9.0 11.0 - 8.5 12.5 14.0 20.0 -
14# Oscar CORNELL Bristol BMX Club SW 67.5 67.5 12.5 - 17.0 8.5 18.0 11.5 - - -
15# Ryan ISON Decoy BMX Club SW 64.0 64.0 20.0 44.0 - - - - - - -
16# Thomas LEWIS Llynfi BMX Club M 57.0 57.0 - - - 13.0 16.0 9.0 19.0 - -
17# Harrison SCHOFIELD TNT ? 48.5 48.5 - - - - - 48.5 - - -
18# Jack ISON Decoy BMX Club SW 42.5 42.5 28.5 14.0 - - - - - - -
19# Charlie LONG Braintree ? 20.5 20.5 - - 20.5 - - - - - -
20# Jack HODGSON Exeter Eagles BMX Racing Club SW 17.0 17.0 17.0 - - - - - - - -
21# Aiden TAYLOR Llynfi BMX Club SW 14.0 14.0 14.0 - - - - - - - -
* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 7 of rounds 1-9 to qualify.
Best Of is Best 7 results from rounds 1-9

Male 7 19 Riders, 13 Qualified.

RANK NAME GROUP TOTAL
After 9 of 9 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
1 Jack BAILEY Exeter Eagles BMX Racing Club SW 369.5 465.5 48.0 48.0 54.0 53.5 54.0 49.0 51.0 54.0 54.0
2 Theo COTTRELL Exeter Eagles BMX Racing Club SW 323.5 357.0 33.5 - 48.0 48.0 43.5 43.0 47.5 45.5 48.0
3 Zack AVERY Decoy BMX Club SW 307.0 378.5 44.5 54.0 43.5 39.5 35.5 36.0 39.5 42.5 43.5
4 Seamus DOHERTY Decoy BMX Club SW 269.0 332.0 37.0 42.5 31.0 40.0 39.5 32.5 32.0 38.5 39.0
5 Charlie LUDWELL Bristol BMX Club SW 258.5 287.0 31.0 28.5 31.0 35.0 46.0 38.5 45.0 32.0 -
6 Benjamin MULLER Decoy BMX Club SW 213.5 243.0 35.0 35.0 31.0 9.0 31.0 20.5 31.5 20.5 29.5
7 Kayden WILLIAMS Decoy BMX Club SW 200.0 242.0 21.0 28.5 21.5 28.5 21.0 29.0 27.5 30.5 34.5
8 Louie SAUNDERS Bideford Bombers BMX SW 196.0 218.0 18.0 21.5 32.5 33.0 27.0 8.0 14.0 34.5 29.5
9 Diego ZULHAYIR Decoy BMX Club SW 193.5 193.5 - 34.0 - 31.0 18.5 27.0 35.0 31.0 17.0
10# Austin HOWELL Decoy BMX Club SW 161.5 161.5 - 39.0 36.5 - 29.5 18.5 - 18.0 20.0
11 George AUGER Exeter Eagles BMX Racing Club SW 147.0 168.0 26.5 12.5 18.0 21.5 8.5 15.0 21.5 14.0 30.5
12 Ethan WOOD Tiverton BMX Club SW 103.5 112.0 16.0 17.5 11.5 13.5 - 8.5 17.5 14.0 13.5
13 Aiden TAYLOR Llynfi BMX Club M 93.0 102.5 - 9.5 15.0 15.5 13.0 14.0 14.0 11.0 10.5
14 Louis HURST Burnham BMX Club SW 83.0 83.0 - 15.0 12.5 16.0 10.5 6.0 - 8.0 15.0
=15# Harry BANKS Decoy BMX Club SW 54.0 54.0 54.0 - - - - - - - -
=15# Finlay COLLIS Bath BMX SW 54.0 54.0 - - - - - 54.0 - - -
17# Owen SMART Bideford Bombers BMX SW 19.5 19.5 - - - - - - 10.0 - 9.5
18# Jack ESSEX Braunton BMX Club SW 17.5 17.5 - 8.5 - 9.0 - - - - -
19# Jago PHILLIPS Bristol BMX Club SW 17.0 17.0 - - - 0.5 16.5 - - - -
* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 7 of rounds 1-9 to qualify.
Best Of is Best 7 results from rounds 1-9

Male 8 26 Riders, 14 Qualified.

RANK NAME GROUP TOTAL
After 9 of 9 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
1 Jaden FLETCHER Decoy BMX Club SW 378.0 473.0 52.5 54.0 42.5 54.0 54.0 54.0 54.0 54.0 54.0
2 Curtis COPELAND Bristol BMX Club SW 331.0 410.5 49.0 44.5 50.5 49.0 45.0 41.0 44.5 48.5 38.5
3 Henry EYRE Decoy BMX Club SW 297.5 370.0 36.5 48.0 45.5 39.5 37.0 37.5 47.0 43.0 36.0
4# Zailan JOHNSON Bristol BMX Club SW 242.0 242.0 41.5 - 21.0 43.5 47.0 43.5 - - 45.5
5 Micah PRITCHARD Cornwall BMX Racing Club SW 224.5 275.5 31.5 31.5 39.0 29.5 31.5 23.5 27.5 33.0 28.5
6 Harry BANKS Decoy BMX Club SW 222.0 222.0 - 38.5 - 36.0 30.0 31.5 33.5 21.0 31.5
7 Jed SMITH Decoy BMX Club SW 220.5 257.0 22.0 21.0 30.0 31.0 34.0 34.0 30.0 39.5 15.5
8 Oliver COPPING Bristol BMX Club SW 220.0 220.0 35.0 29.0 - 33.5 34.0 - 33.0 34.0 21.5
9 Colby HOARE Cornwall BMX Racing Club SW 213.0 234.5 24.5 35.5 31.0 24.5 21.5 28.5 39.5 - 29.5
10# Ashton COOMBS Bournemouth BMX Club S 197.0 197.0 41.0 - 37.5 - 26.0 48.0 - - 44.5
11 Caden ROBERTS Cornwall BMX Racing Club SW 135.5 147.5 12.0 17.0 31.0 15.5 15.5 - 19.5 18.5 18.5
12 Jack MILLS Tiverton BMX Club SW 121.0 121.0 27.5 - 15.5 9.0 16.5 - 13.5 29.5 9.5
13# Jake HEALAN Cornwall BMX Racing Club SW 103.0 103.0 17.0 15.5 17.0 17.5 - 20.0 16.0 - -
14 George BULLIVANT Decoy BMX Club SW 97.0 100.0 3.0 26.5 13.0 14.5 11.5 13.0 9.0 - 9.5
15 Alfie PENNY Bideford Bombers BMX SW 85.0 88.0 4.5 8.0 6.5 3.0 10.0 15.5 13.5 27.0 -
16 Alfie FRYER Burnham BMX Club SW 78.0 83.5 10.0 9.5 0.5 12.5 9.5 5.0 9.5 15.5 11.5
17 Liam BILL Bristol BMX Club SW 75.5 75.5 11.0 13.0 9.5 - 11.0 10.5 9.5 11.0 -
18# Jago PIERRE Cornwall BMX Racing Club SW 42.5 42.5 4.5 - 10.0 11.0 4.5 - 4.5 8.0 -
19# George GREENWOOD Decoy BMX Club SW 34.0 34.0 9.5 7.0 - 8.0 - - - 9.5 -
20# Matthew PARSONS Bristol BMX Club SW 31.0 31.0 - 5.5 - 9.5 5.0 11.0 - - -
21# Ryan MIDDLETON Andover BMX Club S 15.0 15.0 - - - - - 15.0 - - -
=22# Callum TAYLOR Llynfi BMX Club SW 14.5 14.5 14.5 - - - - - - - -
=22# Bodie JOHNS Bideford Bombers BMX SW 14.5 14.5 3.5 - - 5.0 - - - 6.0 -
24# Jacob JAMES Bristol BMX Club SW 12.0 12.0 - - - - 3.5 8.5 - - -
=25# Rhodri JONES Llynfi BMX Club SW 3.5 3.5 - - - 3.5 - - - - -
=25# Jack SATTERTHWAITE Bristol BMX Club SW 3.5 3.5 - - - - 3.5 - - - -
* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 7 of rounds 1-9 to qualify.
Best Of is Best 7 results from rounds 1-9

Male 9 21 Riders, 10 Qualified.

RANK NAME GROUP TOTAL
After 9 of 9 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
1 Jenson EGAN Bristol BMX Club SW 377.0 477.0 54.0 54.0 51.0 54.0 54.0 49.0 54.0 53.0 54.0
2 Harvey NIEMCZYK Bristol BMX Club SW 334.5 420.5 48.0 48.5 42.5 49.0 48.5 43.5 48.5 48.0 44.0
3 Kalin CORYN Cornwall BMX Racing Club SW 301.0 331.5 44.0 42.5 48.0 43.5 39.5 39.5 - 44.0 30.5
4 Scott MONRO-HIGGS Exeter Eagles BMX Racing Club SW 264.5 319.0 36.5 35.0 21.5 33.0 34.0 33.0 43.0 35.5 47.5
5 Alfie HOLLOWAY Decoy BMX Club SW 240.0 288.0 30.0 30.0 34.5 37.0 29.5 35.5 34.0 18.5 39.0
6 Kieran BROWNING-PARSONS Burnham BMX Club SW 229.0 280.0 31.5 31.5 39.5 29.5 34.0 29.5 31.0 21.5 32.0
7# Noah Joseph MATTHEWS Tiverton BMX Club SW 174.0 174.0 36.0 40.0 1.5 - - - 37.5 29.0 30.0
8 Callum TAYLOR Llynfi BMX Club M 162.0 177.0 - 18.0 27.0 18.5 20.5 17.5 27.0 15.0 33.5
9 Keon WILLIAMS Decoy BMX Club SW 161.5 192.0 17.5 21.0 13.5 20.0 17.0 20.5 34.5 27.0 21.0
10# Zack RAYNER Cornwall BMX Racing Club SW 137.5 137.5 - 27.0 18.5 34.0 27.0 - - 12.5 18.5
11 Lewis USHER Bath BMX SW 127.0 135.0 13.5 15.5 30.5 30.0 10.5 11.0 16.0 8.0 -
12 Jack WHITBURN-WELCH Bath BMX SW 93.0 93.0 15.0 14.0 15.0 - 9.0 14.5 18.0 7.5 -
13# Bobby BURKE Tiverton BMX Club SW 86.0 86.0 20.5 - - 16.0 11.5 9.0 21.0 8.0 -
14# Jamie COPSON Nottingham Outlaws BMX Club M 70.0 70.0 30.0 - - - - - - 40.0 -
15# Harrison COLLIS Bath BMX SW 53.5 53.5 - - - - - 53.5 - - -
16# Jack HOARE Bristol BMX Club SW 43.0 43.0 - - - - 43.0 0 - - -
17# Joseph LONG Braintree BMX Club ? 34.0 34.0 - - 34.0 - - - - - -
18# Thomas WILSON Warsop ? 32.0 32.0 - - - - - - - 32.0 -
19# Devon JAMES Bristol BMX Club SW 27.5 27.5 - - - - 16.0 11.5 - - -
20# Jake SCHOFIELD TNT ? 25.5 25.5 - - - - - 25.5 - - -
21# Alfie DOIDGE Tiverton BMX Club SW 9.5 9.5 9.5 - - - - - - - -
* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 7 of rounds 1-9 to qualify.
Best Of is Best 7 results from rounds 1-9

Male 10 23 Riders, 15 Qualified.

RANK NAME GROUP TOTAL
After 9 of 9 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
1 Taylor HUNT Burnham BMX Club SW 371.5 371.5 53.5 54.0 - 54.0 49.0 54.0 53.5 53.5 -
2 Sonny FLAVELL Bideford Bombers BMX SW 315.0 315.0 32.0 - 43.0 43.5 - 45.5 48.5 48.5 54.0
3 Ethan ASHTON Bristol BMX Club SW 300.5 331.5 48.5 44.0 - 48.5 31.0 35.5 38.0 38.5 47.5
4 Milar GONZALES Bristol BMX Club SW 300.5 336.0 35.5 - 48.0 35.5 44.5 41.0 43.0 44.5 44.0
5 Betsy BAX Bristol BMX Club SW 291.0 291.0 41.5 40.0 54.0 40.5 40.0 38.0 37.0 - -
6 Ned PENNY Bath BMX SW 273.0 273.0 40.0 47.5 38.0 32.0 52.5 32.5 30.5 - -
7 Charlie PHIPPS Exeter Eagles BMX Racing Club SW 219.5 240.0 21.5 - 36.0 20.5 36.0 32.0 28.5 33.0 32.5
8 Sophie-May HARRIS Exeter Eagles BMX Racing Club SW 207.0 220.5 16.5 29.5 - 13.5 30.0 27.5 31.0 32.5 40.0
9 Jacob DUNCAN Bristol BMX Club SW 155.5 155.5 - 32.0 - 23.0 25.0 18.0 13.0 29.0 15.5
10 Tai BRIDDEN Decoy BMX Club SW 151.5 164.0 12.5 28.0 28.0 17.0 16.0 - 14.0 27.5 21.0
11 Chad LLOYD Bristol BMX Club SW 133.0 144.0 14.0 17.0 30.0 12.5 11.0 12.0 17.0 - 30.5
12 Ashley PEAKE Tiverton BMX Club SW 128.0 138.5 - 21.5 21.0 15.0 14.5 10.5 11.0 18.0 27.0
13 Eddie HARRISON Tiverton BMX Club SW 101.0 117.5 10.0 10.5 32.0 8.0 10.0 8.5 9.0 16.5 13.0
14# Sienna HARVEY Cornwall BMX Racing Club SW 96.5 96.5 31.0 35.5 - 30.0 - - - - -
15 Cruzito BENNETT Bristol BMX Club SW 85.0 85.0 - 8.0 18.5 4.5 12.0 - 18.5 12.5 11.0
16# Jared COPPIN Burnham BMX Club SW 76.0 76.0 - - - - 20.0 21.0 - - 35.0
17# Joby ROBERTS Cornwall BMX Racing Club SW 72.0 72.0 - 15.0 - 9.5 11.5 - - 21.0 15.0
18 Brodie QUICK Decoy BMX Club SW 55.0 55.0 8.5 11.5 - - 4.5 6.5 7.0 9.5 7.5
19# Barney ROEBUCK Bristol BMX Club SW 49.5 49.5 - - - - 32.5 17.0 - - -
20# Ethan MILLS Tiverton BMX Club SW 43.0 43.0 5.5 - 16.0 1.5 4.5 - - 9.5 6.0
21# Rudi EICHHORN Andover ? 32.5 32.5 - - - 32.5 - - - - -
22# Joshua DU PREEZ Bournemouth BMX Club S 27.5 27.5 27.5 - - - - - - - -
23# Joshua FOSKETT Bristol BMX Club SW 6.0 6.0 6.0 - - - - - - - -
* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 7 of rounds 1-9 to qualify.
Best Of is Best 7 results from rounds 1-9

Male 11 21 Riders, 15 Qualified.

RANK NAME GROUP TOTAL
After 9 of 9 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
1 Max AVERY Decoy BMX Club SW 368.5 442.0 53.0 54.0 51.0 49.0 53.5 54.0 43.5 30.0 54.0
2 Callum CHARD-MAPLE Exeter Eagles BMX Racing Club SW 329.0 416.5 45.0 48.0 43.5 44.5 48.0 44.5 53.5 44.0 45.5
3 Taylor SAMPSON Tiverton BMX Club SW 316.0 316.0 47.0 43.5 40.5 - 45.0 37.5 48.5 54.0 -
4 Ned PRITCHARD Cornwall BMX Racing Club SW 299.5 363.0 39.5 30.5 47.5 52.0 33.0 47.5 40.5 38.5 34.0
5 Evan HOLMES Bideford Bombers BMX SW 250.5 250.5 37.0 - 35.5 32.0 37.0 40.0 34.5 34.5 -
6 Rio CAPRON Bideford Bombers BMX SW 243.0 265.5 28.5 25.5 - 30.0 35.0 22.5 35.0 47.0 42.0
7 Kolby ELLIS Bideford Bombers BMX SW 231.0 251.5 - 34.0 33.0 38.0 31.0 32.0 24.5 20.5 38.5
8 Joanna BANKS Decoy BMX Club SW 220.0 240.5 34.0 38.5 - 20.5 21.5 33.5 32.5 31.0 29.0
9 Corey HUNT Decoy BMX Club SW 183.5 213.0 20.5 30.5 19.5 34.0 16.0 18.0 27.0 13.5 34.0
10 Toby George MATTHEWS Tiverton BMX Club SW 164.0 164.0 22.5 35.0 30.5 29.5 - - 18.0 10.0 18.5
11 Christopher DAVIS Bristol BMX Club SW 137.0 149.5 17.5 17.5 18.0 16.5 27.0 25.5 15.0 - 12.5
12# Jayden JAMES Exeter Eagles BMX Racing Club SW 128.0 128.0 32.5 20.0 - - - 17.0 20.5 17.0 21.0
13 Jude BROOKS Bristol BMX Club SW 112.5 137.0 13.0 13.5 26.5 14.5 16.5 12.0 12.5 13.5 15.0
14 Harvey FRYER Burnham BMX Club SW 80.0 99.5 14.5 11.5 11.0 10.0 12.0 10.5 10.5 9.5 10.0
15 William WHITBURN-WELCH Bath BMX SW 79.0 83.0 12.5 14.0 16.0 8.5 10.5 4.0 10.5 7.0 -
16# Lewis HEALAN Cornwall BMX Racing Club SW 59.5 59.5 5.0 11.0 13.5 14.0 - 11.0 5.0 - -
17 Curtis GATTING Bideford Bombers BMX SW 50.0 50.0 8.0 4.5 - 6.5 - 8.5 8.5 5.5 8.5
18# Rocky O'BRIEN Birmingham BMX Club M 31.5 31.5 - - - - - - - - 31.5
19# Tuscan JEMISON Exeter Eagles BMX Racing Club SW 31.5 31.5 4.5 8.5 - - - 18.5 - - -
20# Joseph HARRIS Braintree ? 28.5 28.5 - - - - - - - 28.5 -
21# Taylor PHILLIPS-PITMAN Bournemouth BMX Club S 10.0 10.0 10.0 - - - - - - - -
* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 7 of rounds 1-9 to qualify.
Best Of is Best 7 results from rounds 1-9

Male 12 12 Riders, 9 Qualified.

RANK NAME GROUP TOTAL
After 9 of 9 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
1 Charlie KNOX Tiverton BMX Club SW 340.5 432.0 47.0 47.5 46.0 48.5 48.0 48.5 47.0 54.0 45.5
2 Corbin BROWN Club Unknown 328.0 328.0 44.5 54.0 42.5 53.5 - 40.0 53.0 40.5 -
3 Bradey CHUGG Bideford Bombers BMX SW 294.0 324.5 40.0 37.5 41.0 43.5 42.0 43.5 30.5 46.5 -
4# Tyler COOMBS Bournemouth BMX Club S 269.5 269.5 54.0 - 54.0 - 53.5 54.0 - - 54.0
5 Aaron PEAKE Tiverton BMX Club SW 262.5 323.5 35.5 41.0 31.0 36.5 36.5 30.0 39.5 32.0 41.5
6 Dylan SHIPTON Bristol BMX Club SW 253.0 316.0 32.5 32.0 34.5 39.0 38.5 31.0 35.5 36.5 36.5
7 Malachi MILNE Bath BMX SW 228.0 228.0 27.5 - 32.5 30.0 30.5 34.5 42.5 - 30.5
8 Harvey GATTING Tiverton BMX Club SW 209.0 255.5 29.0 24.5 22.0 27.5 34.0 28.5 33.5 30.0 26.5
9 Jacob REYNOLDS Cornwall BMX Racing Club SW 178.5 220.5 20.5 22.0 28.5 21.5 21.5 22.0 29.5 25.5 29.5
10 Ben WILLS Exeter Eagles BMX Racing Club SW 135.5 135.5 15.5 - 18.0 18.0 18.0 - 21.0 22.0 23.0
11# Callum GREENWOOD Bristol BMX Club SW 59.5 59.5 - - - 32.0 27.5 - - - -
12# Benjamin MAJOR Braunton BMX Club SW 47.0 47.0 18.5 28.5 - - - - - - -
* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 7 of rounds 1-9 to qualify.
Best Of is Best 7 results from rounds 1-9

Male 13 12 Riders, 8 Qualified.

RANK NAME GROUP TOTAL
After 9 of 9 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
1 Ben AVERY Decoy BMX Club SW 366.0 457.0 54.0 54.0 48.5 54.0 48.5 53.0 54.0 47.5 43.5
2 Danny NICHOLLS Tiverton BMX Club SW 336.5 417.0 44.5 48.5 39.5 49.0 53.0 41.5 41.0 53.0 47.0
3 Ashley ENGLAND Cornwall BMX Racing Club SW 312.5 348.5 39.0 39.5 53.0 36.0 44.5 47.0 47.5 42.0 -
4# Leo FORSYTH-SNELL Decoy BMX Club SW 253.0 253.0 47.5 44.0 - 43.0 39.0 - 43.5 36.0 -
5 Tyler ATKINS BAILEY Exeter Eagles BMX Racing Club SW 240.5 303.0 33.0 35.0 34.0 38.0 30.0 33.0 35.0 32.5 32.5
6 Joel BROOKS Bath BMX SW 231.5 231.5 33.5 32.0 29.0 33.5 - 36.5 31.0 - 36.0
7 Garry MCMAHON Torbay BMX Club TORBAY 204.5 226.5 31.0 29.5 25.5 29.5 22.0 29.0 31.5 28.5 -
8 James NORTHCOTT Cornwall BMX Racing Club SW 195.0 216.5 27.5 22.0 35.5 21.5 28.5 - 27.0 26.0 28.5
9 Austin DONSON Bath BMX SW 172.0 190.0 22.0 27.5 22.0 18.0 32.0 25.5 18.0 - 25.0
10# Leo HARDING Exeter Eagles BMX Racing Club SW 83.5 83.5 - - - 27.5 34.5 - 21.5 - -
11# Alexander TALBOT Birmingham BMX Club M 53.0 53.0 - - - - - - - - 53.0
-# Dennis LUFFMAN Bristol BMX Club SW 0 0 0 - - - - - - - -
* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 7 of rounds 1-9 to qualify.
Best Of is Best 7 results from rounds 1-9

Male 14 12 Riders, 6 Qualified.

RANK NAME GROUP TOTAL
After 9 of 9 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
1 Logan FORD Cornwall BMX Racing Club SW 331.0 368.0 54.0 39.5 44.5 42.5 37.0 52.5 44.0 54.0 -
2 Sam PENNY Bath BMX SW 316.0 316.0 38.5 48.5 34.5 47.5 46.5 48.5 52.0 - -
3 Alfie BAX Bristol BMX Club SW 288.0 288.0 42.5 36.5 38.0 39.5 41.5 42.5 47.5 - -
4 Kieron SAUNDERS Bristol BMX Club SW 254.0 313.0 30.5 33.0 30.0 34.0 32.5 32.5 29.0 42.5 49.0
5 Reece CORNELIUS Burnham BMX Club SW 213.0 213.0 - 27.0 21.5 0 24.5 24.0 30.5 47.0 38.5
6 Ryan EWINGS Exeter Eagles BMX Racing Club SW 209.5 252.5 21.5 21.5 28.5 29.5 22.0 25.5 34.0 36.0 34.0
7# Jamie PHILLIPS Bristol BMX Club SW 206.5 206.5 47.5 53.0 52.5 53.5 - - - - -
8# Harrison PASCOE-WHITE Bideford Bombers BMX SW 172.0 172.0 37.5 43.5 - - 29.0 34.5 27.5 - -
9# Ryan MILLS Cornwall BMX Racing Club SW 154.0 154.0 27.0 18.0 33.5 0 - - - 32.5 43.0
10# Miriam PEEL Burnham BMX Club SW 148.5 148.5 19.0 29.5 18.5 32.0 - 27.0 22.5 - -
11# Ben CORNISH Bideford Bombers BMX SW 134.5 134.5 - - 48.5 32.0 54.0 - - - -
12# Lydia WEBBER Bristol BMX Club SW 32.0 32.0 32.0 - - - - - - - -
* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 7 of rounds 1-9 to qualify.
Best Of is Best 7 results from rounds 1-9

Male 15 9 Riders, 3 Qualified.

RANK NAME GROUP TOTAL
After 9 of 9 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
1 Jacob EDWARDS Burnham BMX Club SW 376.5 472.5 53.5 48.5 54.0 54.0 47.5 53.5 53.5 54.0 54.0
2 Willow PEAKE Tiverton BMX Club SW 326.5 405.0 41.5 53.0 37.0 42.5 41.5 46.5 48.0 47.5 47.5
3 Ross DRAPER Torbay BMX Club TORBAY 277.0 343.5 34.5 42.0 34.0 35.0 32.5 43.0 41.0 42.0 39.5
4# Alfie LOVELL Bristol BMX Club SW 250.0 250.0 31.5 36.5 45.0 47.0 53.0 - 37.0 - 0
5# Adin RUDLOF Tiverton BMX Club SW 182.5 182.5 27.0 28.5 29.0 - 29.0 - 32.5 36.5 -
6# Owen HYDE Bristol BMX Club SW 135.0 135.0 47.5 32.0 25.5 30.0 - - - - -
7# Karl JEFFERIES Bristol BMX Club SW 74.0 74.0 - - - - 37.0 37.0 - - -
8# David EASTWOOD Bideford Bombers BMX SW 73.0 73.0 - - 41.0 32.0 - - - - -
9# Ethan WALLACE Nuneaton BMX Club M 30.0 30.0 30.0 - - - - - - - -
* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 7 of rounds 1-9 to qualify.
Best Of is Best 7 results from rounds 1-9

Male 16 11 Riders, 4 Qualified.

RANK NAME GROUP TOTAL
After 9 of 9 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
1 Charlie ROAST Decoy BMX Club SW 343.5 385.5 48.5 - 49.0 42.0 42.0 48.0 48.5 54.0 53.5
2 David Rhys POWELL Llynfi BMX Club M 274.5 339.0 37.0 46.5 41.5 36.0 31.5 33.0 42.0 36.5 35.0
3# Callum PITTAS Bristol BMX Club SW 264.5 264.5 51.5 34.5 - 53.0 53.5 25.0 - 47.0 -
4# Max PENNY Bath BMX SW 257.0 257.0 - 54.0 - 48.5 48.0 53.5 53.0 - -
5 Bailey TAYLOR Exeter Eagles BMX Racing Club SW 254.0 254.0 41.0 42.0 36.0 31.5 29.0 - - 42.0 32.5
6 Josh KEELING Decoy BMX Club SW 216.5 216.5 - 33.0 - 28.0 25.0 35.5 36.5 32.5 26.0
7# Joshua COPPIN Burnham BMX Club SW 125.5 125.5 - - - - 36.5 42.0 - - 47.0
8# Zak RAMSDEN Exeter Eagles BMX Racing Club SW 41.5 41.5 - - - - - - - - 41.5
9# Luke MENDES Milton Keynes BMX Racing Club E 30.0 30.0 - - - - - - - - 30.0
10# James ALLEN Bath BMX SW 28.5 28.5 - - - - - 28.5 - - -
11# Luke PERRETT Burnham BMX Club SW 26.5 26.5 - - - 26.5 - - - - -
* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 7 of rounds 1-9 to qualify.
Best Of is Best 7 results from rounds 1-9

Male 17-29 14 Riders, 4 Qualified.

RANK NAME GROUP TOTAL
After 9 of 9 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
1 Daniel COMMONS-LOMAX Cornwall BMX Racing Club SW 348.0 348.0 43.5 53.5 42.0 54.0 54.0 54.0 47.0 - -
2 Scott HOARE Cornwall BMX Racing Club SW 323.0 364.0 47.0 47.0 47.0 41.5 47.0 46.0 41.0 - 47.5
3 Declan PENBERTHY Tiverton BMX Club SW 258.0 258.0 36.5 43.0 - 37.5 25.5 - 32.0 42.5 41.0
4 Daniel BEVAN Exeter Eagles BMX Racing Club SW 220.0 220.0 33.0 36.5 28.0 33.0 - - 21.5 36.0 32.0
5# Tyler CADDY Cornwall BMX Racing Club SW 146.0 146.0 - - - - - - 38.0 54.0 54.0
6# Luke PERRETT Burnham BMX Club SW 143.0 143.0 - - - - - 34.5 25.5 47.0 36.0
7# Bobby LONG Cornwall BMX Racing Club SW 111.0 111.0 - - 37.5 - 36.5 37.0 - - -
8# Joshua CADDY Cornwall BMX Racing Club SW 108.5 108.5 - - 52.0 - - - 52.0 - 4.5
9# Lauren STACK Burnham BMX Club SW 86.5 86.5 - - - 28.5 28.0 - 30.0 - -
10# Myles SATTERTHWAITE Bristol BMX Club SW 72.5 72.5 - - - - 32.0 40.5 - - -
11# Ethan SQUIBB Decoy BMX Club SW 54.0 54.0 54.0 - - - - - - - -
12# Daniel WAGSTAFF Bristol BMX Club SW 46.0 46.0 - - - 46.0 - - - - -
13# Adam FOSKETT Bristol BMX Club SW 42.5 42.5 - - - - 42.5 - - - -
14# Christopher ROAST Decoy BMX Club SW 32.5 32.5 - - - - - - - 32.5 -
* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 7 of rounds 1-9 to qualify.
Best Of is Best 7 results from rounds 1-9

Master 16 Riders, 8 Qualified.

RANK NAME GROUP TOTAL
After 9 of 9 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
1 Michael SMART Bideford Bombers BMX SW 369.0 369.0 - 54.0 54.0 - 54.0 45.0 54.0 54.0 54.0
2 Jason EGAN Bristol BMX Club SW 342.5 408.5 37.0 48.0 46.5 54.0 48.0 53.0 48.5 29.0 44.5
3 Jason NICHOLLS Tiverton BMX Club SW 320.0 402.0 48.0 43.5 43.5 47.0 42.5 39.5 43.0 47.0 48.0
4 Lee SWEETLAND Llynfi BMX Club M 274.0 305.0 52.5 36.5 33.0 31.0 34.5 47.5 38.5 31.5 -
5 Marc BROWN Club Unknown 251.5 251.5 32.0 - 35.5 44.0 - 36.0 36.0 39.5 28.5
6 Matthew EATON Bristol BMX Club SW 219.5 244.0 24.5 - 25.5 34.0 29.5 32.0 32.5 34.0 32.0
7 Jamie HARMAN Decoy BMX Club SW 208.5 228.5 28.5 30.5 20.0 32.5 21.5 30.5 - 31.0 34.0
8# Samuel HOMMELL Bideford Bombers BMX SW 195.5 195.5 42.5 39.0 36.0 - 34.5 - - 43.5 -
9# Dan DAYMAN Bideford Bombers BMX SW 159.0 159.0 - 32.0 - 39.0 39.5 - 28.0 20.5 -
10 Matthew ROWLANDS Llynfi BMX Club M 149.0 149.0 - 27.0 - 21.0 18.0 27.0 21.5 13.0 21.5
11# Ben ASTON Bristol BMX Club SW 145.5 145.5 22.0 21.5 - 29.5 27.0 - 30.0 15.5 -
12# Jason LEWIS Llynfi BMX Club M 73.0 73.0 - - - 18.0 15.5 21.5 18.0 - -
13# James WILSON Bristol BMX Club SW 37.0 37.0 - - - - - - - - 37.0
14# Danny TAYLOR Bristol BMX Club SW 33.0 33.0 - - 33.0 - - - - - -
15# Darren O'BRIEN Birmingham BMX Club M 32.5 32.5 - - - - - - - - 32.5
16# Glen PREECE Braunton BMX Club SW 18.5 18.5 - - - - - - - 18.5 -
* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 7 of rounds 1-9 to qualify.
Best Of is Best 7 results from rounds 1-9

Veteran 13 Riders, 3 Qualified.

RANK NAME GROUP TOTAL
After 9 of 9 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
1 Graham COPELAND Bristol BMX Club SW 323.0 323.0 43.0 47.0 49.0 46.0 46.5 54.0 37.5 - -
2 Patrick MATTHEWS Tiverton BMX Club SW 322.5 322.5 38.5 54.0 38.0 38.0 - - 52.5 48.0 53.5
3 Andrew CORYN Cornwall BMX Racing Club SW 315.0 351.0 36.0 42.0 42.5 41.0 41.5 47.0 - 53.5 47.5
4# Chris BAX Bristol BMX Club SW 225.0 225.0 31.0 37.0 34.0 33.0 - 41.0 49.0 - -
5# Stuart BREEZE Decoy BMX Club SW 125.5 125.5 - - - - - - 41.0 42.0 42.5
6# Ian SINCLAIR Torbay BMX Club TORBAY 112.0 112.0 22.0 32.0 29.5 28.5 - - - - -
7# Matt HODKINSON Burnham BMX Club SW 107.0 107.0 - - - 54.0 53.0 - - - -
8# Jason HILL Bristol BMX Club SW 103.0 103.0 29.0 - - - 37.0 37.0 - - -
9# Neil HOPES Bristol BMX Club SW 67.0 67.0 - - - - 34.0 33.0 - - -
10# Chris TAYLOR Birmingham BMX Club M 52.5 52.5 52.5 - - - - - - - -
11# Stephen SMITH Wrekin Riders M 49.0 49.0 49.0 - - - - - - - -
12# Tony PHILLIPS-PITMAN Bournemouth BMX Club S 31.0 31.0 31.0 - - - - - - - -
-# Mark CHAPMAN Runnymede Rockets S 0 0 0 - - - - - - - -
* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 7 of rounds 1-9 to qualify.
Best Of is Best 7 results from rounds 1-9

Female 6 & under 2 Riders, 2 Qualified.

RANK NAME GROUP TOTAL
After 9 of 9 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
1 Lottie BROWN Bideford Bombers BMX SW 340.5 430.5 48.5 48.5 48.0 48.0 42.5 47.5 49.0 50.0 48.5
2 Libby COPPING Bristol BMX Club SW 298.0 298.0 43.0 42.5 - 41.5 45.5 - 40.5 42.5 42.5
* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 7 of rounds 1-9 to qualify.
Best Of is Best 7 results from rounds 1-9

Female 7-8 9 Riders, 7 Qualified.

RANK NAME GROUP TOTAL
After 9 of 9 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
1 Bethany NIEMCZYK Bristol BMX Club SW 376.5 466.5 54.0 53.5 54.0 53.0 54.0 54.0 37.0 53.5 53.5
2 Lyla SAMPSON Tiverton BMX Club SW 309.0 309.0 33.0 48.0 47.5 - 47.5 47.5 47.5 38.0 -
3 Emilia SOZZI Decoy BMX Club SW 286.5 346.0 40.5 41.0 42.0 48.0 41.5 42.0 31.5 29.5 30.0
4 Heidi HARRIS Exeter Eagles BMX Racing Club SW 277.5 277.5 - 37.5 - 42.0 31.5 36.5 41.5 41.5 47.0
5 Brooke BENNETT Bristol BMX Club SW 238.0 238.0 - 31.5 36.5 37.0 35.5 - 29.0 31.5 37.0
6 Bethany COATES Exeter Eagles BMX Racing Club SW 223.0 248.0 37.0 29.0 32.0 32.0 29.5 32.0 25.0 - 31.5
7 Abigail HARES Bristol BMX Club SW 179.5 179.5 - 25.0 - 28.5 26.0 28.5 21.5 25.0 25.0
8# Shaya HURLEY Llynfi BMX Club M 142.0 142.0 - - - - - - 54.0 46.5 41.5
9# Molly TAYLOR Birmingham BMX Club M 47.5 47.5 47.5 - - - - - - - -
* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 7 of rounds 1-9 to qualify.
Best Of is Best 7 results from rounds 1-9

Female 9-10 8 Riders, 5 Qualified.

RANK NAME GROUP TOTAL
After 9 of 9 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
1 Katie JAMES Decoy BMX Club SW 377.0 460.5 39.0 54.0 53.0 54.0 44.5 54.0 54.0 54.0 54.0
2 Maisie AYRES Bideford Bombers BMX SW 333.5 333.5 42.5 47.5 48.0 - 53.0 - 47.5 47.5 47.5
3 Summer WILLS Exeter Eagles BMX Racing Club SW 304.0 340.5 - 42.0 42.5 47.5 46.0 47.5 42.0 36.5 36.5
4 Imogen AUGER Exeter Eagles BMX Racing Club SW 274.5 307.5 - 35.5 33.0 42.0 35.5 42.0 36.0 42.0 41.5
5 Bella LLOYD Bristol BMX Club SW 234.5 234.5 34.5 33.0 35.5 36.5 33.0 - 32.5 - 29.5
6# Ellie TAYLOR Birmingham BMX Club M 51.0 51.0 51.0 - - - - - - - -
7# Evie WEBSTER Exeter Eagles BMX Racing Club SW 31.5 31.5 - - - - - - - - 31.5
-# Dylan BOND Club Unknown 0 0 - - - - 0 - - - -
* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 7 of rounds 1-9 to qualify.
Best Of is Best 7 results from rounds 1-9

Female 11-12 12 Riders, 9 Qualified.

RANK NAME GROUP TOTAL
After 9 of 9 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
1 Grace SPOONER Decoy BMX Club SW 371.5 420.5 54.0 54.0 53.5 49.0 53.5 54.0 53.5 49.0 -
2 Mia FARROW Exeter Eagles BMX Racing Club SW 353.5 447.5 48.5 47.5 48.0 53.5 46.5 48.0 49.0 52.5 54.0
3 Aggie HARRISON Tiverton BMX Club SW 288.0 359.5 39.0 42.0 42.0 38.5 37.0 39.5 34.5 39.5 47.5
4 Lauren HILL Bristol BMX Club SW 283.0 283.0 43.0 - - 43.0 43.0 43.5 39.5 34.5 36.5
5 Lily GULLON Bideford Bombers BMX SW 255.0 277.5 - 22.5 35.5 35.5 32.0 34.5 33.0 42.5 42.0
6 Sara PEEL Burnham BMX Club SW 245.0 275.0 35.5 36.5 31.5 34.0 - 30.0 43.0 32.5 32.0
7 Jess MULLER Decoy BMX Club SW 195.0 195.0 - - 28.0 29.0 25.5 34.0 22.0 31.5 25.0
8 Bethany LAWRENCE Exeter Eagles BMX Racing Club SW 193.0 193.0 - 25.0 26.0 28.0 28.0 - 30.0 28.0 28.0
9 Megan KIRBY Decoy BMX Club SW 185.5 228.5 32.0 32.0 22.5 21.5 21.5 27.5 27.5 22.0 22.0
10# Aleesha BRIDGEWOOD Decoy BMX Club SW 57.0 57.0 29.5 27.5 - - - - - - -
11# Jessica ELSTON Decoy BMX Club SW 57.0 57.0 - - - - - 21.0 18.0 18.0 -
-# Mollie PHILLIPS Bristol BMX Club SW 0 0 - - - 0 - - - - -
* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 7 of rounds 1-9 to qualify.
Best Of is Best 7 results from rounds 1-9

Female 13-14 11 Riders, 7 Qualified.

RANK NAME GROUP TOTAL
After 9 of 9 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
1 Leah CHAPPLE Tiverton BMX Club SW 372.0 372.0 54.0 54.0 54.0 53.5 54.0 48.5 54.0 - -
2 Caitlin ELLIS Bideford Bombers BMX SW 344.5 413.0 33.0 42.5 35.5 48.0 47.0 53.0 46.0 54.0 54.0
3 Louise BECK Exeter Eagles BMX Racing Club SW 294.5 294.5 44.0 46.5 - 42.0 36.5 37.0 42.0 - 46.5
4 Jody MILLS Cornwall BMX Racing Club SW 281.5 308.5 38.0 27.0 - 32.0 42.0 41.5 37.5 47.5 43.0
5 Aaliyah COPE Cornwall BMX Racing Club SW 262.5 262.5 - 35.5 47.0 36.5 32.5 - 32.5 42.0 36.5
6 Charlotte DAVIS Bristol BMX Club SW 203.0 228.0 28.5 27.5 33.0 25.0 28.5 28.5 25.0 - 32.0
7 Emily DAY Braunton BMX Club SW 192.5 214.0 31.0 - 29.5 21.5 25.0 25.0 21.5 32.0 28.5
8# Leah JAMES Exeter Eagles BMX Racing Club SW 149.5 149.5 20.0 32.5 - - - 32.0 28.5 36.5 -
9# Isla HARVEY Cornwall BMX Racing Club SW 88.5 88.5 47.0 - 41.5 - - - - - -
10# Mia WALLACE Nuneaton BMX Club M 34.5 34.5 34.5 - - - - - - - -
11# Lexi JOHNSON Bristol BMX Club SW 28.5 28.5 - - - 28.5 - - - - -
* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 7 of rounds 1-9 to qualify.
Best Of is Best 7 results from rounds 1-9

Female 15-16 2 Riders, 1 Qualified.

RANK NAME GROUP TOTAL
After 9 of 9 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
1 Alisha HUNT Decoy BMX Club SW 357.0 357.0 53.0 53.5 - - 49.0 51.5 52.5 52.0 45.5
2# Miriam PEEL Burnham BMX Club SW 52.0 52.0 - - - - - - - - 52.0
* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 7 of rounds 1-9 to qualify.
Best Of is Best 7 results from rounds 1-9

Championship Female 9 Riders, 5 Qualified.

RANK NAME GROUP TOTAL
After 9 of 9 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
1 Joanna KISTLE Cornwall BMX Racing Club SW 376.5 380.5 53.5 4.0 54.0 53.5 54.0 54.0 54.0 53.5 -
2 Yasmin ENGLAND Cornwall BMX Racing Club SW 336.5 336.5 46.0 53.0 47.5 - 47.5 47.0 48.5 47.0 -
3 Chloe FARROW Exeter Eagles BMX Racing Club SW 288.5 288.5 40.5 45.5 37.5 48.0 40.5 - 36.0 40.5 -
4 Vanessa HARRISON Tiverton BMX Club SW 263.0 294.5 35.0 39.5 32.0 41.5 - 40.5 31.5 34.5 40.0
5 Hannah MCLEAN Exeter Eagles BMX Racing Club SW 210.0 210.0 27.0 30.0 - - 27.0 35.0 26.5 30.0 34.5
6# Iona AGNEW Bristol BMX Club SW 196.5 196.5 30.5 35.0 - 37.0 31.0 - 35.0 28.0 -
7# Abi ROBERTS Cornwall BMX Racing Club SW 172.0 172.0 - - 41.0 - 36.5 - 42.5 - 52.0
8# Lauryn BECK Exeter Eagles BMX Racing Club SW 75.5 75.5 - - - - - - 30.0 - 45.5
9# Hazel WAKEFIELD Llynfi BMX Club SW 30.0 30.0 - - - 30.0 - - - - -
* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 7 of rounds 1-9 to qualify.
Best Of is Best 7 results from rounds 1-9

12 and under Cruiser 12 Riders, 4 Qualified.

RANK NAME GROUP TOTAL
After 9 of 9 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
1 Max AVERY Decoy BMX Club SW 334.5 415.5 47.0 54.0 40.0 41.0 47.5 47.5 42.5 48.5 47.5
2 Ben AVERY Decoy BMX Club SW 307.0 344.5 37.5 46.5 43.5 51.5 37.5 - 47.0 39.0 42.0
3 Bradey CHUGG Bideford Bombers BMX SW 271.5 302.0 30.5 40.0 36.5 42.5 32.0 30.5 37.0 53.0 -
4# Tyler COOMBS Bournemouth BMX Club S 270.0 270.0 54.0 - 54.0 - 54.0 54.0 - - 54.0
5 Dillon HANCOCK Bideford Bombers BMX SW 208.5 251.5 22.0 30.5 21.0 27.0 28.5 22.0 31.0 37.0 32.5
6# Evan HOLMES Bideford Bombers BMX SW 160.0 160.0 41.5 - 47.0 33.5 - 38.0 - - -
7# Taylor SAMPSON Tiverton BMX Club SW 135.0 135.0 - - - - 41.0 40.5 53.5 - -
8# Grace SPOONER Decoy BMX Club SW 123.5 123.5 27.5 35.5 29.5 31.0 - - - - -
9# Kolby ELLIS Bideford Bombers BMX SW 91.5 91.5 - - 33.0 - - 29.0 29.5 - -
10# Alfie HOLLOWAY Decoy BMX Club SW 68.5 68.5 - - - - - - - 32.5 36.0
11# Zion POULTER Bournemouth BMX Club S 53.0 53.0 - - 27.5 - - 25.5 - - -
12# Benjamin MAJOR Braunton BMX Club SW 27.0 27.0 27.0 - - - - - - - -
* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 7 of rounds 1-9 to qualify.
Best Of is Best 7 results from rounds 1-9

13-14 Cruiser 2 Riders, 0 Qualified.

RANK NAME GROUP TOTAL
After 9 of 9 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
1# Ashley ENGLAND Cornwall BMX Racing Club SW 208.0 208.0 - 52.0 - 53.5 50.0 52.5 - - -
2# James NORTHCOTT Cornwall BMX Racing Club SW 196.5 196.5 - - - 43.5 0 - 51.0 51.0 51.0
* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 7 of rounds 1-9 to qualify.
Best Of is Best 7 results from rounds 1-9

15-16 Cruiser 5 Riders, 0 Qualified.

RANK NAME GROUP TOTAL
After 9 of 9 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
1# Charlie DEMPSEY Bideford Bombers BMX SW 251.5 251.5 - - - - 47.5 54.0 47.5 54.0 48.5
2# Oliver FOSTER Exeter Eagles BMX Racing Club SW 206.0 206.0 - 44.5 0.5 - 54.0 - 54.0 - 53.0
3# Ross EBBAGE Exeter Eagles BMX Racing Club SW 175.5 175.5 48.5 38.0 - - 41.5 - - 47.5 -
4# Sam MAJOR Braunton BMX Club SW 49.5 49.5 - 49.0 0.5 - - - - - 0
5# Callum PITTAS Bristol BMX Club SW 3.0 3.0 - - - 3.0 - - - - -
* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 7 of rounds 1-9 to qualify.
Best Of is Best 7 results from rounds 1-9

17-29 Cruiser 10 Riders, 2 Qualified.

RANK NAME GROUP TOTAL
After 9 of 9 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
1 Daniel POPLE Bristol BMX Club SW 372.5 420.5 54.0 54.0 53.5 54.0 49.0 48.0 54.0 54.0 -
2 Charlie LEGGETT Tiverton BMX Club SW 257.5 257.5 37.0 - 33.0 43.5 29.5 30.5 40.0 - 44.0
3# Daniel HODGE Bristol BMX Club SW 226.0 226.0 - 40.5 - 47.5 44.5 44.5 49.0 - -
4# Albie HOPES Bristol BMX Club SW 224.5 224.5 45.5 48.5 - - 39.5 40.5 - - 50.5
5# Connor WELLS Burnham BMX Club SW 214.0 214.0 - - 43.0 - 32.5 - 44.0 45.5 49.0
6# Kieran DRAPER Torbay BMX Club TORBAY 168.0 168.0 44.0 43.0 44.0 - 34.0 - 3.0 - -
7# Jack GATTING Bideford Bombers BMX SW 138.0 138.0 - - - - 28.5 32.5 33.5 43.5 -
8# Thomas PALMER Burnham BMX Club SW 106.5 106.5 - - - - 53.0 53.5 - - -
9# Nathan ABBOTT Bristol BMX Club SW 41.0 41.0 - - 41.0 - - - - - -
10# Nathan CUTTING Exeter Eagles BMX Racing Club SW 38.0 38.0 - - - - - - - - 38.0
* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 7 of rounds 1-9 to qualify.
Best Of is Best 7 results from rounds 1-9

30-39 Cruiser 7 Riders, 4 Qualified.

RANK NAME GROUP TOTAL
After 9 of 9 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
1 Richard CHAPPLE Tiverton BMX Club SW 353.0 399.5 46.5 50.0 49.0 49.5 51.5 - 49.5 51.0 52.5
2 Neil FORSYTH Decoy BMX Club SW 296.0 296.0 49.5 44.0 - 43.5 38.0 - 38.5 41.5 41.0
3 Lee ARTHURS Tiverton BMX Club SW 284.5 284.5 - 29.5 40.5 37.5 41.0 - 44.5 45.0 46.5
4 Luke PENNY Bideford Bombers BMX SW 224.5 224.5 30.5 26.5 - 31.0 32.0 41.5 30.5 32.5 -
5# Cass BRIDDEN Decoy BMX Club SW 117.0 117.0 42.0 39.5 - - - - - - 35.5
6# Justin GATTING Bideford Bombers BMX SW 112.0 112.0 - - - - - 47.0 33.0 - 32.0
7# Steven ISON Decoy BMX Club SW 70.0 70.0 35.5 34.5 - - - - - - -
* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 7 of rounds 1-9 to qualify.
Best Of is Best 7 results from rounds 1-9

40-44 Cruiser 9 Riders, 2 Qualified.

RANK NAME GROUP TOTAL
After 9 of 9 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
1 Andrew MULLER Decoy BMX Club SW 318.5 359.5 45.0 50.0 48.5 43.0 44.0 45.0 43.0 - 41.0
2# Martin GREEN Decoy BMX Club SW 282.5 282.5 - - - 50.0 36.0 47.0 50.0 51.0 48.5
3 Richard PENNY Bath BMX SW 265.0 265.0 39.0 37.5 42.0 39.0 40.0 31.5 36.0 - -
4# Stuart BREEZE Decoy BMX Club SW 250.5 250.5 52.0 - - - - 52.5 47.5 45.5 53.0
5# Nicholas BOLD Bath BMX SW 164.0 164.0 - 31.5 - - 29.5 34.5 33.0 34.0 1.5
6# Damian MEAD Andover BMX Club S 104.0 104.0 - 51.5 - - 52.5 - - - -
7# Shaun GATTING Tiverton BMX Club SW 87.5 87.5 - - - - - 28.5 28.0 - 31.0
8# Jason HILL Bristol BMX Club SW 76.0 76.0 - - - - - - - 40.5 35.5
9# Ian WALLACE Nuneaton BMX Club M 34.0 34.0 34.0 - - - - - - - -
* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 7 of rounds 1-9 to qualify.
Best Of is Best 7 results from rounds 1-9

45+ Cruiser 11 Riders, 3 Qualified.

RANK NAME GROUP TOTAL
After 9 of 9 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
1 Graham WATTS Bristol BMX Club SW 311.5 311.5 41.5 39.5 - - 43.5 41.0 47.5 48.0 50.5
2 Andrew HARRISON Tiverton BMX Club SW 259.0 318.0 30.0 30.0 29.0 32.0 38.0 34.5 43.0 41.5 40.0
3 Chris DRAPER Torbay BMX Club TORBAY 257.0 289.0 - 34.5 33.0 37.0 32.0 33.5 39.0 37.5 42.5
4# Neil HOPES Bristol BMX Club SW 243.0 243.0 45.5 47.0 - 47.0 51.0 52.5 - - -
5# Tony FLEMING Torbay BMX Club TORBAY 212.0 212.0 54.0 53.0 52.0 53.0 - - - - -
6# Johnathan DOMINGUEZ Cornwall BMX Racing Club SW 46.5 46.5 - - 46.5 - - - - - -
7# Kai RIVIERE Race Day Video ? 45.0 45.0 - - - - - 45.0 - - -
8# Simon RICKETT Carrick Raiders ? 41.0 41.0 - - 41.0 - - - - - -
9# Russell PIERRE Cornwall BMX Racing Club SW 35.0 35.0 - - - - - - 35.0 - -
10# Jon CLIFTON Cornwall BMX Racing Club SW 34.0 34.0 34.0 - - - - - - - -
11# Ian FOSKETT Bristol BMX Club SW 28.5 28.5 28.5 - - - - - - - -
* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 7 of rounds 1-9 to qualify.
Best Of is Best 7 results from rounds 1-9

17-29 Female Cruiser 4 Riders, 2 Qualified.

RANK NAME GROUP TOTAL
After 9 of 9 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
1 Joanna KISTLE Cornwall BMX Racing Club SW 374.0 377.5 54.0 3.5 54.0 53.0 54.0 54.0 53.5 51.5 -
2 Laura POPLE Bristol BMX Club SW 324.0 362.5 43.5 49.5 46.0 - 46.5 45.0 38.5 43.0 50.5
3# Abi ROBERTS Cornwall BMX Racing Club SW 55.0 55.0 - - - - 7.0 - 46.0 - 2.0
4# Sammy-Jo JONES Burnham BMX Club SW 47.0 47.0 - - - 47.0 - - - - -
* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 7 of rounds 1-9 to qualify.
Best Of is Best 7 results from rounds 1-9

30+ Female Cruiser 3 Riders, 2 Qualified.

RANK NAME GROUP TOTAL
After 9 of 9 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
1 Shannaz GULLON Bideford Bombers BMX SW 352.5 352.5 - 52.0 52.5 49.5 - 50.5 43.5 52.0 52.5
2 Paula HUNT Decoy BMX Club SW 324.0 409.0 50.0 45.0 44.0 42.0 48.5 43.0 48.0 43.5 45.0
3# Emily SOZZI Decoy BMX Club SW 41.0 41.0 41.0 - - - - - - - -
* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 7 of rounds 1-9 to qualify.
Best Of is Best 7 results from rounds 1-9

40+ Female Cruiser 6 Riders, 2 Qualified.

RANK NAME GROUP TOTAL
After 9 of 9 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
1 Rebecca GOHL Bideford Bombers BMX SW 372.5 372.5 52.5 54.0 - 52.5 - 52.5 53.0 54.0 54.0
2 Lesley REYNOLDS Cornwall BMX Racing Club SW 261.0 261.0 36.0 42.5 41.5 30.5 40.5 35.5 34.5 - -
3# Sharon WATTS Bristol BMX Club SW 185.5 185.5 - - - 36.0 - 31.0 40.0 36.0 42.5
4# Frances PEAKE Tiverton BMX Club SW 135.0 135.0 44.0 - 48.5 42.5 - - - - -
5# Vanessa HARRISON Tiverton BMX Club SW 134.0 134.0 - - - - 50.0 41.5 - 42.5 -
6# Tracey DAY Braunton BMX Club SW 32.0 32.0 32.0 - - - - - - - -
* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 7 of rounds 1-9 to qualify.
Best Of is Best 7 results from rounds 1-9

Regional Elite 27 Riders, 3 Qualified.

RANK NAME GROUP TOTAL
After 9 of 9 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
1# Ryan STACK Exeter Eagles BMX Racing Club SW 294.0 294.0 33.5 54.0 - 44.5 54.0 54.0 - - 54.0
2 Mitchell BOMBROFF Bristol BMX Club SW 223.0 223.0 20.5 38.0 36.5 28.0 38.5 31.5 30.0 - -
3 Oliver FAY Exeter Eagles BMX Racing Club SW 207.5 207.5 17.0 29.5 32.0 - 15.0 - 29.5 41.5 43.0
4# Joshua MOORE Burnham BMX Club SW 193.5 193.5 - - 53.5 44.5 47.0 - 48.5 - -
5# Callum EBBAGE Exeter Eagles BMX Racing Club SW 190.5 190.5 46.0 - 42.5 22.0 26.0 - - 54.0 -
6# Eddie MOORE Burnham BMX Club SW 183.0 183.0 35.0 - 47.5 39.5 16.0 - 45.0 - -
7# Albie HOPES Bristol BMX Club SW 164.5 164.5 11.0 - - 13.0 28.5 28.5 - 37.0 46.5
8 Connor WELLS Burnham BMX Club SW 164.5 177.0 12.5 20.5 28.0 13.0 28.5 22.0 20.5 32.0 -
9# Aaron HOLLOWAY-RAMSEY Bristol BMX Club SW 162.5 162.5 36.0 29.5 - 19.0 36.0 42.0 - - -
10# Adam BRAZIL Burnham BMX Club SW 160.0 160.0 53.5 - - 53.0 3.0 - 50.5 - -
11# Matthew BOURNE Bristol BMX Club SW 143.5 143.5 30.0 - - 34.5 5.5 34.5 39.0 - -
12# Benjamin ARMITAGE Decoy BMX Club SW 141.0 141.0 26.5 48.5 - 32.5 - 33.5 - - -
13# Haydon GREEN Decoy BMX Club SW 121.0 121.0 43.0 - - 30.5 - - - 47.5 -
14# Thomas PALMER Burnham BMX Club SW 110.0 110.0 11.5 - - 5.5 44.0 47.5 - - 1.5
15# Harry LITTLE Bristol BMX Club SW 105.0 105.0 4.5 31.0 25.5 - 12.0 - 32.0 - -
16# Ethan SQUIBB Decoy BMX Club SW 92.0 92.0 - 43.5 - 8.0 5.5 - 35.0 - -
17# Emily GREEN Decoy BMX Club SW 78.5 78.5 11.0 17.5 - 7.0 10.5 15.0 17.5 - -
18# Finlay MEAD Andover BMX Club S 71.5 71.5 - 14.5 - - 18.5 38.5 - - -
19# James TAYLOR Bristol BMX Club SW 70.5 70.5 - - - - 4.0 17.5 17.0 - 32.0
20# Charlie LEGGETT Tiverton BMX Club SW 36.5 36.5 - - - - - - - - 36.5
21# Brynley SAVAGE Club Unknown 35.5 35.5 35.5 - - - - - - - -
22# Samuel LEGGETT Tiverton BMX Club SW 34.5 34.5 - 34.5 - - - - - - -
23# Alex KITE Bristol BMX Club SW 30.0 30.0 - - - - 30.0 - - - -
24# Mike JOHNSON Bristol BMX Club SW 29.0 29.0 - - - 10.5 18.5 - - - -
25# Joe WALLBRIDGE Bristol BMX Club SW 16.0 16.0 - 16.0 - - - - - - -
26# Daniel LEAK Bristol BMX Club SW 13.0 13.0 13.0 - - - - - - - -
27# Daniel HODGE Bristol BMX Club SW 8.5 8.5 - - - - 8.5 - - - -
* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 7 of rounds 1-9 to qualify.
Best Of is Best 7 results from rounds 1-9

Novice 6 & under 25 Riders, 8 Qualified.

RANK NAME GROUP TOTAL
After 9 of 9 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
1 Max DEMPSEY Bideford Bombers BMX SW 351.0 417.0 31.0 44.0 35.0 53.5 46.5 45.0 54.0 54.0 54.0
2 Bailey PENNY Club Unknown 336.5 372.0 35.5 54.0 48.5 48.5 41.5 51.5 43.5 49.0 -
3 Leo MARKS Exeter Eagles BMX Racing Club SW 250.5 272.5 33.5 38.0 39.0 40.5 39.5 - 22.0 33.5 26.5
4 Grace BURGE Exeter Eagles BMX Racing Club SW 240.0 240.0 28.0 30.0 33.0 - - 46.5 38.5 26.5 37.5
5# Will MARSHALL Exeter Eagles BMX Racing Club SW 209.0 209.0 - 36.5 - 43.0 31.0 - 33.0 30.5 35.0
6 Jake SMITH Club Unknown 200.0 211.0 11.0 31.5 29.5 31.5 18.0 37.5 18.0 34.0 -
7 Zack ARTHURS Tiverton BMX Club SW 193.0 211.5 18.5 21.5 22.0 35.5 32.5 - 30.0 21.0 30.5
8# Harry SHERE Tiverton BMX Club SW 182.5 182.5 - 47.5 43.0 - - - - 43.5 48.5
9 Max CHAPPLE Tiverton BMX Club SW 173.5 200.0 21.0 19.0 27.5 29.5 22.0 27.0 27.5 14.5 12.0
10# Senshu FLUKES Club Unknown 135.5 135.5 - - - - 53.5 33.0 49.0 - -
11# Isaac LEACH Bath BMX SW 123.5 123.5 - - - 28.0 9.5 16.5 34.0 18.0 17.5
12 Oakley HOLLOWAY Decoy BMX Club SW 119.5 129.0 15.0 27.5 18.5 22.0 13.0 - 12.5 9.5 11.0
13# Thomas WADE Club Unknown 98.0 98.0 44.0 - 54.0 - - - - - -
14# Noah MARTIN Bideford Bombers BMX SW 81.5 81.5 - - - - - - - 39.0 42.5
15# Amelie EATON Bristol BMX Club SW 79.5 79.5 - - - - 15.0 21.0 15.0 13.0 15.5
16# Miles ASHBEE ? 53.5 53.5 53.5 - - - - - - - -
17# Neko WALMSLEY ? 46.5 46.5 46.5 0 - - - - - - -
18# Toby HOWELL ? 38.0 38.0 38.0 - - - - - - - -
19# Indy-Amor DAVIS Club Unknown 36.0 36.0 - - - - 36.0 - - - -
20# Charlie HUGHES Club Unknown 35.5 35.5 - - - - - 35.5 - - -
21# Leon THOMAS Club Unknown 34.0 34.0 - - - - - - - - 34.0
22# Cian SEERY Club Unknown 33.0 33.0 - - - - - 33.0 - - -
23# Oscar HALE Club Unknown 27.0 27.0 - - - - 27.0 - - - -
24# Kesiu WILLIAMS Decoy BMX Club SW 19.0 19.0 - - - - - - - - 19.0
25# Jack ROBERTS Club Unknown 18.0 18.0 - - - - - 18.0 - - -
* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 7 of rounds 1-9 to qualify.
Best Of is Best 7 results from rounds 1-9

Novice 7-9 31 Riders, 3 Qualified.

RANK NAME GROUP TOTAL
After 9 of 9 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
1 Lucas WASHBROOK Decoy BMX Club SW 309.0 309.0 54.0 41.5 44.5 54.0 - 38.0 43.0 - 34.0
2 Aston MAXWELL Torbay BMX Club TORBAY 237.5 237.5 36.0 31.5 - 43.5 - 36.5 31.5 28.5 30.0
3 Jensen LEDGERWOOD-BARR Tiverton BMX Club SW 235.0 235.0 31.0 25.0 36.0 46.0 - - 38.0 42.5 16.5
4# Harvey WILKINSON Torbay BMX Club TORBAY 224.0 224.0 - - - - 36.5 44.0 48.0 47.5 48.0
5# Alfie Jay CHARLISH Braunton BMX Club SW 178.5 178.5 42.0 30.0 53.5 - - - - 34.5 18.5
6# Kaishu FLUKES Club Unknown 157.0 157.0 - - - - 49.0 54.0 54.0 - -
7# Sid MILNE Bath BMX SW 144.5 144.5 - - 22.5 36.5 30.0 29.0 13.0 - 13.5
8# Finnley MARSHALL Exeter Eagles BMX Racing Club SW 143.0 143.0 - - - - 30.5 - 28.5 53.0 31.0
9# Charlotte BUTCHER Club Unknown 125.0 125.0 39.0 21.5 33.5 - - - 31.0 - -
10# Harley PEARCEY Exeter Eagles BMX Racing Club SW 116.0 116.0 - - - - - - 36.0 38.0 42.0
11# Tom USHER Club Unknown 105.0 105.0 - - 24.0 29.5 20.5 21.5 9.5 - -
12# Ariel LAWES Bristol BMX Club SW 99.5 99.5 - - - - 14.0 32.0 20.0 22.0 11.5
13# Thomas MAJOR Cornwall BMX Racing Club SW 93.5 93.5 - - 29.0 - - - - 33.5 31.0
14# Shaya HURLEY Club Unknown 91.0 91.0 - - - - 43.5 47.5 - - -
15# Rhodri JONES Club Unknown 60.5 60.5 - - - - 28.0 - - 32.5 -
16# Oakley HOOPER Torbay BMX Club TORBAY 56.5 56.5 - 36.5 - - - - - - 20.0
=17# Kieran TAYLOR ? 54.0 54.0 - 54.0 - - - - - - -
=17# Billy PUGH Club Unknown 54.0 54.0 - - - - 54.0 - - - -
=17# Ben CORNISH Decoy BMX Club SW 54.0 54.0 - - - - - - - - 54.0
20# Bailey HODKINSON Club Unknown 49.5 49.5 - - - 31.0 18.5 - - - -
21# Austin HOWELL ? 48.5 48.5 48.5 - - - - - - - -
22# Cody MORGAN ? 47.0 47.0 - 47.0 - - - - - - -
23# Kevin SKOLIMOWSKI Club Unknown 44.0 44.0 - - 44.0 - - - - - -
24# Oscar BRYETT-SMITH Club Unknown 43.0 43.0 27.5 - - - - - 15.5 - -
25# Alfie CHATTIN Club Unknown 38.0 38.0 - - - - 38.0 - - - -
26# Adam SMITH Decoy BMX Club SW 36.0 36.0 - - - - - - - - 36.0
27# Laila RAND ? 32.0 32.0 32.0 - - - - - - - -
28# Ross CHERRUAULT Club Unknown 29.5 29.5 - - - - - 29.5 - - -
29# Imogen AUGER ? 22.0 22.0 22.0 - - - - - - - -
30# Lacey CHARD MAPLE Club Unknown 18.0 18.0 - - - - - - 18.0 - -
31# Franz CONNOR Club Unknown 14.5 14.5 - - - - 14.5 - - - -
* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 7 of rounds 1-9 to qualify.
Best Of is Best 7 results from rounds 1-9

Novice 10-12 23 Riders, 2 Qualified.

RANK NAME GROUP TOTAL
After 9 of 9 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
1 Jimmy GILSON Torbay BMX Club TORBAY 355.5 398.5 51.5 44.5 - 43.0 50.5 53.5 47.5 54.0 54.0
2 Jack LEE Exeter Eagles BMX Racing Club SW 302.5 302.5 39.0 - 52.5 50.5 38.5 - 36.5 42.0 43.5
3# William LUDWELL Club Unknown 256.0 256.0 - 39.5 46.0 - 43.0 38.0 42.0 47.5 -
4# Jessica ELSTON Club Unknown 135.5 135.5 - 33.5 35.0 35.5 31.5 - - - -
5# Dylan BOLD Bath BMX SW 108.5 108.5 - - - - 29.5 21.5 27.5 - 30.0
6# Luke LAWES Bristol BMX Club SW 99.0 99.0 - - - - - - 26.0 36.5 36.5
7# George WEBLEY Club Unknown 94.5 94.5 - - - - 46.5 48.0 - - -
8# Ben ALDWORTH Club Unknown 54.0 54.0 - - - - - - 54.0 - -
9# Jess MULLER ? 50.5 50.5 - 50.5 - - - - - - -
10# Jack BRAILEY Exeter Eagles BMX Racing Club SW 46.0 46.0 - - - - - - - - 46.0
11# Jess MULLER ? 44.5 44.5 44.5 - - - - - - - -
=12# Harry BRADLEY Club Unknown 40.5 40.5 - - 40.5 - - - - - -
=12# Jude GASSON Club Unknown 40.5 40.5 - - - - - 40.5 - - -
14# Jupiter JONES Club Unknown 39.0 39.0 - - - 39.0 - - - - -
15# Joshua FOSKETT Club Unknown 34.5 34.5 - - - - 34.5 - - - -
16# Llevton FORBES ? 33.5 33.5 33.5 - - - - - - - -
=17# Miles ASHBEE Club Unknown 32.0 32.0 - - - - - 32.0 - - -
=17# Jay HURLEY Club Unknown 32.0 32.0 - - - - - - 32.0 - -
=17# Jake MILLMAN Club Unknown 32.0 32.0 - - - - - - - 32.0 -
20# Shenai WALMSLEY ? 31.0 31.0 2.0 29.0 - - - - - - -
21# Ellis TRENNERY Club Unknown 30.5 30.5 - - 30.5 - - - - - -
22# Finn GRETTON Club Unknown 27.5 27.5 - - - - - 27.5 - - -
23# Jack HUGHES Club Unknown 26.0 26.0 - - - - - 26.0 - - -
* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 7 of rounds 1-9 to qualify.
Best Of is Best 7 results from rounds 1-9

Novice 13-15 10 Riders, 1 Qualified.

RANK NAME GROUP TOTAL
After 9 of 9 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
1 Ryan BEVAN Exeter Eagles BMX Racing Club SW 363.0 405.0 47.0 - 54.0 47.5 53.0 54.0 54.0 42.0 53.5
2# Charlie DEMPSEY Club Unknown 161.0 161.0 54.0 53.0 - 54.0 - - - - -
3# Nathan BATSTONE Tiverton BMX Club SW 149.5 149.5 - - - - - - 47.5 54.0 48.0
4# Thomas BIRD Torbay BMX Club TORBAY 141.5 141.5 - - - - - 42.0 36.5 31.0 32.0
5# Kyle PEARCEY Exeter Eagles BMX Racing Club SW 131.5 131.5 - - - - - - 42.0 47.5 42.0
6# Taylor NUTT Bristol BMX Club SW 66.0 66.0 - - - - - - - 29.5 36.5
7# David EASTWOOD ? 48.5 48.5 - 48.5 - - - - - - -
8# Luke LAWES Club Unknown 47.5 47.5 - - - - - 47.5 - - -
9# Matthew WARD Club Unknown 36.5 36.5 - - - - - - - 36.5 -
10# Josh BEALE Club Unknown 25.0 25.0 - - - - - - - 25.0 -
* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 7 of rounds 1-9 to qualify.
Best Of is Best 7 results from rounds 1-9

Novice 16+ 2 Riders, 0 Qualified.

RANK NAME GROUP TOTAL
After 9 of 9 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
1# James ALLEN Club Unknown 54.0 54.0 - - - - 54.0 - - - -
2# Yoshiko -Uno FLUKES Club Unknown 42.0 42.0 - - - - 42.0 - - - -
* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 7 of rounds 1-9 to qualify.
Best Of is Best 7 results from rounds 1-9
Top of Report