End of Report
BMX Event Managerę by Lyndon.Downing@bigpond.com

SOUTH WEST BMX 2016

Event Administrator: val.hommell@hotmail.com

BMX EVENT MANAGER, Report Created 14/Aug/2017 18:45:37

Series Detailed, All Riders

Round 1: TEMPLATE 2017
SWBMX

Round 2: SWBMX Regional RD 2 Torquay
SWBMX

Round 3: SWBMX Regional RD3 Cornwall
SWBMX

Round 4: SWBMX Regional RD4 Burnham
SWBMX

Round 5: SWBMX Regional RD5 Tiverton
SWBMX

Round 6: SWBMX Regional RD6 Bristol
SWBMX

Round 7: SWBMX Regional RD6 Decoy
SWBMX

Round 8: SWBMX Regional RD8 Bideford
SWBMX

Round 9: SWBMX Regional RD9 Bath
SWBMX

Round 10: SWBMX Regional R10 Llynfi
SWBMX

Male 6 & under 11 Riders, 7 Qualified.

RANK NAME GROUP TOTAL
After 10 of 10 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
10
R10
1 Senshu FLUKES Bristol BMX Club SW 378.0 540.0 54.0 54.0 54.0 54.0 54.0 54.0 54.0 54.0 54.0 54.0
2 Bailey PENNY Bideford BMX Club SW 332.0 451.0 47.5 46.5 48.5 35.5 46.5 44.0 46.5 48.5 48.0 39.5
3 Jake SMITH Decoy BMX Club SW 300.5 372.0 43.5 - 43.5 46.5 37.0 39.5 42.0 38.5 34.5 47.0
4 Joel LLOYD Bristol BMX Club SW 291.5 328.0 36.5 - 37.5 42.5 42.0 48.5 38.0 - 40.0 43.0
5 Zack ARTHURS Tiverton BMX Club SW 263.5 323.0 36.0 40.5 - 26.5 35.5 33.0 35.0 43.0 39.5 34.0
6 Max CHAPPLE Tiverton BMX Club SW 221.5 301.0 29.5 32.5 32.5 27.5 26.0 26.0 32.5 34.0 30.0 30.5
7 Oakley HOLLOWAY Decoy BMX Club SW 190.5 207.0 26.0 27.5 29.0 29.0 - 16.5 26.5 - 25.0 27.5
8# Jack ISON Tiverton BMX Club SW 137.5 137.5 - - 34.0 39.0 30.0 34.5 - - - -
9# Isaac LEACH Bath BMX SW 137.5 137.5 - - - - 21.0 28.5 29.0 30.5 28.5 -
10# Taylor HOARE Cornwall BMX Racing Club SW 91.5 91.5 - - - - - - 18.0 28.0 20.5 25.0
11# Sullivan COLLIS Bath BMX SW 82.0 82.0 32.0 - - - 29.0 21.0 - - - -
* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 7 of rounds 1-10 to qualify.
Best Of is Best 7 results from rounds 1-10

Male 7 17 Riders, 10 Qualified.

RANK NAME GROUP TOTAL
After 10 of 10 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
10
R10
1 Jenson HUNT Burnham BMX Club SW 363.5 397.0 54.0 - - 54.0 53.0 33.5 41.5 53.5 54.0 53.5
2 Freddie FRANKLIN Bristol BMX Club SW 357.0 486.5 44.5 53.5 54.0 49.0 49.0 53.5 41.0 49.0 44.0 49.0
3 Bradley JAMES Decoy BMX Club SW 324.0 429.5 39.0 48.5 44.0 43.5 43.5 30.5 54.0 43.0 47.5 36.0
4 Louis AVERY Decoy BMX Club SW 289.5 373.5 46.5 43.0 31.0 38.0 38.0 21.0 46.5 32.0 40.0 37.5
5 Riley PAYNE Decoy BMX Club SW 265.0 361.0 36.0 36.0 47.0 32.5 35.0 36.5 35.0 39.5 31.0 32.5
6 Olly KIRBY Decoy BMX Club SW 232.0 309.5 31.0 36.5 38.5 30.5 30.0 35.5 30.0 18.5 29.5 29.5
7 Jesse GALE Bristol BMX Club SW 230.0 257.5 31.5 33.0 - 33.5 27.5 47.0 27.5 29.5 28.0 -
8 Noah MARTIN Bideford BMX Club SW 176.5 228.0 27.5 32.0 33.5 18.5 15.0 18.0 22.0 21.0 19.0 21.5
9# Samuel LEACH Bath BMX SW 166.0 166.0 - - - - 22.0 40.5 34.0 35.5 34.0 -
10 Jack WEEKS Bath BMX SW 160.5 199.0 13.5 22.0 29.5 13.0 12.5 13.0 18.5 27.0 22.0 28.0
11# Ryan ISON Tiverton BMX Club SW 119.5 119.5 - - 32.5 22.0 33.0 32.0 - - - -
12 Leo MARKS Exeter BMX Club SW 112.0 121.5 17.0 18.0 - 15.0 9.5 15.0 - 16.0 15.5 15.5
13# Zack HARVEY Cornwall BMX Racing Club SW 55.0 55.0 - 27.5 - 27.5 - - - - - -
14# Oscar CORNELL Cornwall BMX Racing Club SW 46.5 46.5 14.5 - 22.0 - - 10.0 - - - -
15# Lexi WAITE Manchester BMX Club N 44.0 44.0 - - - - - - - - - 44.0
16# Harry SHERE Tiverton BMX Club SW 40.0 40.0 22.0 - - - 18.0 - - - - -
17# Stirling HARRIS Club Unknown 17.5 17.5 - - - - - - - - - 17.5
* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 7 of rounds 1-10 to qualify.
Best Of is Best 7 results from rounds 1-10

Male 8 26 Riders, 19 Qualified.

RANK NAME GROUP TOTAL
After 10 of 10 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
10
R10
1 Oliver COPPING Bristol BMX Club SW 362.5 370.0 - 7.5 - 54.0 44.5 54.0 53.5 49.0 54.0 53.5
2 Seamus DOHERTY Decoy BMX Club SW 339.5 381.0 41.5 42.0 54.0 49.0 48.5 48.0 49.0 - - 49.0
3 Harry BANKS Torbay BMX Club SW 327.0 327.0 54.0 41.0 0 44.0 54.0 35.5 - 53.5 45.0 -
4 Jack BAILEY Exeter BMX Club SW 316.0 390.0 49.0 53.5 - 37.0 39.0 43.0 44.0 43.5 37.0 44.0
5 Charlie LUDWELL Bath BMX SW 283.0 379.0 32.5 35.5 49.0 37.0 37.0 37.0 29.5 41.0 46.5 34.0
6 Theo COTTRELL Decoy BMX Club SW 244.5 272.0 4.5 47.5 - 34.0 27.5 23.0 33.0 33.5 31.5 37.5
7 Zack AVERY Decoy BMX Club SW 244.5 301.0 34.0 31.5 43.0 31.0 18.5 17.5 37.0 30.5 20.5 37.5
8 Benjamin MULLER Decoy BMX Club SW 194.5 212.0 - 8.0 35.5 28.0 30.5 26.5 23.5 27.5 23.0 9.5
9 Max DEMPSEY Bideford BMX Club SW 193.5 231.0 12.0 15.0 21.5 13.0 21.5 33.0 31.0 36.5 35.0 12.5
10 Kayden WILLIAMS Decoy BMX Club SW 184.0 211.0 31.0 17.0 - 21.5 20.0 16.5 37.0 10.5 28.5 29.0
11 Austin HOWELL Decoy BMX Club SW 140.0 148.5 39.5 21.0 - 8.5 14.0 - 18.0 13.5 12.0 22.0
12# Finlay COLLIS Bath BMX SW 130.0 130.0 18.5 - - - 34.0 38.0 - - 39.5 -
13 Thomas MAJOR Cornwall BMX Racing Club SW 118.5 143.5 10.0 12.5 39.0 13.0 5.5 11.0 11.0 20.0 9.5 12.0
14 Louis HURST Burnham BMX Club SW 118.5 132.5 12.0 9.5 31.0 15.0 4.5 19.5 10.5 10.5 - 20.0
15 Ethan WOOD Tiverton BMX Club SW 118.0 136.0 19.5 4.5 27.5 17.0 11.5 8.5 12.5 14.5 15.5 5.0
16 George AUGER EXETER BMX CLUB SW 105.5 105.5 29.5 5.5 - 4.5 13.5 14.0 16.0 22.5 - -
17 Fintan COCKBURN Bath BMX SW 99.0 112.0 9.5 10.5 31.5 11.0 9.5 4.0 - 9.0 11.5 15.5
18# Louie SAUNDERS Bideford BMX Club SW 84.5 84.5 16.0 20.0 - 18.0 10.5 - 2.5 17.5 - -
19# Diego ZULHAYIR Decoy BMX Club SW 69.0 69.0 22.5 28.0 - - - - 18.5 - - -
20 Sid MILNE Bath BMX SW 60.0 67.5 4.5 - 17.5 4.5 3.5 4.0 10.0 4.5 14.5 4.5
21 Tom USHER Bath BMX SW 48.5 55.5 4.5 3.5 15.0 4.0 - 3.5 4.5 5.0 11.5 4.0
22 Aiden TAYLOR Llynfi BMX Club SW 46.0 50.0 5.0 4.0 - 4.5 - 9.0 4.0 5.0 5.0 13.5
23# Freddie DUDMAN Gosport BMX Club S 35.5 35.5 - 35.5 - - - - - - - -
24# Hiro CHERITON Nuneaton BMX Club M 32.5 32.5 - - - - - - - - - 32.5
25# Kayden KEMP Bristol BMX Club SW 19.0 19.0 0 2.0 - 5.0 - - - - - 12.0
26# Jago PHILLIPS Bristol BMX Club SW 5.0 5.0 - - - - - 5.0 - - - -
* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 7 of rounds 1-10 to qualify.
Best Of is Best 7 results from rounds 1-10

Male 9 17 Riders, 14 Qualified.

RANK NAME GROUP TOTAL
After 10 of 10 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
10
R10
1 Curtis COPELAND Bristol BMX Club SW 364.5 493.5 54.0 33.0 48.5 54.0 53.0 53.5 48.0 48.0 53.0 48.5
2 Henry EYRE Decoy BMX Club SW 345.5 463.0 38.5 39.5 54.0 42.0 49.0 39.5 54.0 43.5 49.0 54.0
3 Jed SMITH Decoy BMX Club SW 301.0 377.0 43.0 - 43.0 39.5 39.5 48.5 43.5 38.0 38.0 44.0
4 Colby HOARE Cornwall BMX Racing Club SW 260.5 339.5 29.0 28.5 38.5 29.5 42.0 42.5 36.5 22.0 42.5 28.5
5 Micah PRITCHARD Cornwall BMX Racing Club SW 250.0 329.5 33.5 46.5 34.5 32.0 21.5 27.5 30.5 31.0 34.5 38.0
6 Alfie FRYER Burnham BMX Club SW 235.5 281.5 30.5 31.0 - 34.5 35.5 36.0 39.0 19.0 27.0 29.0
7 Oakley HOOPER Torbay BMX Club SW 226.5 296.0 21.5 40.5 30.5 27.0 29.5 33.0 21.0 32.0 28.5 32.5
8 Alfie PENNY Bideford BMX Club SW 210.0 258.5 33.0 17.5 27.5 21.0 31.0 15.5 15.5 27.5 35.0 35.0
9 Caden ROBERTS Cornwall BMX Racing Club SW 209.0 244.0 14.0 34.5 32.5 - 29.5 29.5 28.0 33.5 21.5 21.0
10# Ashton COOMBS Bournemouth BMX Club S 204.0 204.0 48.0 54.0 - 48.0 - - - 54.0 - -
11 George BULLIVANT Decoy BMX Club SW 139.0 154.0 18.5 22.0 15.0 - 15.5 19.5 30.5 15.0 18.0 -
12 Harley PEARCEY Exeter BMX Club SW 100.0 121.5 10.5 13.0 - 18.0 15.0 11.0 12.5 12.0 12.0 17.5
13 Jago PIERRE Cornwall BMX Racing Club SW 90.0 90.0 12.0 14.5 22.0 0 11.0 8.0 11.5 - 11.0 -
14# Matthew PARSONS Bristol BMX Club SW 84.5 84.5 - 11.0 - 16.0 10.5 17.0 15.5 - 14.5 -
15 Rhodri JONES Bristol BMX Club SW 73.0 73.0 - 8.0 - 14.5 7.0 11.5 7.5 - 9.5 15.0
16 Jensen LEDGERWOOD-BARR Tiverton BMX Club SW 66.0 66.0 8.0 6.0 18.5 - 10.0 7.0 6.0 10.5 - -
17# Kian JOHHN Llynfi BMX Club SW 14.0 14.0 - - - - - - - - - 14.0
* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 7 of rounds 1-10 to qualify.
Best Of is Best 7 results from rounds 1-10

Male 10 23 Riders, 15 Qualified.

RANK NAME GROUP TOTAL
After 10 of 10 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
10
R10
1 Harvey NIEMCZYK Bristol BMX Club SW 367.0 494.5 37.0 44.5 54.0 54.0 54.0 48.5 54.0 54.0 48.5 46.0
2 Jaden FLETCHER Decoy BMX Club SW 322.0 434.5 44.0 47.5 43.0 48.5 47.0 31.0 47.5 38.5 44.5 43.0
3 Kalin CORYN Cornwall BMX Racing Club SW 295.0 357.0 40.5 40.0 48.5 39.5 43.0 31.5 30.5 48.0 35.5 -
4 Alfie HOLLOWAY Decoy BMX Club SW 282.0 338.5 47.5 25.0 38.5 43.5 36.0 40.0 37.5 - 39.0 31.5
5 Ben CORNISH Decoy BMX Club SW 272.0 349.5 28.5 33.0 30.5 29.5 38.5 28.0 44.0 43.5 21.0 53.0
6 Kaishu FLUKES Bristol BMX Club SW 226.0 272.0 19.0 12.5 30.0 33.5 33.0 33.0 33.5 30.0 14.5 33.0
7 Kieran BROWNING-PARSONS Burnham BMX Club SW 210.0 244.0 16.5 27.5 - 28.0 30.5 17.5 27.0 29.5 29.5 38.0
8 Scott MONRO-HIGGS Exeter BMX Club SW 203.0 222.0 24.0 19.0 35.0 - 21.0 20.5 34.0 34.5 34.0 -
9 Callum TAYLOR Llynfi BMX Club SW 186.5 186.5 30.5 19.0 - - - 42.0 10.0 31.0 23.5 30.5
10 Harvey WILKINSON Torbay BMX Club SW 159.0 194.5 17.5 35.5 31.0 15.0 17.5 9.0 16.5 21.5 19.5 11.5
11# Harrison COLLIS Bath BMX SW 158.0 158.0 51.5 - - - - 54.0 - - 52.5 -
12 Zack RAYNER Cornwall BMX Racing Club SW 125.0 125.0 - 31.0 21.5 21.5 14.0 - 12.5 10.5 14.0 -
13# Noah Joseph MATTHEWS Tiverton BMX Club SW 111.0 111.0 35.0 16.0 - - 28.5 - - - - 31.5
14 Keon WILLIAMS Decoy BMX Club SW 105.5 125.0 12.0 12.5 - 14.0 13.0 11.0 21.5 14.0 8.5 18.5
15 Lewis USHER Bath BMX SW 95.0 105.5 5.5 5.0 18.0 15.5 - 8.5 10.5 18.5 10.0 14.0
16 Jack WHITBURN-WELCH Bath BMX SW 81.5 92.5 11.0 5.0 14.5 9.5 - 6.0 13.5 9.5 13.5 10.0
17# Will GURNER Burnham BMX Club SW 66.5 66.5 - - - 31.5 - 8.0 - - 27.0 -
18 Lucas WASHBROOK Decoy BMX Club SW 63.5 63.5 11.5 9.5 - 10.5 9.0 - 7.0 11.0 5.0 -
19# Max DUDMAN Gosport BMX Club S 54.0 54.0 - 54.0 - - - - - - - -
20# Bobby BURKE Tiverton BMX Club SW 38.0 38.0 8.5 8.0 12.5 - 9.0 - - - - -
21# Ringo CHERITON Nuneaton BMX Club M 21.5 21.5 - - - - - - - - - 21.5
22# Ashton PURNELL Bristol BMX Club SW 15.5 15.5 - - - - - 15.5 - - - -
23# Jack CANN Bristol BMX Club SW 12.0 12.0 - - - - - - - - - 12.0
* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 7 of rounds 1-10 to qualify.
Best Of is Best 7 results from rounds 1-10

Male 11 22 Riders, 15 Qualified.

RANK NAME GROUP TOTAL
After 10 of 10 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
10
R10
1 Sonny FLAVELL Bideford BMX Club SW 375.0 508.0 54.0 54.0 53.0 49.0 54.0 53.0 53.0 54.0 44.0 40.0
2 Milar GONZALES Bristol BMX Club SW 335.0 378.5 49.0 48.0 48.0 43.5 44.0 44.5 47.5 - - 54.0
3 Ned PENNY Bath BMX SW 326.5 326.5 39.5 44.5 - - 48.5 48.5 44.5 - 54.0 47.0
4 Betsy BAX Bristol BMX Club SW 314.5 314.5 0 - 44.5 54.0 39.0 39.5 40.5 48.5 48.5 -
5 Jacob DUNCAN Bristol BMX Club SW 268.5 360.5 31.0 33.0 39.5 35.5 30.5 33.5 30.5 44.0 38.5 44.5
6 Charlie PHIPPS Bideford BMX Club SW 234.0 297.0 31.5 35.0 36.0 32.5 30.5 22.5 33.0 35.5 22.0 18.5
7 Sophie-May HARRIS Club Unknown 222.0 243.0 36.5 22.5 - 30.0 34.5 27.5 21.0 - 36.0 35.0
8 Jenson EGAN Bristol BMX Club SW 219.0 219.0 32.5 36.5 - - 21.0 33.5 33.5 - 31.0 31.0
9 William LUDWELL Bath BMX SW 205.0 263.0 16.5 27.5 29.0 20.0 26.5 29.5 27.5 38.0 27.0 21.5
10 Tai BRIDDEN Decoy BMX Club SW 166.5 184.0 23.0 18.0 21.0 26.5 17.5 - 18.0 - 31.0 29.0
11 Chad LLOYD Bristol BMX Club SW 123.5 137.0 19.5 - 28.0 14.5 15.5 17.0 14.5 - 14.5 13.5
12 Cruzito BENNETT Bristol BMX Club SW 116.0 123.5 12.5 11.5 13.5 - 7.5 9.5 - 32.5 10.0 26.5
13 Joby ROBERTS Cornwall BMX Racing Club SW 109.5 125.0 12.5 15.0 18.0 13.0 8.5 8.0 7.5 30.5 - 12.0
14# Sienna HARVEY Cornwall BMX Racing Club SW 95.5 95.5 15.0 30.0 32.5 18.0 - - - - - -
15 Eddie HARRISON Tiverton BMX Club SW 92.0 105.5 9.5 10.0 12.5 - 13.5 5.0 12.5 21.5 8.5 12.5
16 Charlie HAINES Bath BMX SW 87.0 102.0 5.0 8.5 10.5 10.5 4.5 5.5 8.0 27.5 13.0 9.0
17# Ethan ASHTON Bristol BMX Club SW 43.0 43.0 43.0 - - - - - - - - -
18# Rudi EICHHORN Club Unknown 39.0 39.0 - - - 39.0 - - - - - -
19# Ashley PEAKE Tiverton BMX Club SW 30.0 30.0 - - - - 8.5 13.5 8.0 - - -
20# Barney ROEBUCK Bath BMX SW 28.0 28.0 - - - - - 13.5 - - 14.5 -
21# Dylan BOLD Bath BMX SW 15.0 15.0 - - - 8.0 - - - - 7.0 -
22# Brodie QUICK Decoy BMX Club SW 9.5 9.5 9.5 - - - - - - - - -
* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 7 of rounds 1-10 to qualify.
Best Of is Best 7 results from rounds 1-10

Male 12 19 Riders, 15 Qualified.

RANK NAME GROUP TOTAL
After 10 of 10 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
10
R10
1 Max AVERY Decoy BMX Club SW 371.5 485.5 48.5 31.5 54.0 49.0 34.0 54.0 54.0 53.5 53.0 54.0
2 Callum CHARD-MAPLE Exeter BMX Club SW 344.0 427.0 44.0 54.0 48.0 43.5 53.5 48.0 47.5 49.0 39.5 -
3 Taylor HUNT Burnham BMX Club SW 314.5 353.0 40.0 - - 53.5 45.0 43.5 44.0 38.5 45.0 43.5
4 Ned PRITCHARD Cornwall BMX Racing Club SW 268.0 327.5 31.5 40.0 43.5 39.5 - 29.5 30.0 33.5 43.5 36.5
5 Kolby ELLIS Bideford BMX Club SW 259.0 310.5 34.0 34.0 40.0 33.5 36.0 34.0 30.5 21.0 - 47.5
6 Evan HOLMES Bideford BMX Club SW 253.5 313.0 21.5 45.0 29.5 35.5 38.5 35.0 33.0 35.5 31.0 8.5
7 Rio CAPRON Bideford BMX Club SW 242.0 300.5 34.5 36.5 - 31.0 33.0 31.0 33.5 27.5 35.0 38.5
8# Taylor SAMPSON Tiverton BMX Club SW 224.5 224.5 54.0 - - - 49.0 39.0 39.5 43.0 - -
9 Corey HUNT Decoy BMX Club SW 208.0 256.0 28.5 16.5 34.5 24.5 15.5 16.0 26.0 28.5 34.5 31.5
10# Joanna BANKS Decoy BMX Club SW 142.0 142.0 22.5 25.0 0 29.0 23.0 24.5 - 18.0 - -
11 William WHITBURN-WELCH Bath BMX SW 139.0 171.5 16.5 18.0 32.0 13.0 11.0 11.5 11.5 10.0 21.5 26.5
12 Christopher DAVIS Bristol BMX Club SW 123.5 144.0 12.0 18.0 - 13.0 17.5 20.0 18.5 8.5 18.5 18.0
13# Jimmy GILSON Torbay BMX Club SW 119.5 119.5 10.5 44.0 - 20.5 20.5 - 11.5 12.5 - -
14# Toby George MATTHEWS Tiverton BMX Club SW 118.5 118.5 - 31.0 - 14.5 27.5 - 16.0 - - 29.5
15 Tuscan JEMISON Exeter BMX Club SW 116.5 135.5 14.5 12.5 29.0 10.0 12.5 9.0 14.0 - 13.5 20.5
16 Harvey FRYER Burnham BMX Club SW 113.0 133.0 13.5 10.0 - 15.5 10.0 15.5 12.5 14.5 27.0 14.5
17 Jude BROOKS Bristol BMX Club SW 80.5 80.5 9.5 11.0 - 10.0 9.0 14.0 13.0 - 14.0 -
18 Curtis GATTING Bideford BMX Club SW 63.0 67.5 0 8.0 21.5 - 4.5 5.5 4.5 5.0 8.0 10.5
19 Finley LYNCH Bath BMX SW 53.5 62.5 4.5 5.0 - 4.5 4.5 10.0 5.0 5.5 10.0 13.5
* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 7 of rounds 1-10 to qualify.
Best Of is Best 7 results from rounds 1-10

Male 13 11 Riders, 6 Qualified.

RANK NAME GROUP TOTAL
After 10 of 10 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
10
R10
1 Malachi MILNE Bath BMX SW 371.0 501.0 40.5 53.0 48.5 47.0 42.5 53.5 54.0 54.0 54.0 54.0
2 Dylan SHIPTON Bristol BMX Club SW 325.0 325.0 - - 53.0 42.5 47.0 - 47.0 42.5 47.0 46.0
3 Harvey GATTING Tiverton BMX Club SW 318.5 381.5 - 48.5 31.5 54.0 54.0 46.5 37.0 31.5 35.0 43.5
4 Jacob REYNOLDS Cornwall BMX Racing Club SW 268.0 361.5 32.5 42.0 42.0 36.5 36.5 38.0 32.0 36.5 29.0 36.5
5 Ben WILLS Tiverton BMX Club SW 224.0 248.5 29.0 36.5 36.0 32.0 - 32.5 - 28.5 24.5 29.5
6 Adam BRAMLEY Cornwall BMX Racing Club SW 207.5 255.5 25.0 32.0 29.5 28.5 32.0 - 28.5 26.0 23.0 31.0
7# Bradey CHUGG Bideford BMX Club SW 167.0 167.0 37.0 - - - - 41.5 42.0 46.5 - -
8# Tyler COOMBS Bournemouth BMX Club S 53.5 53.5 53.5 - - - - - - - - -
9# Charlie KNOX Tiverton BMX Club SW 48.0 48.0 48.0 - - - - - - - - -
10# Billy CARD Bath BMX SW 42.5 42.5 - - - - - - - - 42.5 -
11# George WEBLEY Bath BMX SW 32.0 32.0 - - - - - - - - 32.0 -
* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 7 of rounds 1-10 to qualify.
Best Of is Best 7 results from rounds 1-10

Male 14 11 Riders, 7 Qualified.

RANK NAME GROUP TOTAL
After 10 of 10 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
10
R10
1 Charlie KNOX Tiverton BMX Club SW 377.0 425.0 - - 54.0 54.0 54.0 53.5 48.0 53.5 54.0 54.0
2 Corbin BROWN Torbay BMX Club SW 352.5 447.0 54.0 53.5 47.5 47.5 - 48.0 54.0 48.0 47.5 47.0
3 Garry MCMAHON Torbay BMX Club SW 312.5 390.0 46.5 48.0 42.0 35.5 47.5 42.0 44.5 42.0 - 42.0
4 Kyle PEARCEY Exeter BMX Club SW 274.5 339.5 43.0 42.0 - 29.5 41.0 35.5 36.0 36.5 39.5 36.5
5 Nathan BATSTONE Tiverton BMX Club SW 240.0 328.0 36.0 36.0 36.5 31.0 37.5 33.0 30.0 29.5 30.0 28.5
6 James NORTHCOTT Cornwall BMX Racing Club SW 191.0 191.0 - 29.0 32.0 26.0 - 25.5 28.5 25.0 25.0 -
7 Taylor NUTT Bristol BMX Club SW 176.5 219.5 32.5 25.0 - 22.0 32.0 21.5 22.0 21.5 21.5 21.5
8# Tyler ATKINS BAILEY Exeter BMX Club SW 155.0 155.0 - - - - - 28.0 31.5 31.0 32.0 32.5
9# Bailey SQUIBB Torbay BMX Club SW 75.0 75.0 - - - - - - 37.5 - 37.5 -
10# Tom THOMPSON Bristol BMX Club SW 57.0 57.0 - 32.0 - - - - - - - 25.0
11# Joel BROOKS Bath BMX SW 41.5 41.5 - - - 41.5 - - - - - -
* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 7 of rounds 1-10 to qualify.
Best Of is Best 7 results from rounds 1-10

Male 15 18 Riders, 14 Qualified.

RANK NAME GROUP TOTAL
After 10 of 10 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
10
R10
1 Logan FORD Cornwall BMX Racing Club SW 370.0 444.5 30.0 52.5 54.0 44.5 48.5 54.0 53.5 53.5 54.0 -
2# Jamie PHILLIPS Bristol BMX Club SW 305.5 305.5 53.0 48.5 48.5 54.0 53.5 48.0 - - - -
3 Alfie BAX Bristol BMX Club SW 302.0 336.5 35.5 - 43.0 37.0 43.5 34.5 48.5 46.5 48.0 -
4 Sam PENNY Bath BMX SW 296.5 326.0 47.0 36.5 - 29.5 38.0 44.0 42.5 - 34.5 54.0
5 Harrison PASCOE-WHITE Bideford BMX Club SW 281.0 281.0 41.5 35.0 - 45.5 35.0 - 35.5 44.5 44.0 -
6 Danny NICHOLLS Tiverton BMX Club SW 251.0 325.0 37.0 33.0 32.5 32.5 20.5 31.5 22.0 36.5 37.5 42.0
7 Reece CORNELIUS Burnham BMX Club SW 243.0 260.5 - 17.5 - 34.0 27.0 38.0 27.5 39.0 31.0 46.5
8 Kieron SAUNDERS Bristol BMX Club SW 230.0 240.0 21.5 41.0 39.0 10.0 34.5 30.5 33.0 30.5 - -
9 Ben AVERY Decoy BMX Club SW 196.5 237.5 17.5 24.5 29.5 22.0 7.0 20.5 30.5 16.5 33.0 36.5
10 Leo FORSYTH-SNELL Decoy BMX Club SW 191.0 196.5 5.5 26.5 21.0 18.0 29.0 28.0 39.0 29.5 - -
11 Ryan EWINGS Exeter BMX Club SW 155.5 171.0 30.5 21.5 18.0 15.5 18.5 - 17.5 22.0 27.5 -
12 Ryan MILLS Cornwall BMX Racing Club SW 143.0 149.5 31.0 11.5 34.5 6.5 14.5 16.0 - 14.0 21.5 -
13 Miriam PEEL Burnham BMX Club SW 131.0 142.5 16.5 14.0 28.0 11.0 9.5 17.0 - 14.5 2.0 30.0
14 Joshua FRAMPTON Torbay BMX Club SW 103.5 111.0 - 7.5 13.5 9.0 11.5 13.5 - 8.0 16.5 31.5
15 Ryan BEVAN Club Unknown 83.5 95.5 9.0 6.5 15.5 5.5 8.0 10.5 15.0 9.0 16.5 -
16# Tyler COOMBS Bournemouth BMX Club S 63.5 63.5 - - - 31.5 - - - 32.0 - -
17# Leah CHAPPLE Tiverton BMX Club SW 13.5 13.5 13.5 - - - - - - - - -
18# Harley PERRY Cornwall BMX Racing Club SW 9.0 9.0 9.0 - - - - - - - - -
* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 7 of rounds 1-10 to qualify.
Best Of is Best 7 results from rounds 1-10

Male 16 6 Riders, 2 Qualified.

RANK NAME GROUP TOTAL
After 10 of 10 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
10
R10
1 Alfie LOVELL Bristol BMX Club SW 355.5 355.5 42.5 - 54.0 54.0 48.0 51.0 52.0 - - 54.0
2 Ross DRAPER Torbay BMX Club SW 325.0 445.5 36.5 51.0 42.0 47.5 42.0 44.0 47.0 43.0 50.0 42.5
3# Harvey SHORT Gosport BMX Club S 195.0 195.0 47.5 - - - 53.5 - 43.5 50.5 - -
4# Charlie DEMPSEY Bideford BMX Club SW 192.0 192.0 53.5 49.0 47.5 42.0 - - - - - -
5# Ethan WALLACE Nuneaton BMX Club M 47.0 47.0 - - - - - - - - - 47.0
6# Sam THOMPSON Bristol BMX Club SW 36.5 36.5 - - - - - - - - - 36.5
* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 7 of rounds 1-10 to qualify.
Best Of is Best 7 results from rounds 1-10

Male 17-29 19 Riders, 6 Qualified.

RANK NAME GROUP TOTAL
After 10 of 10 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
10
R10
1 Oliver FAY Tiverton BMX Club SW 355.5 356.0 43.5 53.0 - - 48.0 53.5 52.5 52.5 52.5 0.5
2 Declan PENBERTHY Tiverton BMX Club SW 326.0 360.5 34.5 45.0 - 53.0 54.0 36.0 43.0 46.0 49.0 -
3 Jacob EDWARDS Burnham BMX Club SW 274.5 334.0 28.5 39.0 53.5 42.0 34.5 35.0 33.5 - 31.0 37.0
4 Daniel BEVAN Exeter BMX Club SW 270.5 344.0 21.0 30.5 48.0 45.5 29.0 27.0 25.5 37.0 32.5 48.0
5 David Rhys POWELL Bristol BMX Club SW 228.0 228.0 14.5 35.0 - - 34.0 41.5 29.0 - 33.0 41.0
6# Jarrod SHEAR Bristol BMX Club SW 213.0 213.0 - - - - - 38.5 39.0 41.0 41.0 53.5
7# Luke PERRETT Burnham BMX Club SW 205.0 205.0 - 32.5 - - 37.0 28.5 - 33.0 42.5 31.5
8# Emily GREEN Decoy BMX Club SW 188.0 188.0 - 48.5 - 36.5 42.5 - 45.0 - 15.5 -
9 Josh KEELING Decoy BMX Club SW 187.0 228.0 10.0 21.0 42.0 29.0 21.0 11.0 20.0 22.5 26.5 25.0
10# James ALLEN Bath BMX SW 107.0 107.0 - 27.5 - 25.0 18.0 15.5 - - 21.0 -
11# Lauren STACK Burnham BMX Club SW 96.0 96.0 31.0 - - 34.5 30.5 - - - - -
12# Bailey TAYLOR Exeter Eagles BMX Racing Club ? 91.5 91.5 13.0 - - - - 20.5 29.0 29.0 - -
13# Connor BLYTH Gosport BMX Club S 79.5 79.5 33.5 - - - - 46.0 - - - -
14# Christopher ROAST Decoy BMX Club SW 56.5 56.5 - - - - 16.0 14.0 - 26.5 - -
15# Callum PITTAS Bristol BMX Club SW 54.0 54.0 54.0 - - - - - - - - -
16# Lewis GILES Gosport BMX Club S 45.0 45.0 45.0 - - - - - - - - -
17# Zak RAMSDEN Exeter Eagles BMX Racing Club SW 38.5 38.5 38.5 - - - - - - - - -
18# Phillip DAVIES Llynfi BMX Club SW 29.5 29.5 - - - - - - - - - 29.5
19# Charlie LEGGETT Tiverton BMX Club SW 19.0 19.0 19.0 - - - - - - - - -
* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 7 of rounds 1-10 to qualify.
Best Of is Best 7 results from rounds 1-10

Master 15 Riders, 6 Qualified.

RANK NAME GROUP TOTAL
After 10 of 10 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
10
R10
1 Jason EGAN Bristol BMX Club SW 367.0 403.5 36.5 54.0 - 54.0 45.5 54.0 54.0 - 52.5 53.0
2 Scott HOARE Cornwall BMX Racing Club SW 330.0 436.5 33.0 43.0 53.5 35.0 38.5 48.0 44.5 48.5 48.0 44.5
3 Jason NICHOLLS Tiverton BMX Club SW 325.5 438.0 43.0 48.0 47.0 43.5 34.5 42.5 48.0 53.5 40.0 38.0
4 Lee SWEETLAND Llynfi BMX Club SW 279.0 345.0 46.0 33.5 41.0 38.5 32.5 39.5 37.5 - 40.0 36.5
5 Wayne HARRIES Exeter Eagles BMX Racing Club ? 231.5 258.5 27.0 32.5 33.5 31.0 28.5 33.5 34.0 38.5 - -
6 Matthew EATON Bath BMX SW 223.0 270.0 25.5 25.0 32.5 25.0 22.0 30.5 - 43.5 36.0 30.0
7# Daniel HODGE Bristol BMX Club SW 221.0 221.0 53.5 - - 49.0 42.5 - - - 27.5 48.5
8# Martyn BELL Torbay BMX Club SW 155.0 155.0 - - - 18.5 - 21.0 28.0 32.5 29.5 25.5
9# Samuel HOMMELL Bideford BMX Club SW 144.5 144.5 - 38.0 43.5 31.5 31.5 - - - - -
10# Sturla BJARNASON Torbay BMX Club SW 63.0 63.0 - 19.0 - - 16.5 - 27.5 - - -
11# Dan DAYMAN Bideford BMX Club SW 54.0 54.0 22.5 31.5 - - - - - - - -
12# Michael SMART Bideford BMX Club SW 53.0 53.0 - - - - 53.0 - - - - -
13# Sim JOHNSTON Llynfi BMX Club M 43.5 43.5 - - - 18.0 - 25.5 - - - -
14# Lee ARTHURS Tiverton BMX Club SW 28.0 28.0 - - - - - 28.0 - - - -
15# Ceri SHAVE Llynfi BMX Club SW 1.0 1.0 - - - - - - - - - 1.0
* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 7 of rounds 1-10 to qualify.
Best Of is Best 7 results from rounds 1-10

Veteran 13 Riders, 4 Qualified.

RANK NAME GROUP TOTAL
After 10 of 10 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
10
R10
1 Patrick MATTHEWS Tiverton BMX Club SW 338.5 381.5 53.5 43.5 49.5 43.0 49.5 - 45.0 - 49.0 48.5
2 Jai KEMP Bristol BMX Club SW 327.5 327.5 47.5 50.0 - 48.5 - 51.5 41.0 - 43.0 46.0
3 Andrew CORYN Cornwall BMX Racing Club SW 298.5 332.5 42.5 34.0 39.5 38.0 - 44.5 36.5 52.0 45.5 -
4# Chris BAX Bath BMX SW 261.0 261.0 - - 45.0 - 43.0 40.5 51.5 46.0 35.0 -
5 Matthew ROWLANDS Llynfi BMX Club SW 217.5 242.0 - 29.0 30.0 32.5 36.0 32.0 24.5 - 31.0 27.0
6# Vanessa HARRISON Tiverton BMX Club SW 152.0 152.0 - - 29.0 - 31.5 - 27.5 36.0 28.0 -
7# Carl COPE Cornwall BMX Racing Club SW 139.5 139.5 36.5 - - - - - 30.5 41.5 - 31.0
8# Mark ALDERTON Cornwall BMX Racing Club SW 135.0 135.0 - - 27.0 - 28.5 - 22.5 32.0 - 25.0
9# Neil HOPES Bristol BMX Club SW 58.0 58.0 32.0 - - - 25.0 - - - 1.0 -
10# Sion GROWCOTT Club Unknown 41.0 41.0 - - - - - - - - - 41.0
11# Chris TAYLOR Birmingham BMX Club M 39.0 39.0 - 39.0 - - - - - - - -
12# Ian WALLACE Nuneaton BMX Club M 35.5 35.5 - - - - - - - - - 35.5
13# Adam BOWDEN Cornwall BMX Racing Club SW 35.0 35.0 - - 35.0 - - - - - - -
* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 7 of rounds 1-10 to qualify.
Best Of is Best 7 results from rounds 1-10

Female 6 & under 3 Riders, 3 Qualified.

RANK NAME GROUP TOTAL
After 10 of 10 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
10
R10
1 Lottie BROWN Bideford BMX Club SW 372.0 476.5 53.0 52.0 52.5 53.5 52.5 - 53.0 53.0 53.5 53.5
2 Libby COPPING Bristol BMX Club SW 320.5 363.5 - 43.0 - 45.5 45.0 50.0 45.5 44.5 44.5 45.5
3 Amelie EATON Bath BMX SW 293.5 370.5 44.0 37.0 44.5 40.0 40.5 42.5 - 41.0 41.0 40.0
* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 7 of rounds 1-10 to qualify.
Best Of is Best 7 results from rounds 1-10

Female 7-8 10 Riders, 6 Qualified.

RANK NAME GROUP TOTAL
After 10 of 10 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
10
R10
1 Bethany NIEMCZYK Bristol BMX Club SW 378.0 486.0 54.0 0 54.0 54.0 54.0 54.0 54.0 54.0 54.0 54.0
2 Heidi HARRIS Exeter BMX Club SW 320.5 320.5 47.5 42.5 - 47.5 47.5 46.0 - 42.0 47.5 -
3 Brooke BENNETT Bristol BMX Club SW 316.5 352.5 36.0 47.0 47.0 - 42.0 43.5 - 47.5 42.0 47.5
4 Bethany COATES Exeter BMX Club SW 269.0 333.5 32.5 32.5 42.5 37.5 32.0 36.0 47.5 36.5 36.5 -
5 Grace BURGE Exeter BMX Club SW 229.0 255.0 28.5 26.0 32.0 32.0 - - 42.0 26.0 31.0 37.5
6 Abigail HARES Bristol BMX Club SW 209.0 259.5 25.0 27.5 - 28.5 28.5 28.5 36.5 27.5 25.5 32.0
7# Charlotte BUTCHER Torbay BMX Club SW 182.5 182.5 - 36.5 36.5 41.0 36.5 - - 32.0 - -
8# Sophie ELLWOOD Bristol BMX Club SW 102.5 102.5 - - - - - 32.5 - - 29.0 41.0
9# Molly TAYLOR Birmingham BMX Club M 53.5 53.5 - 53.5 - - - - - - - -
10# Lotte ETMANE Derby BMX Club M 42.0 42.0 42.0 - - - - - - - - -
* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 7 of rounds 1-10 to qualify.
Best Of is Best 7 results from rounds 1-10

Female 9-10 9 Riders, 6 Qualified.

RANK NAME GROUP TOTAL
After 10 of 10 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
10
R10
1 Shaya HURLEY Llynfi BMX Club SW 377.5 426.5 54.0 0 54.0 53.5 54.0 54.0 49.0 - 54.0 54.0
2 Maisie AYRES Bideford BMX Club SW 314.0 382.0 32.0 47.0 36.0 38.5 37.0 42.0 52.5 54.0 43.0 -
3 Lyla SAMPSON Tiverton BMX Club SW 291.0 291.0 47.5 54.0 - 45.0 46.0 29.0 32.0 37.5 - -
4 Summer WILLS Tiverton BMX Club SW 277.5 374.5 41.5 42.0 33.5 33.0 41.5 36.5 41.0 41.5 32.0 32.0
5 Erin MARTIN Bideford BMX Club SW 275.5 275.5 - - 42.5 - 29.5 31.5 37.5 47.0 46.5 41.0
6 Bella LLOYD Bristol BMX Club SW 270.5 299.0 36.5 - 46.0 42.0 32.5 47.5 28.5 - 28.5 37.5
7# Tallulah JUKES Bath BMX SW 65.5 65.5 29.0 - - - - - - - 36.5 -
8# Imogen AUGER Exeter Eagles BMX Racing Club SW 62.0 62.0 25.0 37.0 - - - - - - - -
9# Zara HARRIS Club Unknown 47.5 47.5 - - - - - - - - - 47.5
* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 7 of rounds 1-10 to qualify.
Best Of is Best 7 results from rounds 1-10

Female 11-12 10 Riders, 6 Qualified.

RANK NAME GROUP TOTAL
After 10 of 10 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
10
R10
1 Lily GULLON Bideford BMX Club SW 369.5 457.0 43.0 53.0 54.0 53.0 54.0 44.5 47.5 54.0 54.0 -
2 Grace SPOONER Decoy BMX Club SW 324.5 364.0 46.5 46.5 41.5 41.5 47.5 39.5 54.0 47.0 - -
3 Lauren HILL Bristol BMX Club SW 306.0 342.0 36.0 36.5 46.5 47.0 - 49.0 36.5 - 42.5 48.0
4# Mia FARROW Exeter BMX Club SW 279.0 279.0 54.0 35.0 - - - 53.0 41.0 42.5 - 53.5
5 Megan KIRBY Decoy BMX Club SW 272.0 367.5 31.5 40.0 36.5 32.5 41.0 34.0 32.0 32.0 46.5 41.5
6 Katie JAMES Decoy BMX Club SW 245.5 333.0 29.0 29.0 33.0 37.5 32.0 33.0 29.5 36.5 37.0 36.5
7 Evie WEBSTER Exeter BMX Club SW 209.5 285.5 25.5 25.5 29.0 29.0 28.5 30.0 25.0 28.5 32.0 32.5
8# Amber SHEPERD Tiverton BMX Club SW 37.5 37.5 - - - - 37.5 - - - - -
9# Mollie PHILLIPS Bristol BMX Club SW 27.5 27.5 - - - - - 27.5 - - - -
10# Emily DUFFY Decoy BMX Club SW 21.5 21.5 - - - - - 21.5 - - - -
* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 7 of rounds 1-10 to qualify.
Best Of is Best 7 results from rounds 1-10

Female 13-14 8 Riders, 6 Qualified.

RANK NAME GROUP TOTAL
After 10 of 10 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
10
R10
1 Caitlin ELLIS Bideford BMX Club SW 378.0 540.0 54.0 54.0 54.0 54.0 54.0 54.0 54.0 54.0 54.0 54.0
2 Louise BECK Exeter BMX Club SW 332.0 425.0 47.5 47.0 - 47.5 47.0 47.5 47.5 47.5 47.5 46.0
3 Aggie HARRISON Tiverton BMX Club SW 300.0 421.0 41.5 42.0 47.5 42.0 42.5 42.0 41.5 42.0 42.0 38.0
4 Jess MULLER Decoy BMX Club SW 257.5 353.5 32.0 32.0 42.0 36.5 32.5 36.5 37.0 36.5 36.5 32.0
5 Bethany LAWRENCE Tiverton BMX Club SW 217.0 299.0 28.5 28.5 32.0 32.0 28.5 32.0 32.0 28.5 32.0 25.0
6# Sara PEEL Burnham BMX Club SW 207.0 207.0 37.0 37.0 36.5 - 36.0 - - 32.0 - 28.5
7 Emily DAY Cornwall BMX Racing Club SW 192.5 264.0 25.0 25.0 28.5 28.5 25.0 28.5 28.5 25.0 28.5 21.5
8# Mia WALLACE Nuneaton BMX Club M 42.0 42.0 - - - - - - - - - 42.0
* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 7 of rounds 1-10 to qualify.
Best Of is Best 7 results from rounds 1-10

Female 15-16 3 Riders, 3 Qualified.

RANK NAME GROUP TOTAL
After 10 of 10 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
10
R10
1 Aaliyah COPE Cornwall BMX Racing Club SW 361.5 449.0 52.5 53.5 51.0 54.0 49.0 51.0 50.5 43.0 - 44.5
2 Jody MILLS Cornwall BMX Racing Club SW 330.0 330.0 46.0 48.0 45.5 42.5 - 44.5 - 53.5 50.0 -
3 Charlotte DAVIS Bristol BMX Club SW 311.0 389.0 39.0 42.0 - 47.0 41.0 39.0 41.5 47.0 43.0 49.5
* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 7 of rounds 1-10 to qualify.
Best Of is Best 7 results from rounds 1-10

Female 17-24 6 Riders, 4 Qualified.

RANK NAME GROUP TOTAL
After 10 of 10 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
10
R10
1 Alisha HUNT Decoy BMX Club SW 369.0 400.0 - 54.0 53.5 31.0 - 54.0 54.0 53.5 47.0 53.0
2 Chloe FARROW Exeter BMX Club SW 335.5 377.5 54.0 46.0 - 53.0 46.0 42.0 46.0 42.5 - 48.0
3 Lauryn BECK Exeter BMX Club SW 259.0 322.0 44.5 34.0 - 34.5 36.5 31.0 39.0 32.0 33.0 37.5
4# Yasmin ENGLAND Cornwall BMX Racing Club SW 242.5 242.5 - - 43.0 44.0 53.5 48.0 - - 54.0 -
5 Hannah MCLEAN Exeter BMX Club SW 217.5 244.5 37.5 29.0 - 27.0 30.5 28.5 30.5 27.5 - 34.0
6# Bethan HALLETT Tiverton BMX Club SW 204.0 204.0 - 41.0 - 39.5 - 38.0 - 46.5 39.0 -
* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 7 of rounds 1-10 to qualify.
Best Of is Best 7 results from rounds 1-10

Female 25+ 1 Riders, 1 Qualified.

RANK NAME GROUP TOTAL
After 10 of 10 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
10
R10
1 Iona AGNEW Bristol BMX Club SW 328.5 328.5 - 47.5 - 48.0 - 48.0 45.0 46.5 45.5 48.0
* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 7 of rounds 1-10 to qualify.
Best Of is Best 7 results from rounds 1-10

Championship Female 4 Riders, 1 Qualified.

RANK NAME GROUP TOTAL
After 10 of 10 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
10
R10
1 Joanna KISTLE Cornwall BMX Racing Club SW 363.5 366.5 3.0 52.0 52.0 52.0 52.0 53.5 51.5 50.5 - -
2# Leah CHAPPLE Tiverton BMX Club SW 179.5 179.5 - - - - 44.5 45.5 - 43.0 46.5 -
3# Alisha HUNT Decoy BMX Club SW 53.5 53.5 53.5 - - - - - - - - -
4# Iona AGNEW Bristol BMX Club SW 48.0 48.0 48.0 - - - - - - - - -
* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 7 of rounds 1-10 to qualify.
Best Of is Best 7 results from rounds 1-10

12 and under Cruiser 6 Riders, 2 Qualified.

RANK NAME GROUP TOTAL
After 10 of 10 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
10
R10
1 Max AVERY Decoy BMX Club SW 374.5 524.0 51.0 52.5 54.0 51.5 54.0 47.0 54.0 52.5 53.5 54.0
2 Dillon HANCOCK Bideford BMX Club SW 274.0 338.0 - 34.0 42.0 33.5 36.5 32.0 44.5 32.0 37.5 46.0
3# Evan HOLMES Bideford BMX Club SW 220.0 220.0 - - 47.5 40.0 47.0 42.5 - 43.0 - -
4# Kolby ELLIS Bideford BMX Club SW 170.0 170.0 44.5 46.0 - - 42.5 37.0 - - - -
5# Ashton COOMBS Bournemouth BMX Club S 158.5 158.5 38.0 40.5 - 43.5 - - - 36.5 - -
6# Taylor SAMPSON Tiverton BMX Club SW 147.5 147.5 - - - - - 53.5 - 48.0 46.0 -
* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 7 of rounds 1-10 to qualify.
Best Of is Best 7 results from rounds 1-10

13-14 Cruiser 6 Riders, 0 Qualified.

RANK NAME GROUP TOTAL
After 10 of 10 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
10
R10
1# Ashley ENGLAND Cornwall BMX Racing Club SW 234.0 234.0 47.5 - - 47.0 48.0 47.0 - - 44.5 -
2# Bradey CHUGG Bideford BMX Club SW 187.0 187.0 38.5 - - - - 42.5 52.0 54.0 - -
3# Sam PENNY Bath BMX SW 159.5 159.5 - - - - - 54.0 - - 53.0 52.5
4# James NORTHCOTT Cornwall BMX Racing Club SW 140.5 140.5 - 47.5 51.0 - - - - 42.0 - -
5# Harvey GATTING Tiverton BMX Club SW 133.0 133.0 - - - - - - 46.5 47.5 39.0 -
6# Tyler COOMBS Bournemouth BMX Club S 108.0 108.0 54.0 - - 54.0 - - - - - -
* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 7 of rounds 1-10 to qualify.
Best Of is Best 7 results from rounds 1-10

15-16 Cruiser 5 Riders, 1 Qualified.

RANK NAME GROUP TOTAL
After 10 of 10 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
10
R10
1 Charlie DEMPSEY Bideford BMX Club SW 367.0 463.0 53.5 54.0 47.5 48.5 53.0 48.5 0 53.5 52.5 52.0
2# Jacob EDWARDS Burnham BMX Club SW 191.0 191.0 48.0 - 54.0 - 47.5 41.5 - - - -
3# Oliver FOSTER Exeter Eagles BMX Racing Club SW 86.0 86.0 - - - - 36.5 49.5 - - - -
4# Tyler COOMBS Bournemouth BMX Club S 45.5 45.5 - - - - - - - 45.5 - -
5# Jake SHEPERD Tiverton BMX Club SW 43.0 43.0 - - - - 43.0 - - - - -
* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 7 of rounds 1-10 to qualify.
Best Of is Best 7 results from rounds 1-10

17-29 Cruiser 9 Riders, 4 Qualified.

RANK NAME GROUP TOTAL
After 10 of 10 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
10
R10
1 Daniel POPLE Bath BMX SW 372.5 417.5 - 54.0 54.0 54.0 54.0 - 49.0 53.5 45.0 54.0
2 Albie HOPES Bristol BMX Club SW 350.0 350.0 - - - 49.0 48.5 54.0 54.0 46.0 54.0 44.5
3 Charlie LEGGETT Tiverton BMX Club SW 272.0 274.0 51.0 43.0 - 40.5 38.0 2.0 - 35.0 28.0 36.5
4 Nathan CUTTING Exeter BMX Club SW 272.0 305.0 2.0 - 44.0 37.0 35.0 43.0 43.0 36.5 31.0 33.5
5# Connor WELLS Bristol BMX Club SW 199.0 199.0 - - - - 44.0 47.0 - 44.0 35.0 29.0
6# Nathan ABBOTT Bath BMX SW 97.5 97.5 - - - - - - - - 48.5 49.0
7# Daniel BEVAN Exeter BMX Club SW 64.5 64.5 - - - - - - 38.0 25.5 - 1.0
8# Jack GATTING Bideford BMX Club SW 44.5 44.5 44.5 - - - - - - - - -
9# Callum PITTAS Bristol BMX Club SW 38.0 38.0 - - - - - - - - 38.0 -
* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 7 of rounds 1-10 to qualify.
Best Of is Best 7 results from rounds 1-10

30-39 Cruiser 11 Riders, 5 Qualified.

RANK NAME GROUP TOTAL
After 10 of 10 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
10
R10
1 Marc BROWN Torbay BMX Club SW 357.5 435.0 51.0 53.0 53.0 52.0 - 35.0 52.5 53.5 42.5 42.5
2 Richard CHAPPLE Tiverton BMX Club SW 316.0 349.0 - 44.5 45.5 33.0 42.0 42.5 46.5 45.0 50.0 -
3 Lee ARTHURS Tiverton BMX Club SW 315.5 346.5 46.0 48.5 - 41.0 47.5 47.5 31.0 - 36.5 48.5
4 Luke PENNY Bideford BMX Club SW 221.0 247.5 34.0 31.0 - - 26.5 28.5 34.0 32.0 32.0 29.5
5 Justin GATTING Bideford BMX Club SW 215.0 264.5 33.5 29.0 37.0 - 27.5 22.5 27.0 29.5 27.5 31.0
6# Daniel HODGE Bristol BMX Club SW 147.5 147.5 - - - 49.0 50.0 - - - 48.5 -
7# Sim JOHNSTON Llynfi BMX Club SW 143.5 143.5 - - - 39.5 - 52.0 - - - 52.0
8# Jon LONGMUIR Decoy BMX Club SW 122.5 122.5 43.0 - - - - - 40.0 39.5 - -
9# Steven ISON Tiverton BMX Club SW 90.5 90.5 - - - 27.0 32.0 31.5 - - - -
10# Ian WHEELER Tiverton BMX Club SW 84.0 84.0 - - - 25.0 34.0 25.0 - - - -
11# Neil FORSYTH Decoy BMX Club SW 35.5 35.5 - - - - - - - - - 35.5
* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 7 of rounds 1-10 to qualify.
Best Of is Best 7 results from rounds 1-10

40-44 Cruiser 12 Riders, 6 Qualified.

RANK NAME GROUP TOTAL
After 10 of 10 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
10
R10
1 Jason HILL Bristol BMX Club SW 328.0 328.0 47.0 50.5 31.0 - - 52.5 - 50.0 46.5 50.5
2 Richard PENNY Bath BMX SW 308.5 308.5 50.0 40.5 - - 49.5 39.5 49.0 - 40.0 40.0
3 Nicholas BOLD Bath BMX SW 306.5 378.5 - 36.5 49.0 48.0 44.5 38.0 46.0 43.5 35.5 37.5
4 Duncan COCKBURN Bath BMX SW 238.5 296.0 36.0 30.5 40.5 35.0 31.0 31.0 - 34.5 28.5 29.0
5 John TAYLOR Llynfi BMX Club SW 228.5 228.5 40.0 28.0 - 40.0 - 29.5 - 38.5 26.5 26.0
6 Matthew ROWLANDS Llynfi BMX Club SW 227.5 252.5 - 25.0 35.0 30.5 37.5 26.0 36.5 - 30.5 31.5
7# Shaun GATTING Tiverton BMX Club SW 55.5 55.5 - - - - 32.5 23.0 - - - -
8# Damian MEAD Andover BMX Club S 52.5 52.5 - - - - - - - - 52.5 -
9# Ben LEACH Bath BMX SW 47.0 47.0 - - - - - 47.0 - - - -
10# Andrew MULLER Decoy BMX Club SW 45.5 45.5 - 45.5 - - - - - - - -
11# Mat CHERITON Nuneaton BMX Club M 44.5 44.5 - - - - - - - - - 44.5
12# Dan HARRIS Club Unknown 24.5 24.5 - - - - - - - - - 24.5
* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 7 of rounds 1-10 to qualify.
Best Of is Best 7 results from rounds 1-10

45+ Cruiser 10 Riders, 3 Qualified.

RANK NAME GROUP TOTAL
After 10 of 10 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
10
R10
1 Neil HOPES Bristol BMX Club SW 362.5 502.5 49.0 51.5 50.0 45.5 53.5 52.5 45.5 51.0 52.0 52.0
2# Russell PIERRE Cornwall BMX Racing Club SW 258.5 258.5 - 42.0 46.5 39.5 - 46.0 40.0 - 44.5 -
3 Chris DRAPER Torbay BMX Club SW 244.5 278.0 34.0 32.5 32.5 33.0 38.5 35.0 33.5 38.0 1.0 -
4 Andrew HARRISON Tiverton BMX Club SW 242.5 295.5 36.5 29.0 25.0 28.0 35.5 - 36.0 33.5 33.0 39.0
5# Martin GREEN Decoy BMX Club SW 229.5 229.5 - 36.5 - 50.5 44.0 - 52.5 46.0 - -
6# Anthony MARTIN Bideford BMX Club SW 190.0 190.0 27.0 - - - - 31.0 29.0 29.0 39.5 34.5
7# Andrew CORYN Cornwall BMX Racing Club SW 169.5 169.5 43.5 46.0 44.0 36.0 - - - - - -
8# Steve USHER Bath BMX SW 153.5 153.5 32.0 29.0 27.5 25.0 - 40.0 - - - -
9# Tony MARTIN Llynfi BMX Club SW 100.0 100.0 53.0 - - - - - - - - 47.0
10# Johnathan DOMINGUEZ Cornwall BMX Racing Club SW 38.5 38.5 - - 38.5 - - - - - - -
* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 7 of rounds 1-10 to qualify.
Best Of is Best 7 results from rounds 1-10

MALE 50+ CRUISER 2 Riders, 1 Qualified.

RANK NAME GROUP TOTAL
After 10 of 10 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
10
R10
1 Graham WATTS Bath BMX SW 338.5 338.5 51.5 47.0 - 47.5 - 48.0 48.5 - 47.5 48.5
2# Gerry SANDERS Cornwall BMX Racing Club SW 41.0 41.0 - - - - - - - - - 41.0
* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 7 of rounds 1-10 to qualify.
Best Of is Best 7 results from rounds 1-10

17-29 Female Cruiser 1 Riders, 1 Qualified.

RANK NAME GROUP TOTAL
After 10 of 10 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
10
R10
1 Joanna KISTLE Cornwall BMX Racing Club SW 367.0 367.5 0.5 51.0 54.0 53.0 52.0 53.5 51.0 52.5 - -
* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 7 of rounds 1-10 to qualify.
Best Of is Best 7 results from rounds 1-10

30+ Female Cruiser 3 Riders, 2 Qualified.

RANK NAME GROUP TOTAL
After 10 of 10 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
10
R10
1 Shannaz GULLON Bideford BMX Club SW 369.0 421.0 52.5 52.5 52.5 - 52.5 52.0 52.5 54.0 52.5 -
2 Paula HUNT Decoy BMX Club SW 330.0 461.5 44.5 43.0 45.5 51.0 44.5 44.0 44.5 46.0 46.0 52.5
3# Masayo CHERITON Nuneaton BMX Club M 46.0 46.0 - - - - - - - - - 46.0
* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 7 of rounds 1-10 to qualify.
Best Of is Best 7 results from rounds 1-10

40+ Female Cruiser 6 Riders, 3 Qualified.

RANK NAME GROUP TOTAL
After 10 of 10 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
10
R10
1 Rebecca GOHL Bideford BMX Club SW 376.5 419.5 54.0 54.0 - 53.5 53.0 43.0 54.0 - 54.0 54.0
2 Sharon WATTS Bristol BMX Club SW 296.5 328.5 39.0 32.0 - 44.5 42.5 38.5 43.0 - 44.5 44.5
3 Lesley REYNOLDS Cornwall BMX Racing Club SW 289.5 383.5 33.5 27.5 49.0 39.0 37.0 33.0 37.5 49.5 39.0 38.5
4# Vanessa HARRISON Tiverton BMX Club SW 146.0 146.0 46.0 44.5 3.0 - 2.0 50.5 - - - -
5# Yoshiko -Uno FLUKES Bristol BMX Club SW 38.0 38.0 0.5 37.5 - - - - - - - -
6# Paula HALLETT Tiverton BMX Club SW 34.0 34.0 - - - - - - - - - 34.0
* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 7 of rounds 1-10 to qualify.
Best Of is Best 7 results from rounds 1-10

Regional Elite 24 Riders, 4 Qualified.

RANK NAME GROUP TOTAL
After 10 of 10 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
10
R10
1 Mitchell BOMBROFF Bristol BMX Club SW 302.0 330.5 28.5 38.0 47.5 37.5 39.0 51.5 42.5 - - 46.0
2# Aaron HOLLOWAY Bristol BMX Club SW 266.5 266.5 48.0 - - - 41.0 35.0 45.5 - 43.5 53.5
3 Daniel COMMONS-LOMAX Cornwall BMX Racing Club SW 266.0 308.0 21.0 31.5 54.0 23.0 30.5 37.5 21.0 54.0 35.5 -
4# Matthew BOURNE Bristol BMX Club SW 224.0 224.0 37.0 33.0 - 47.5 - 48.0 30.5 - 28.0 -
5 Charlie ROAST Decoy BMX Club SW 213.0 231.5 18.5 - 41.0 26.0 19.0 21.5 31.5 44.5 - 29.5
6# Harry LITTLE Bristol BMX Club SW 196.5 196.5 32.0 27.5 36.0 41.0 28.5 31.5 - - - -
7 Callum PITTAS Bristol BMX Club SW 192.0 192.0 - - 33.5 30.5 17.5 34.5 15.0 - 30.0 31.0
8# Ryan STACK Bath BMX SW 189.0 189.0 54.0 53.0 - - 51.5 30.5 - - - -
9# Ethan SQUIBB Decoy BMX Club SW 152.5 152.5 42.5 34.5 - - - - 35.5 - 40.0 -
10# Benjamin ARMITAGE Decoy BMX Club SW 150.5 150.5 31.0 42.5 - - 36.5 - 40.5 - - -
11# Max PENNY Bath BMX SW 128.0 128.0 - 22.0 - - 20.5 - 17.5 - 31.0 37.0
12# Haydon GREEN Decoy BMX Club SW 123.5 123.5 36.5 - - - 33.0 - 54.0 - - -
13# Thomas PALMER Burnham BMX Club SW 105.0 105.0 - - - - - - 12.5 45.0 47.5 -
14# Eddie MOORE Burnham BMX Club SW 101.0 101.0 - - - 54.0 47.0 - - - - -
15# Michael SMART Bideford BMX Club SW 85.5 85.5 - - - - - 42.0 - - - 43.5
16# Connor WELLS Bristol BMX Club SW 84.0 84.0 15.5 12.5 28.5 27.5 - - - - - -
17# Finlay MEAD Andover BMX Club S 54.0 54.0 - - - - - - - - 54.0 -
18# Liam BROWN Burnham BMX Club SW 49.0 49.0 - 49.0 - - - - - - - -
19# Albie HOPES Bristol BMX Club SW 33.0 33.0 - 18.0 - - 13.0 2.0 - - - -
20# Joshua MOORE Burnham BMX Club SW 31.0 31.0 - - - - - - 31.0 - - -
21# Aaron JONES Bristol BMX Club SW 20.0 20.0 - - - - - - - - 20.0 -
22# Charlie HARTWELL Nuneaton BMX Club M 17.0 17.0 - - - - - 17.0 - - - -
23# Samuel LEGGETT Tiverton BMX Club SW 15.5 15.5 - 15.5 - - - - - - - -
24# Luke PERRETT Burnham BMX Club SW 12.5 12.5 12.5 - - - - - - - - -
* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 7 of rounds 1-10 to qualify.
Best Of is Best 7 results from rounds 1-10

Novice 6 & under 25 Riders, 4 Qualified.

RANK NAME GROUP TOTAL
After 10 of 10 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
10
R10
1 James GRAHAM Club Unknown 374.0 469.0 54.0 - 54.0 46.0 54.0 54.0 54.0 50.0 54.0 49.0
2 Kesia WILLIAMS Club Unknown 344.0 432.0 47.5 54.0 - 54.0 48.0 49.0 47.5 44.0 44.0 44.0
3 Noah VEYSEY Club Unknown 332.5 416.0 - 47.5 47.5 41.5 44.5 43.0 42.0 48.0 48.5 53.5
4 Riley BUTT Club Unknown 227.5 292.0 36.5 36.5 25.0 32.5 28.0 31.5 21.5 33.5 18.0 29.0
5# Gabriel FEEHAN-BELL Club Unknown 212.5 212.5 0 - 41.5 - 39.0 37.0 32.0 34.0 29.0 -
6# Olivia LONG STURLUDOTTIR Club Unknown 143.0 143.0 - 41.5 - 37.5 35.5 - 28.5 - - -
7# Dakota TUCKER Club Unknown 141.5 141.5 - - - - - 30.0 25.0 21.5 32.5 32.5
8# Louis SWALES Club Unknown 87.0 87.0 - - - - - 22.0 - - 29.5 35.5
9# Toby STENNING Club Unknown 76.0 76.0 - - - - - - 36.5 39.5 - -
10# Max CANN Club Unknown 58.0 58.0 - - - - - 18.5 - - 21.0 18.5
11# Taylor HOARE Club Unknown 52.5 52.5 - - - - 21.5 31.0 - - - -
12# Evan MARKS Club Unknown 51.0 51.0 - - - - 32.5 - - 18.5 - 0
13# Harvey SANDERS Club Unknown 49.5 49.5 - - - - - - - 28.5 - 21.0
14# Lauren FOX Club Unknown 42.0 42.0 42.0 - - - - - - - - -
15# Sullivan COLLIS Club Unknown 38.5 38.5 - - - - - - - - 38.5 -
16# Harrison WATKINS Club Unknown 37.0 37.0 - - 37.0 - - - - - - -
17# Leo WESTON Club Unknown 36.5 36.5 - - - - - - - - - 36.5
18# Jack ROBERTS Club Unknown 35.0 35.0 - - - - - - - - 35.0 -
19# Isla HOLMES Club Unknown 34.5 34.5 - - - - - 34.5 - - - -
20# Edison PAYNE Club Unknown 32.5 32.5 - 32.5 - - - - - - - -
21# Charlie XXXXX Club Unknown 31.5 31.5 - - 31.5 - - - - - - -
22# Anthony BISSETT Club Unknown 30.5 30.5 - - - - - - - 30.5 - -
23# Marlow GONZALES Club Unknown 30.0 30.0 - - - - - - - - - 30.0
24# Jack XXXXX Club Unknown 29.0 29.0 - - 29.0 - - - - - - -
25# Toby ORCHARD Club Unknown 29.0 29.0 - - - - 29.0 - - - - -
* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 7 of rounds 1-10 to qualify.
Best Of is Best 7 results from rounds 1-10

Novice 7-9 40 Riders, 14 Qualified.

RANK NAME GROUP TOTAL
After 10 of 10 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
10
R10
1 Reuben ERIKSSON Club Unknown 372.0 372.0 - 51.0 54.0 54.0 51.5 53.5 54.0 - 54.0 -
2 Adam SMITH Club Unknown 304.0 304.0 46.0 43.5 - - 33.5 25.0 48.5 54.0 - 53.5
3 George CHAPMAN Club Unknown 274.5 287.5 39.5 38.5 - 40.0 31.5 43.5 13.0 - 32.5 49.0
4 Finley HOPE Club Unknown 262.5 320.5 36.0 - 34.0 34.5 31.0 31.0 27.0 49.0 44.0 34.0
5 Finnley MARSHALL Club Unknown 251.0 267.0 53.0 29.0 - 26.0 36.5 16.0 43.0 35.5 - 28.0
6 Ben LIGHT Club Unknown 242.5 273.5 - 35.5 21.0 31.5 40.5 10.5 32.5 37.5 20.5 44.0
7# Corey RIORDAN Club Unknown 213.5 213.5 44.5 48.0 - 43.5 48.0 29.5 - - - -
8# Jordan TAYLOR-HARRIES Club Unknown 203.5 203.5 - - 39.5 30.5 39.0 19.0 32.5 43.0 - -
9 Caleb CRIASIA Club Unknown 169.5 185.5 20.5 - 30.0 30.0 20.5 4.5 19.0 22.0 27.5 11.5
10 Logan ROWE Club Unknown 168.5 168.5 29.5 31.5 31.5 19.5 23.5 16.5 - - 16.5 -
11 Daniel HUTCHISON Club Unknown 162.5 185.5 16.5 21.0 29.5 18.0 - 10.5 16.0 32.0 29.5 12.5
12# Jake GRANGER Club Unknown 144.5 144.5 - - - 15.5 12.5 36.0 40.0 - - 40.5
13# Bertie BLACKMORE Club Unknown 125.0 125.0 - - - - - 40.0 - - 48.5 36.5
14 Bibi ALDERTON Club Unknown 109.5 109.5 11.0 12.5 15.5 9.5 13.0 - - 29.5 - 18.5
15 Jacob WASHBOURNE Club Unknown 98.5 102.0 - - 17.5 10.0 11.0 3.5 10.5 15.0 11.5 23.0
16 Leland FRAMPTON Club Unknown 83.0 87.0 - 18.5 - 5.0 5.5 4.5 4.0 18.5 16.5 14.5
17# Harrison DISCOMBE Club Unknown 82.0 82.0 15.5 12.5 - 12.5 14.0 - 16.0 - 11.5 -
18 Harry TANSLEY Club Unknown 79.0 79.0 13.0 - - 12.5 16.5 3.5 10.5 12.0 - 11.0
19# Ashton WILKINSON Club Unknown 77.0 77.0 32.0 31.0 - - - - 14.0 - - -
20# Ben STENNING Club Unknown 73.5 73.5 - - - - - - 27.5 27.5 - 18.5
21 Will MARSHALL Club Unknown 73.0 74.5 27.5 13.5 - 5.0 4.5 1.5 4.0 10.5 - 8.0
22# Finley HACKER Club Unknown 49.0 49.0 - - - - - 49.0 - - - -
23# Vinnie PENNA Club Unknown 48.0 48.0 - - 48.0 - - - - - - -
24# Harry GRIFFIN Club Unknown 46.5 46.5 - - - 46.5 - - - - - -
25# Arthur BOWDEN Club Unknown 44.0 44.0 - - 44.0 - - - - - - -
26# Kian JOHHN Club Unknown 42.0 42.0 - - - - - - 5.0 - 37.0 -
27# Theo PEARCE Club Unknown 35.5 35.5 - - - - - - - - 35.5 -
28# Charlie JOHN Club Unknown 32.0 32.0 - - - - - - - - - 32.0
29# Bibi ALDERTON Club Unknown 28.0 28.0 - - - - - - 28.0 - - -
30# Jed ROBERTS Club Unknown 28.0 28.0 - - - - - 28.0 - - - -
31# Harry YOXALL Club Unknown 14.5 14.5 - - - - - 2.0 4.5 - 8.0 -
32# Tommy DIMOND Club Unknown 12.5 12.5 - - - - - 12.5 - - - -
33# Lacey CHARD MAPLE Club Unknown 12.0 12.0 - - - - 12.0 - - - - -
34# Oli STOKES Club Unknown 9.0 9.0 - - - - - 9.0 - - - -
35# Eva FOX Club Unknown 8.5 8.5 8.5 - - - - - - - - -
36# Marshall WEDMORE Club Unknown 7.5 7.5 - - - - - - - - 5.0 2.5
=37# Pip HIME Club Unknown 5.5 5.5 - - - - - 5.5 - - - -
=37# Sydney DUNSTAN Club Unknown 5.5 5.5 - - - - - - - - 5.5 -
39# Kobe EVANS Club Unknown 5.0 5.0 - - - - - - - - - 5.0
40# Ollie HURST Club Unknown 3.5 3.5 - - - - - 3.5 - - - -
* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 7 of rounds 1-10 to qualify.
Best Of is Best 7 results from rounds 1-10

Novice 10-12 30 Riders, 8 Qualified.

RANK NAME GROUP TOTAL
After 10 of 10 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
10
R10
1 Rueben FRAMPTON Club Unknown 367.0 506.5 44.0 54.0 53.0 54.0 47.5 50.5 54.0 53.5 48.0 48.0
2 Finley BURSTON Club Unknown 344.5 412.5 36.5 48.0 - 47.5 44.5 49.0 31.5 48.0 53.5 54.0
3 Samuel HOPE Club Unknown 295.5 351.5 45.5 - 37.0 45.0 35.5 21.5 48.0 41.5 34.5 43.0
4 Kieran HOOPER Club Unknown 263.0 300.5 - 37.0 22.0 39.5 15.5 27.5 42.5 37.0 41.0 38.5
5 Odin ERIKSSON Club Unknown 244.5 244.5 - 32.5 48.0 27.5 31.0 38.5 39.0 - 28.0 -
6 Jack CANN Club Unknown 214.0 258.0 26.0 26.5 26.5 34.0 18.0 30.5 33.5 32.0 31.0 -
7 Vinny PEDRICK Club Unknown 188.5 216.5 - 14.0 30.5 32.5 21.5 14.0 18.0 27.5 25.5 33.0
8 Tyran FRAMPTON Club Unknown 178.0 195.0 27.5 35.0 - 22.0 13.0 8.0 31.5 21.5 9.0 27.5
9# Harry BRADLEY Club Unknown 172.0 172.0 36.0 40.5 34.0 30.0 30.0 - 1.5 - - -
10# Ellis TRENNERY Club Unknown 170.0 170.0 30.0 31.5 34.5 - 26.5 - 21.5 26.0 - -
11# Alfie BLACKMORE Club Unknown 109.0 109.0 - - - - - 35.0 - - 37.5 36.5
12# Emily DUFFY Club Unknown 93.0 93.0 15.5 15.5 14.5 - 9.5 - 28.5 - 9.5 -
=13# Joshua FRAMPTON Club Unknown 54.0 54.0 54.0 - - - - - - - - -
=13# Joseph VARNDELL Club Unknown 54.0 54.0 - - - - 54.0 - - - - -
15# Ethan JONES Club Unknown 49.0 49.0 - - - - - - - - 19.5 29.5
16# Ted HIME Club Unknown 42.5 42.5 - - - - - 42.5 - - - -
17# Joe PENNA Club Unknown 42.0 42.0 - - 42.0 - - - - - - -
18# Aden DENNIS Club Unknown 39.5 39.5 - - - - 39.5 - - - - -
19# Erin MARTIN Club Unknown 39.0 39.0 19.0 20.0 - - - - - - - -
20# Ellie KEMP Club Unknown 34.0 34.0 - - - - - - - - 12.0 22.0
21# Miles ASHBEE Club Unknown 31.0 31.0 - - - - - 31.0 - - - -
22# Finn GRETTON Club Unknown 26.5 26.5 - - - - - 9.0 - - 17.5 -
23# Aiden STARRETT Club Unknown 26.0 26.0 - - - 18.0 - 8.0 - - - -
24# Leon BARRETT Club Unknown 22.5 22.5 - - - - 8.0 - 14.5 - - -
25# Harvey HOLMES Club Unknown 18.5 18.5 - - - - - 18.5 - - - -
26# Dylon JAMES Club Unknown 18.0 18.0 - - - - - - - - - 18.0
=27# Alex HANSEN Club Unknown 16.0 16.0 - - 16.0 - - - - - - -
=27# Reuben ROBERTS Club Unknown 16.0 16.0 - - - - - 16.0 - - - -
29# Edgar GEAL Club Unknown 12.5 12.5 - - 12.5 - - - - - - -
30# Theo DUNSTAN Club Unknown 8.5 8.5 - - - - - - - - 8.5 -
* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 7 of rounds 1-10 to qualify.
Best Of is Best 7 results from rounds 1-10

Novice 13-15 10 Riders, 2 Qualified.

RANK NAME GROUP TOTAL
After 10 of 10 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
10
R10
1 Sam LANCE Club Unknown 355.0 355.0 - - - 54.0 47.5 52.5 48.0 52.0 47.0 54.0
2 Ben TANSLEY Club Unknown 315.5 352.0 41.5 53.5 - 47.0 41.0 43.0 36.5 47.5 - 42.0
3# Matthew WARD Club Unknown 241.0 241.0 52.0 - 51.5 - - - 53.5 36.5 - 47.5
4# Darcy PAINE Club Unknown 140.0 140.0 - - - - - - 42.0 44.0 54.0 -
5# Matthew CARPENTER Club Unknown 105.0 105.0 - 43.0 - - 32.5 - 29.5 - - -
6# George ROLSTONE Club Unknown 89.0 89.0 46.5 - - 42.5 - - - - - -
7# Aidan CANNING Club Unknown 67.5 67.5 - - - - - 36.5 31.0 - - -
8# Bill COX Club Unknown 54.0 54.0 - - - - 54.0 - - - - -
9# Archie HIME Club Unknown 48.0 48.0 - - - - - 48.0 - - - -
10# Zak JULYAN Club Unknown 35.0 35.0 - - - - 35.0 - - - - -
* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 7 of rounds 1-10 to qualify.
Best Of is Best 7 results from rounds 1-10

Novice 16+ 0 Riders.


Top of Report